Gönderen Konu: arabamın altı sürtüyor  (Okunma sayısı 18520 defa)

Çevrimdışı brkpm

• Profili Görüntüle
arabamın altı sürtüyor
« : 02 Nisan 2011, 22:34:55 »
arkadaslar oncelıkle iyi aksamlar.bende 2004 model golf v sportline var.bazen kaldırımdan inerken veya yoldaki kasislerden qecerken aracımıın altı yere surtuyor.bu surtmeler ileride bi probleme yol acar mı? aracın altında neresi surtuyordur??

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
Ynt: arabamın altı sürtüyor
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2011, 23:15:13 »
aracın altında neresi surtuyordur??

forum alemlerinde okuduğum en bomba soru sanırım bu :D

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 16:04:27 »
problem  yaratması neresini sürttüğüne bağlı.
egzoz borusu sürtüyorsa  egzoz yakın zamanda eline gelir. kaynakla tekrar takılır problem olmaz.
 katalizör sürtüyorsa katalizörü eline alırsın pahalı bir parça .
karter sürtüyorsa , kolay kolay delinmez ama bir delinirse  motoru eline alırsın. yoksa karter koruması yaptır.
salıncaklar sürterse zamanla salıncak fişeklerini bozar ön takım sallanmaya başlar , uzun vadede sorun açar. tamiri kolay ve ucuzdur.
şanzuman sürtüyorsa delinmesi zor ama delinirse yağı boşalır, şanzumanı eline alırsın  ;D

lastiklerine baktır orjinal ölçüsü değilse orjinalini  taktır. karter koruma yoksa en kısa zamanda taktır
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2011, 16:11:58 »
Bence sen alçak araba kullanmayı bilmiyosun yada aracın çok alçak ;D Kasislerden kaldırımlarda vs çok yavaş inicek veya geçiceksin ince yüksek setlerden vs geçerken çapraz ve yavaş geç başka yolu yok yada büyük inç lastik tak veya yüksek yay al aracını yükselt  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2011, 17:12:58 »
varol cabrio çok iyi biliyorsun taktir ettim.
kaç tane bozuk yol gördün şimdiye kadar. çapraz geçmek sürtmeyi kurtarmaz, sadece tamponun değmesini engellersin.
bazı yollardada hız kesemez yada yavaşlayamazsın o durumdada nasıl geçersin artık buda ayrı bi soru.
öneri: frene basmamak.
frene basınca araba öne yığılıyor araba dahada alçalıyor.
doğuda öyle yollar varrki sürtmeden geçmek imkansız bazen..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2011, 17:20:40 »
varol cabrio çok iyi biliyorsun taktir ettim.
kaç tane bozuk yol gördün şimdiye kadar. çapraz geçmek sürtmeyi kurtarmaz, sadece tamponun değmesini engellersin.
bazı yollardada hız kesemez yada yavaşlayamazsın o durumdada nasıl geçersin artık buda ayrı bi soru.
öneri: frene basmamak.
frene basınca araba öne yığılıyor araba dahada alçalıyor.
doğuda öyle yollar varrki sürtmeden geçmek imkansız bazen..
''Kaç tane bozuk yol gördün şimdiye kadar'' Hiç düzgün yol görmedim ki abi hep bozuk hep bozuk bazı yollarda hız kesemez yavaşlayamaz diyosun hangi yollarmış onlar ? Ben hiç görmedim otobanda 100'le giderken arabanın altını sürttürecek kadar her hangi bir set anca mahalle aralarında veya caddelerde onlardada hız kesmiyorsan arabanın altını sürttürmeye mahkumsun demektir ben sırf altı vurmasın diye caddede  trafiği tıkadığımı bilirim  :) Çapraz ve yavaş geçmek sadece tampon değil marşpiyeli bazende egzozu sürttürmekten kurtarır belkide konuyu açanın aracı ççok alçaktır bilemem fotosu vs yok ama standart bir Golf'te bu dediklerimi yaparsan en azından bişeyleri eline almaktan kurtulabilirsin  ;D

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Nisan 2011, 17:26:52 »
birincisi arabayı vurmamak için trafiği tıkamak saygısızca bi hareket, işi gücü olan, acelesi olan, hayati tehlikesi olan olabilir hesaba katmak lazım. sonuçta bu arabadır, yıpranır kırılır dökülür. hindistan ineği gibi kutsal görmenin bi alemi yoktur.
üstelik bu insanların hepsi izmir istanbul ve ya otoban olan çewrelerde yaşamıyorlar.
karadenizde ve doğuanadoluda öyle yollar varki yol demeye bir milyon şahit ister.
ve üstelik öyle bölgeler varki hız kestiğin anda camdan ya taş girer ya kurşun.
hakkariyi hiç gördünmü cabrio...
oralardada insanlar golf kullanıyor ama..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2011, 17:39:25 »
birincisi arabayı vurmamak için trafiği tıkamak saygısızca bi hareket, işi gücü olan, acelesi olan, hayati tehlikesi olan olabilir hesaba katmak lazım. sonuçta bu arabadır, yıpranır kırılır dökülür. hindistan ineği gibi kutsal görmenin bi alemi yoktur.
üstelik bu insanların hepsi izmir istanbul ve ya otoban olan çewrelerde yaşamıyorlar.
karadenizde ve doğuanadoluda öyle yollar varki yol demeye bir milyon şahit ister.
ve üstelik öyle bölgeler varki hız kestiğin anda camdan ya taş girer ya kurşun.
hakkariyi hiç gördünmü cabrio...
oralardada insanlar golf kullanıyor ama..
Hakkari'ye hiç gitmedim abi ama bozuk yok görmek içinde Hakkari'ye gitmeye gerek yok şehir merkezinde bile lastik boyun çukurlar var çünki doğru diyosun arabadır yıpranır bozulur kırılır ama kimse bozuk kırık arabayı almak istemez buda bir gerçek sonuçta ben yavaş gittiğim zamanlar yani yolların bozuk olduğu yerlerde arkamdakilerin geçmesini bekledikten sonra yürüyorum konuyu açan arkadaş aracının altını sürttüğünü söylemiş bende 1-2 tüyo verdim de sen niye bu işi bu kadar memleket meselesine çevirdin onu anlamadım bi hatamız kusurumaz varsa affola büyüğümsün büğümüze karşı saygımız sonsuzdur ben alçak arabaları kullanmayı seviyorum acelesi olanı düşücek olsaydım gider Jeep falan alır binerdim gülü seven dikenine katlanır abi ben sırf arkamdaki adamın işi acil diye kendi arabamı parçalıycak kendime masraf açıcak değilim  ;)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2011, 17:47:57 »
doğru diyorsun gökhancımda dediklerin çelişiyor birbiriyle,
üstteki iletinde trafiği tıkarım demişsin,
şimdiki iletindede arkadakilere yol veririm demişsin.
ben hangisine inanayım şimdi?
[/font]

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2011, 18:12:01 »
doğru diyorsun gökhancımda dediklerin çelişiyor birbiriyle,
üstteki iletinde trafiği tıkarım demişsin,
şimdiki iletindede arkadakilere yol veririm demişsin.
ben hangisine inanayım şimdi?
Sen ikisinede inan abi  :) Eğer arkamdaki aracın geçebileceği mesafe varsa yol veririm ama tek araç gidebilicek kapasitede bir yol varsa harbiden trafiği kitlerim ki kitledim çünkü  ;D

Çevrimdışı brkpm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2011, 18:27:28 »
çok saqolun arkadaslar:))tesekurler

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2011, 18:49:49 »
dürüstlüğünüde taktir etmek lazım.
genç olmak ayrı be gökhancım..
[/font]

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2011, 19:09:48 »
MK5 sportline serisi bildiğim kadarıyla diğer golflerden biraz alçak.
neresi sürtüyor sorusu güzel ama aracı kullanan sizsiniz, aracı lifte çıkarın bakın nereler sürtüyormuş  :)

çapraz geçme olayınada hastayım,çapraz geçince ön karlık mı yükseliyor sanki.
öylede böylede sürtüyor eğer sürtecekse :D

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2011, 19:47:28 »
Sportline 205/55/16 lastikli olması lazım. biraz altını yere yaklaştıryor. Bendeki 195/65/15 çok hızlı geçmedikçe veya içi çok dolu değilse hiç bir kasiste sürtmüyor.

Aracın altı VW farkjı diyebilirim(fordda opelde yoktur, BMW,mersedes,audi VW koyuyor), önemli yerler plastik koruyucu ile saklı, egsozların büyük bölümü çok derinden oyuk kanallar içinde geçiyor yani sürtemez. Alt komple Galvanizli sac gibi birşeyle kapatılmış. Motor bölümünü sürtmedikçe sorun yok. Ses marşbiyel veya on egsoza aittir, komvektör gibi pahalı parçalar koruma altında
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 19:48:10 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di