Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARADIM AMA BULAMADIM KONUSUNU. FSI MOTOR'A TÜP TAKTIRMAK  (Okunma sayısı 69875 defa)

arkadaşlar fsi motora tüp taktırılır mı, taktırılırsa fiyatlar ne kadar, araştırmalarıma göre 2.000 devir üstünde gaza geçiyormuş. bu tarz bilgilere ihtiyacım var. yani anlayacağınız bu tüp normal tüpler gibi olmuyor mu(çalışma sistemi olarak) geniş bi bilgiye ihtiyacım var anlayacağınız :)

Ynt: ARADIM AMA BULAMADIM KONUSUNU. FSI MOTOR'A TÜP TAKTIRMAK
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2012, 09:15:18 »
valla istanbulda bi arkadaşım var lpg montajı yapan o takılıyo diyo ama bundan başka bir bilgim yok :)
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2012, 09:37:21 »
Bundan önceki aracım 1.6 fsi 115 hp 6 ileri jetta idi ve lpg taktırmak hiç aklımdan geçmemişti zaten makul bir tüketimi var,bence gerek yok şimdi tüpü taktırdın işlettin en kötü 1,500 tl,sonra her çalışmada sıralılar benzinle çalışıp belli bir ısıdan sonra gaza geçiyor,motorda oluşturacağı tahribat,orjinalliğinin bozulması kurum,performans kaybı,buji ve enjektörlerin değişim aralığı,pompa arızası ve bir sürü soru işareti bence pekte mantıklı değil gaz işi,kısa dönemde değilde 30-40 bin kilometrede  araca ne kadar zarar verebileceği bu maliyetlerin orjinal yakıtından çok daha az mı olacağı enine boyuna hesaplanmalı.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2012, 09:38:04 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2012, 10:09:09 »
Fsi yada Tsi litre bazında az yakıyor olabilir fakat ülkemizde benzin pahalı bu yüzden yakıtları makul demek doğru olmaz ikinci el piyasa değerleride bunun en açık göstergesi.He birgün gerçekten makul oldugunu düşünürsem o gün bende 170 lik Tsi alırım gazlaya gazlaya binerim benzinde :)
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2012, 10:09:25 Gönderen: rene »

« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2012, 12:16:50 »
Bu lpg ne zararlı şeymiş yaa hemen söktüreyim bari :)

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2012, 12:46:29 »
bizim arabada var.
rolantide 3 saniye benzin 1 sayine lpg püskürtüyor gibi düşünebilirsiniz. rolanti üstü ve 5000 devir altı da hep lpg ile çalışıyor.
benzin hariç yakıt harcaması KM'de  150-170 kuruş arası değişiyor.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2012, 16:12:06 »
deniz peki benzin sarfiyatı nasıl özellikle ş.içinde ?

« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2012, 17:35:16 »
akşama yazarım babama sormam lazım :) 3 ayda bi fullüyor diye biliyorum. tabi haftalık 400-500 km yapıyodur herhalde

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2012, 18:59:15 »
golf 4 lpg var iken rolantide benzinlemi çalışıyor şimdi? lpg var ken sürekli benzinde alıyorum ben ama tahminime göre çok benzin yakıyor gibi geliyor

« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2012, 19:58:02 »
golf 4 lpg var iken rolantide benzinlemi çalışıyor şimdi? lpg var ken sürekli benzinde alıyorum ben ama tahminime göre çok benzin yakıyor gibi geliyor
Golf 4 değil Jetta FSI.
diğer araç onda tüp var :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2012, 13:09:39 »
BRC 2yıl garantili
LAndirenzo
Prins VSİ-Dİ

ikili yakıt sistemleri takıyorlar forumlarda kullacılara rastlarsın
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2012, 16:03:08 »
BRC 2yıl garantili
LAndirenzo
Prins VSİ-Dİ

ikili yakıt sistemleri takıyorlar forumlarda kullacılara rastlarsın

ben de onurun mesajı nerde diyordum  ;D  . tsi/fsi ve lpg. onur sana kaman bayiliğini vermeleri lazım. adamlardan çok reklamlarını yapıyorsun  :)
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 17 Kasım 2012, 21:58:53 »
Valla öyle oldu para yok konuşuyoruz anca. Mart ta eve girmezsem Vialle LPDİ taktıracam mustafa 4500tl. Sana inat 88le kırıkkaleye sıcak asfalttan gidip 15kuruş yakacağım :)

E4motor DPF yok nasılsa saf ekonomi Fabia sür keyfini   ^-^ Ama Turbo kapalı sürüp kurum yaptırma Dizeli düşük devir öldürür.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2012, 22:01:46 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2012, 11:25:16 »
Valla öyle oldu para yok konuşuyoruz anca. Mart ta eve girmezsem Vialle LPDİ taktıracam mustafa 4500tl. Sana inat 88le kırıkkaleye sıcak asfalttan gidip 15kuruş yakacağım :)

4500 TL  :D vaşş

o parayı amorti edebilmek için arabaya kaç sene , kaç km binmek lazım acaba :)
bence lpdi falan boşver, sen eve gir , bak kamanda ev sahibi olmayan bir tek senle ben kaldık.  ;D  4 oda, çift banyo, tsi motor bir ev alalım sana.  :tamamdir.  kiracılık çekilmiyor.

kurum benden uzak olsun, uzun yolda açıyorum ben onu  :tamamdir
Araba binmek içindir..