Gönderen Konu: ARKA KAPILARA HOPARLÖR  (Okunma sayısı 48913 defa)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: ARKA KAPILARA HOPARLÖR
« Yanıtla #70 : 23 Ocak 2010, 17:20:13 »
Anfi her sisteme şart değil, orjinal kolonları olan yeni araçlarda anfisiz bomba gibi müzikler dinleniyor. Çok daha iyisi elbette vardır. Ama dediğim şeyler zaten normalde yetebilecek sistemler. g_vg arkadaşa katılıyorum, her zaman aynı şeyi söylüyorum. Sesin yüksek olması değil, kaliteli ve doyurucu olması önemlidir. yeni teyplerde ses çıkış zaten genellikle 50 x 4 oluyor. basları ve tizleri iyi verebilen hoparlörlerle birlikte 200 watt bir değerle anfi olmadan iyi bir ses alınabiliyor demek ki. 1000 wattlık subwooferlar bilmem neler bana göre abartı, kimisine göre kaliteli müzik demek.. zonuçta araba bu, kaç metrekare içindesiniz ki çok büyük kolonlara ihtiyaç olsun.
bende orjinal philips kolo (4 kapıda da) ve tweeter var. teyiptenden memnundum ama malum kaset çalar. pioneer 3150 aldım. ışıklandırması ve şekli sanki orjinal ekipman gibi duruyor. bu arada ses olarakta orjinal blakpunk teyp 4x35 watt tı, şimdiki 4x52 watt. cd ve usb den dolyı hem daha net hem de çok daha yüksek ses veriyor ve enteresan olan yanı orjinal kolonlar mütiş. ses sistemci orjinal kolonların verdiği sese hayran kaldı.

Çevrimdışı lifekan

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 26 Şubat 2010, 00:08:09 »
arkadaşlar herkese iyi günler  benim golf 5 im var benim aracımında arka kapı kolonları yoktu bir iki yetkili servise sordum ve 2008 model öncesi golflerde arka kapı kolonlarının olmadığını ögrendim fakat aldığım bilgiye göre jettalarda varmış bende hurdalığa gittim ve 1 çift kolon aldım  fiyatı 50 tl  tabiki  kolon tesisatı olmadığından 100 tl yede tasisat çekildi ve 150 tlye halloldu arkalar bas ağırlıklı  birde    normalde olmayan fadır seçeniği kolonlar takılınca  aktif oluyor
lifekan

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #72 : 26 Şubat 2010, 23:38:49 »
bende orjinal philips kolo (4 kapıda da) ve tweeter var. teyiptenden memnundum ama malum kaset çalar. pioneer 3150 aldım. ışıklandırması ve şekli sanki orjinal ekipman gibi duruyor. bu arada ses olarakta orjinal blakpunk teyp 4x35 watt tı, şimdiki 4x52 watt. cd ve usb den dolyı hem daha net hem de çok daha yüksek ses veriyor ve enteresan olan yanı orjinal kolonlar mütiş. ses sistemci orjinal kolonların verdiği sese hayran kaldı.
aynı şey banada oldu bende kenwood aldım çıkış güçlü sadece önde 2hoparlör+2tweter hemde isaben(ispanya malı) olmasına rağmen ses kalitesi bas şiddeti bariz arttı(POLODA)
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2010, 13:24:27 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 26 Şubat 2010, 23:40:11 »
arkadaşlar herkese iyi günler  benim golf 5 im var benim aracımında arka kapı kolonları yoktu bir iki yetkili servise sordum ve 2008 model öncesi golflerde arka kapı kolonlarının olmadığını ögrendim fakat aldığım bilgiye göre jettalarda varmış bende hurdalığa gittim ve 1 çift kolon aldım  fiyatı 50 tl  tabiki  kolon tesisatı olmadığından 100 tl yede tasisat çekildi ve 150 tlye halloldu arkalar bas ağırlıklı  birde    normalde olmayan fadır seçeniği kolonlar takılınca  aktif oluyor

hoparlörler çok uygun olmuş ama tesisat pahalıya gelmiş. Orjinal hoparlör mantıklı bence çünkü tek kanal bas.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2010, 23:40:42 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı alperthegreat

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 06 Nisan 2010, 15:53:50 »
selamlar, foruma yeni uyeyim, hi-fi sistemler icin baya ugrasmistim. eger araca yeni hoparlor eklenecek ise, cikis gucunden daha dusuk bir hoparlor secilmemeli ancak en onemlisi teybin cikisinin ohm degeridir, eger daha dusuk bir direncte calisan bir hoparlor takilir ise belli bir sure sonra hoparlor cok isinmaktan yanar. hi-fi dan bildigim marka focal dir, sanirim arac icin hoparlor uretiyor, pioneer dan daha kaliteli oldugunu soyleyebilirim focal in. ancak daha iyi ses verir demem icin kaynak da onemli. ayrica aracin orjinal teybinde eger arka kapi icin cikislar yok ise on hoparlore verilen cikistan besleyecektir ve buda ses de kayba yol acar. hatta kullanilan kablolar bile etkilidir seste.
benim sorum, aracin uzerinde bulunan hoparlor ve teybin markasini bilen varmi (golf 5, 2005 model)? opellerde phillips oldugunu biliyorum...
2005 GOLF V MIDLINE

Çevrimdışı eros

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 06 Nisan 2010, 23:29:51 »
focal in üzerine tanımam oto müzik tesisatı konusunda
4 kapıda focal 16.5 cm K2p mid takım
bagajda focal 40 cm KX subwoofer
midler için audison 6.9 anfi
sub için audison 1.1k anfi
2.5 farad kapasitör
ve ana ünite jvc avx 900 ile müziğin tadına ancak varabildim
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2010, 23:30:18 Gönderen: eros »

Çevrimdışı GTIAbt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 09 Nisan 2010, 21:05:19 »
infinity kappa serisini öneriririm..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 10 Nisan 2010, 13:27:07 »
selamlar, foruma yeni uyeyim, hi-fi sistemler icin baya ugrasmistim. eger araca yeni hoparlor eklenecek ise, cikis gucunden daha dusuk bir hoparlor secilmemeli ancak en onemlisi teybin cikisinin ohm degeridir, eger daha dusuk bir direncte calisan bir hoparlor takilir ise belli bir sure sonra hoparlor cok isinmaktan yanar. hi-fi dan bildigim marka focal dir, sanirim arac icin hoparlor uretiyor, pioneer dan daha kaliteli oldugunu soyleyebilirim focal in. ancak daha iyi ses verir demem icin kaynak da onemli. ayrica aracin orjinal teybinde eger arka kapi icin cikislar yok ise on hoparlore verilen cikistan besleyecektir ve buda ses de kayba yol acar. hatta kullanilan kablolar bile etkilidir seste.
benim sorum, aracin uzerinde bulunan hoparlor ve teybin markasini bilen varmi (golf 5, 2005 model)? opellerde phillips oldugunu biliyorum...

DEDİKLERİNİN BENZERİNİ SÖYLEMİŞTİM,OHM DEDİĞİN EMPEDANS UYUMU. GOLFTE ÖN KAPIDA TİZ-MİD-BAS ÜÇLÜSÜ VAR ARKADA TİZ+BAS TEYP BLUEPUNKT GELİYOR DİYE BİLİYORUM. HOPARLÖR ÜRETİM YERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR. GENELİ PHİLİPS VE BLUEPUNKT. AMA YEREL MARKALARDA TERCİH EDLİYOR ÖRNEĞİN İSPANYA ÜRETİLİ ESKİ POLOMDA İSPANYA MALI İSABEN VARDI.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2010, 13:28:13 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı erkanselvitopu

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 12 Nisan 2010, 17:21:03 »
arka kapılarda yer var fakat bağlantılar için kablo mevcut mu?yoksa hatmı şekmek gerekiyor bilginiz var mı?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 12 Nisan 2010, 17:31:12 »
hat çekiliyor kapılar sökülünce kablo çekmesi basit zaten Ankara optiumda kapı başına hop. takıp kablo çekme 50tl. Hoparlör fiyatı dahil değil