Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bakım  (Okunma sayısı 3822 defa)

bakım
« : 08 Nisan 2010, 18:13:41 »
arkadaşlar mrb fsı 2004 golf tptronic yeni aldım sayılır bulunduğum yerde   tamirci vs yok adana ili bana yakın  ancak ben bakıma  götürmeden sizin düşünceleriniz almak istiyorum km 70000  de araçta bir problem yok ama motor yağı değişcek  onu biliyorum diğer peryodik bakımları bilmiyorum özellikle şanzuman yağı trger kayışı filan yani ustaya bağlı kalmadan yaptıranlar varsa lütfen yardımcı olun şimdi ben aracı götürürsem yabancıyım ya birde anlamıyorum yok yere masraf etmemek için yazdım şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: bakım
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2010, 10:25:44 »
70000 km

yağ+filitreler+trigier kayısı ve bilyaları + müşürler + yürüyen aksam kontrolu lastik vs vs bir sürü iş var, adanaya git bence  arastır orada saglam bir yere git sonra ki 10000 km bakımlarını orada yaptır hayatında motor görmemiş adama elletme arabayı üzülürsün
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2010, 10:35:54 »
yanlız anlamadığım, fsi da triger yokki?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2010, 11:04:37 »
yanlız anlamadığım, fsi da triger yokki?

zincirli ise kasnakları vardır onlar kontrol edilir değişmesi gerekirse o değişir fsi zincirli demek sevdim bu işi :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2011, 13:46:29 »
fsi da zincir var kayış yok. zincirin gerginliğini kontrol ettirebilirsin. zincirde uzama olabiliyor.uzama olduğu zaman sente atlıyor, subapları eğiyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2011, 23:23:25 »
ekstar olarak Fsi motorlarda bi nox hassasiyeti var araç çok yakıt seçiyor. Kullananlar bunu önüne geçmek için ara ara würt ün enjektör temizleyicisini atıyorlar. Bu Egsozun temizliğini etki eder mi net bilmiyorum ama eski aracımda 100.000 de ken kullanmıştım bir zararı yoktu.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di