Gönderen Konu: ARADIM AMA BULAMADIM KONUSUNU. FSI MOTOR'A TÜP TAKTIRMAK  (Okunma sayısı 70068 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: ARADIM AMA BULAMADIM KONUSUNU. FSI MOTOR'A TÜP TAKTIRMAK
« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2012, 16:03:07 »
Dizeline geçsem 12.000verecem o hiç çımazda. Ev öncelik artık.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Kasım 2012, 13:45:47 »
Evet sonunda FSI aracıma lpg taktırdım aslında hiç aklımda yoktu. Bir akrabamın 1.16i bmw'sine lpg taktırmak için BRC lpg ye gittik 6 saat sürdü lpg taktırmak ve o süre içerisinde lpg firmasının 2012 model golf TSI aracının BRC lpg li olduğunu gördüm ve bir süre kullandım test için süper mantıklı geldi ve hemen ertesi güne randevu verdim LPG taktırmak için ve taktırdım. BRC'nin FSI ve TSI ler için ürettiği sistemden taktırdım hep montajın başında durarak gerçekten güzel montaj yapıldı ve herşeyi en ince detayına kadar inceledim. Sonuç şu aracım sadece ilk çalıştırmada yaklaşık 30 sn. kadar benzinde çalışıyor sonra gaza geçiyor üst devirlerde benzine geçme diye bir olay yok. Yolda giderken kırmızı ışığa gelince rolantiye düşünce araç 20 saniye benzin yakıyor o da zaten saatte 0.8 litre olduğu için bence önemli değil mühim olan aracı rolantiye düşürmemek benim aracım zaten otomatik vites olduğu için rolantiye düşmüyor veya boşa atmıyorum zaten. Kırmızı ışıkta dururken 20 saniye gaza geçiyor ama o sırada yeşil yanıp da siz gaza basınca hemen gaza geçiyor hızlanmanızda gaz la gerçekleşiyor zaten en fazla yaktığı zamanda gaz ile ivmelenmiş oluyorum. toplam 2.500 tl ye taktırdım ama inanınki süren kişi bile anlayamaz aracın lpg li olduğunu... şimdilik bu kadar, ne kadar yaktığınıda ilerleyen zamanlarda belirticem size şu an için kağıt kalem üzerinden hesapta 24 kuruş yakıyor ve ben hep 140-160 km hızda gittim 100 km kadar. Bu sarfiyat oranını düşürmek de çok kolay olacaktır görünüşe göre. Gerçekten de artık arabanın zevkini çıkartıyorum daha 1 hafta olmadı ama şimdiden bile güzel.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 13:48:36 Gönderen: ECU38 »
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Kasım 2012, 13:52:57 »
Bir de eklemek istediğim bir şey var ben izmir çeşmede yaşıyorum kışları burası bomboş ve açıkcası ışık bile beklemiyoruz çünkü araç yok etrafta o yüzden bizimki pek şehiriçi sayılmaz bu yüzden ilerde vereceğim yakıt oranları uzun yol olarak ancak izmir olabilir zaten otoban , şehir içi ise dediğim gibi bizimki pek şehiriçi sayılmaz... (zaten bu yüzden mantıklı geldi bana hiç değilse hiç korkmadan basıyorum gaza.

Bu arada lpg yi taktırmadan önceki hafta sonu antalyaya gidip geldim toplam 1300km yol için 400 tl benzin yaktım oran çok iyi fakat hep 90-110 arası gittim neredeyse hep cc ile gittim. düşünün aslında araçlarımız az yakıyor ama benzin gerçekten pahalı lpg ye ne kadar önce geçersem o kadar erken amorti etmeye başlıyorum diye taktırdım işte, hem de motorda kapağın altına yerleştirdiler o boruları sadece beyin yan taraf da güzel bir şekilde duruyor o kadar...
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 13:59:49 Gönderen: ECU38 »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2012, 16:09:08 »
ercan hayırlı olsun iyi kötü yorum ve degerlendırmelerını beklıyoruz memnun kalırsan Lpg li bir Passat 1.6 Fsi Comfortline ile sana eşlik edebilirim :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Kasım 2012, 16:21:53 »
Ben de taktırmadan önce passat 1.6 FSI kullanıcısından yorum almıştım o da taktırmama sebep oldu bakalım sürüp göreceğiz...

Çevrimdışı okoroglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Kasım 2012, 19:57:08 »
Ben de taktırmadan önce passat 1.6 FSI kullanıcısından yorum almıştım o da taktırmama sebep oldu bakalım sürüp göreceğiz...

Aynen bende 4 gözle bekliyorum.
Ya herro ya merro diyeceğim artık:-)
Benimki BAG kodlu fsi triptronic.Sanırım seninki de aynısındandı öyle değil mi?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Kasım 2012, 21:36:06 »
Ercan hayırlı uğurlu olsun. LPDİ bekledik o kadar ama fiyat hüsran. Taksitli Vialle 4900tl, prins 5500tl. Adamlar cozutmuş. İkili Sıralıda BRC methini duymuştum. Kullanıcı yorumu aradım pek bulamadım. Motor kaskosu yaptırdınmı BRC de yaptırılıyormuş herhalde.

Yol bilgisayarındaki benzin tüketimini sıfırlayıp bizi aydınlatmanı bekliyoruz. Mesela "2" yi sıfırladın 1000km sonunda PC kaç diyor. Sen Ne kadar LPG ve Benzin tükettin. %30İddaaları var eğer gerçekleşirse mükemmel. Çünkü sıralı ne kadarda %40deseler benzini katıncaMks. 33-35. Senin sistemde %25ideal inşallah sıkıntı yaşamaz ve ekonomiye geçersin.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2012, 08:01:43 »
Aynen bende 4 gözle bekliyorum.
Ya herro ya merro diyeceğim artık:-)
Benimki BAG kodlu fsi triptronic.Sanırım seninki de aynısındandı öyle değil mi?

Evet doğru BAG kodlu benim aracım.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Kasım 2012, 08:06:51 »
Ercan hayırlı uğurlu olsun. LPDİ bekledik o kadar ama fiyat hüsran. Taksitli Vialle 4900tl, prins 5500tl. Adamlar cozutmuş. İkili Sıralıda BRC methini duymuştum. Kullanıcı yorumu aradım pek bulamadım. Motor kaskosu yaptırdınmı BRC de yaptırılıyormuş herhalde.

Yol bilgisayarındaki benzin tüketimini sıfırlayıp bizi aydınlatmanı bekliyoruz. Mesela "2" yi sıfırladın 1000km sonunda PC kaç diyor. Sen Ne kadar LPG ve Benzin tükettin. %30İddaaları var eğer gerçekleşirse mükemmel. Çünkü sıralı ne kadarda %40deseler benzini katıncaMks. 33-35. Senin sistemde %25ideal inşallah sıkıntı yaşamaz ve ekonomiye geçersin.

Hesabıma göre %30 rahat tutacak gibi. Bir de öğrendiğim bir konu şu vialle veya prins fiyatları ilk 5-6 sene kesinlikle düşmezmiş o yüzden bu daha uygun geldi ve FSI araçlara da çıkmayacak uzun bir süre dendi. Motor kaskosu ben hiçbirşey demeden kendileri verdiler zaten aracın motorunun kaskolu olduğunu.

Aracın yol bilgisayarlarını sıfırladım sizinle paylaşacağım. Güzel bir tarafta şu bilgisayarda benzin ile gideceği km kısmının şaşıracağını ve menzilin artacağını düşünüyordum ama kesinlikle öyle bir şey olmadı herşey yolunda gidiyor bakalım tam istediğim gibi...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Kasım 2012, 14:59:13 »
Yol bilgisayarı LPG ye göre düzenlebiliyormuş aklında olsun.
FSi me LPG taktırdım diye başlık açsan daha rahat takip ederiz
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 21:08:03 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Kasım 2012, 10:21:27 »
bende düşünüyorum  LPG yi. tasarruf miktarını çok merak ediyorum. tankı nereye koydular stepnenin yerine mi

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 27 Kasım 2012, 13:44:14 »
Evet stepnenin yerine koydular tankı 41 litrelik tank ilk doldurduğumda 34.50 litre aldı.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 27 Kasım 2012, 13:48:52 »
Cumartesi günü çeşmeden gazı doldurdum ve İzmir'e gittim otobandan şehir içi 25 km yol yaptım (bu varyanttaki rampa ve üç yol - beton yol civarlarından başlayıp karabağlar trafiğide dahil) ve tekrar çeşmeye döndüğümde hemen gidip aynı benzinciden aynı pompadan gazı tekrar fulledim toplamda 195 km yola 35 tl gaz tuttu. Bilgisayar ortalamam 8.3lt/100km. Bu değerlere göre km de 18 kuruş gaz yakmışım benzin yok veya çok çok az denecek düzeydedir ortalama hızımda bilgisayara göre 93km/h otobanda 110-120 arası gittim sürekli...Lpg yi taktırmadan önceki hafta antalyaya gitmiştim toplam da 1300km yola 425 tl benzin yakmışım ve hızım %80 hız sabitleyiciyle 90-100 arası gittiğim de ortalama 33 kuruş benzin yakmışım. Yani lpg taktırdığımda ki %45 oldu diyelim ki hesaplamam yanlış olsun o zaman da en az %40 daha az yakıta para harcıyorum demek. Artık bu BRC kite sonuna kadar güveniyor ve seviyorum... :)

Şöylede bir ayrıntı var çeşme de lpg yi lukoil den alıyorum pompa fiyatı 2.62 ama birde kart verdiler %3 indirim yapıyor gazın litresi 2.542 tl ye gelmiş oluyor burdaki benzin fiyatı ise 95 oktan 4.62 tl litresi.

Ayrıca hiçbir arıza ışığıda yanmıyor...!!!
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2012, 13:51:49 Gönderen: ECU38 »

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Kasım 2012, 16:41:04 »
GAYET İYİ DURUYO..