Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Alttan gelen acaip sesler...  (Okunma sayısı 7803 defa)

Alttan gelen acaip sesler...
« : 28 Ekim 2007, 13:49:49 »
Bu sabah araçla giderken sanki alta bir demir parçası takılmışta yere sürte sürte bir ses çıkarır gibi bir ses gelmeye başladı...Korktum durdum baktım altta bişey yok..eve getirdim çektim aracı öylece bekletiyorum..Yarın servisi arayıp randevu alcam..İnşallah büyük bir şey çıkmaz..Sesin nerdn geldiği ile alakalı bir düşüncesi olan arkadaşımız var mı acaba...
BODRUM...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: Alttan gelen acaip sesler...
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2007, 13:54:54 »
elfrenini kontrol ettinmi ama olmaz elfreni çekili halde yol alısan uyarı sesi gelir.

« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2007, 14:01:42 »
o deil....ses tam ortadan geliyor..şanzımandan...çok bişey çıkarmaz inşallah başıma yaa...
BODRUM...

« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2007, 00:21:26 »
Ayni ses benimde basima 2001 passat tdi de geldi.
Aynen bende durup aracin alt tarafina baktim herhangi birsey goremedim.
Pek aldiris etmedim onemli degildir dedim.
1 ay gibi bir sure boyle kullandiktan sonra bakim icin servise gittim ve durumu belirttim.
Araci kaldirdiklarinda gordum ki bu alt kismi koruyan araci boydan doya kapsayan plastik parcanin bazi yerlerinin delinmis ve yirtilmis oldugunu gordum.Oralara ufak tefek seyler girmis ve onlarin sesi imis.
Galiba bozuk satihli yollarda oldu bu olay ama hic farketmemistim.
Bu plastik parca aracin her yerini kapliyor ve 2  parcadan olusuyor.Hepsini degistirmek icin toplam 700 lira gibi bir ucret istediler.Sonucta plastik bir parca ve bence izalosyion disinda hic bir mantigi yok.Ne de olsa ufak tefek seylerden yirtiliyor ya da parcalaniyor.Degistirmedim halen oyle kullaniyorum.Hatta bir kac yeri dada acildi.Su anda herhangi bir ses gelmiyor gayet memnunum ama motor sesi sanki daha fazla gibi gelmeye basladi.Belki de psikolojiktir bilemiyorum.
Belki sizinde korktugunuz sey bu olabilir.
Gecmis olsun.

« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2007, 13:52:06 »
aynı şey benimde başıma geldi.sanki birisi bi demir levyeyi yere sürtüyomuş gibi ses geliyodu.egzoz borusu fln koptu yere sürtüyo zannettim :)
servise götürdüm tanıdık vardı giriş kaydı fln açmadan lastikleri söküp baktılar.ön fren diskinin oraya ufak bi taş girmiş diske sürttüğü için ses yapıyomuş...
weltmeister x7

« Yanıtla #5 : 12 Ocak 2008, 23:29:33 »
pekı arabayı durdurdugumuzda tık tık tık dıe seslerın gelmesı golf 5 lerde normal bı ses mı ?

« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2008, 13:08:18 »
o sesler aracın kasılmalarından oluyor , araç durduğunda motor soğumaya geçtiğ için bu sesler normal

« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2009, 16:54:57 »
bu tip sesler genelde disklerin arasına giren çakıl taşlerından dolayı gelıyor aracı ileri geri yapıp kurtulabılırz yada lastıklerı söküp o taşı almak çözümdür..
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2009, 16:58:04 »
aracı cok sıkıştırınca yani motor ısındıgında tık tık dıye sesler gelıyor bu normalmış özellikle bu ses motor soğurken gelıyor..
CONFİDENCE
[/b]