Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 97 OKTAN BENZİNCİ TAVSİYESİ YAPABİLİRMİSİNİZ  (Okunma sayısı 14657 defa)

97 OKTAN BENZİNCİ TAVSİYESİ YAPABİLİRMİSİNİZ
« : 31 Aralık 2009, 21:31:49 »
arkadaşlar istanbul fatih balat semtinde oturuyorum,total 97 oktan benzin kullanıyordum ama totalın 97 oktan benzini kalite yönunden iyi olmadığını öğrendim,dinamometrede total 97 ile 203 hp güç veren tsı motor bp nin 97 si ile 226 hp güç vermiş,,bu yüzden benzincimi değiştirmek istiyorum,fatih,aksaray,eyüp,rami,eminönü ,gibi bana yakın semtlerde,dürüst olduğunu bildiğiniz güvenilir benzinci tavsiye edebilirmisiniz(TOTAL HARİÇ)TEŞEKKÜRLER
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2010, 11:01:43 Gönderen: dalgıç »

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: 97 OKTAN BENZİNCİ TAVSİYESİ EDERMİSİNİZ
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2009, 21:35:04 »
Opet diyeceğim ama 250hp beklemeyesin sakın  :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2009, 21:39:57 »
Opet diyeceğim ama 250hp beklemeyesin sakın  :D

yok ya ne 250 si,hakkını versin istiyorum o kadar,güvenemiyorum ki benzincilere,güvenecek biyer bulsam devamlı ordan alıcam,,,opet için iyi diyorlar ama edirnekapıdakı opet benzincide 97 yok başkada bilmiyorum yakın çevrede
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2009, 21:44:43 Gönderen: dalgıç »

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2009, 22:03:52 »
Opetten çok memnunum ben.
Şiddetle tavsiye ederim.

« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2009, 22:22:11 »
Opetten çok memnunum ben.
Şiddetle tavsiye ederim.

opet olabilir ama sağlam güvenilir dürüst benzinci adresi lazım bana yakın çevrede  :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2010, 13:54:26 »

opet olabilir ama sağlam güvenilir dürüst benzinci adresi lazım bana yakın çevrede  :)
Hepsi üç kağıtçı  :D Valla ben P.O alıyorum ama İstanbulda nasıldır bilemiyorum bi kere Opetten aldım yolda kaldım  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2010, 18:17:33 »
OPet iyidir iyi, yoksa cem yılmaz reklamında oynarmıydı :) ... Arkadaşım dedikleri gibi TOTAL çok kötü bir yakıt ben mecbur kaldığım zaman alıyorum çünki bana opet baya uzak ama TOTAL ın yakıtı işkence çektiriyor aracıma.. Ne 95 i ne 97 si beş para etmez benim gözümde..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2010, 18:19:33 »
Hepsi üç kağıtçı  :D Valla ben P.O alıyorum ama İstanbulda nasıldır bilemiyorum bi kere Opetten aldım yolda kaldım  ;D

Gökhancım sen yakıtın aracındaki sorunlarını pek farkedemessin çünki karburatörlüsün ama enjeksiyonlu araçalarda yakıtın kalitesi hemen kendini gösteriyor.. Şimdi diceksin ne alaka abi aynı motor ama iş motorla değil Yakıt sisteminin daha hassas dengeler üzerinde kurulu olmasından enjeksiyon pek affetmiyor kötü yakıtı..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2010, 19:30:18 »
peki petrol ofisinin 97 oktan benzini nasıl sizce kalite yönünden
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2010, 19:31:10 Gönderen: dalgıç »

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2010, 19:43:15 »
Shell'in be PO'nunkilerden daha temiz ve sorunsuz.
BP'yi kullanmadığımdan bilemeyeceğim.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2010, 20:09:36 »
peki petrol ofisinin 97 oktan benzini nasıl sizce kalite yönünden

TOTAL dan iyi :)

« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2010, 20:45:53 »
poloların benzin kapaklarında 90-95 oktan yakıt yazıyor....uzun süre bp 97 oktan kullandım, hiçbir farkı yok gibi 75hplik araç...artık 95 oktan yakıt alıyorum

forumda önceden bu konu konuşulmuştu...yüksek hacimli motorlarda 100 oktan yakıt ile  performans sağlanabiliyormuş
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #12 : 02 Ocak 2010, 00:12:15 »
poloların benzin kapaklarında 90-95 oktan yakıt yazıyor....uzun süre bp 97 oktan kullandım, hiçbir farkı yok gibi 75hplik araç...artık 95 oktan yakıt alıyorum

forumda önceden bu konu konuşulmuştu...yüksek hacimli motorlarda 100 oktan yakıt ile  performans sağlanabiliyormuş

dostum senin 97 oktan kullanman yanlış zaten,hiç bir faydası olmaz sana güç açısından,yüksek oktan daha yanıcı benzin demek degil,aksine daha zor yanan benzin demek,modifiyeli ve sıkıştırması yüksek araç motorları için avans vuruntusu olmaması içindir,,standart motorlarda güç artışı olmaz,modifiyeli ve yüksek sıkıştırmalı motorlarda 3,5 hp fark eder o kadar,,esas amacı motordaki avans vuruntusunu önlemek ve vuruntudan kaynaklanacak zarardan motoru korumaktır,,,benim aracımda motor,turbo ve kompresör beslemeli,yüksek sıkıştırmalı olduğu,vede chip tuning yapıldığı ve turbo basıncınında yükseltilip,sıkıştırmanın dahada,artırıldığı için en az 97 oktan kullanmak zorundayım,artı oktan artırıcı ürünlerle takviye yapıyorum 97 oktan benzini ,bulsam 100 oktan koyucam ama yok malesef,,,benim sorunum benzıninde hile olmayan sağlam ve dürüst bir istasyon bulmak bana yakın yerde :)

« Yanıtla #13 : 02 Ocak 2010, 00:18:04 »
TOTAL dan iyi :)

totalı sildim zaten artık,opet ve petrol ofisi denetlemesi daha iyidir diye biliyorum ama kararsızım