Gönderen Konu: 2006 Model FSI 1.6 Comfortline Alacağım Fikirlerinizi Bekliyorum  (Okunma sayısı 12022 defa)

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar birkaç sene önce polo alacaktım focus ghia aldım şimdi onu satıp golf 5 alacağım bej döşeme comfortline buldum 130.000 km de boya çizik değişen hiçbirşey yok araca lpg takmagibi bir niyetim de yok.FSI motorlar konusunda tutulmuyor çok yakıyor gibi söyleler duydum aracın kronik sorunları nelerdir.Almalımıyım?
Dİzel bir araç arıyordum ama yılda 8.000 km - 10.000 km arasında yol yapıyorum birde dizellerde 2.elde nele karşılaşacağımı bilmiyorum.
Sizden fsi golf için fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
fsi çok yakmaz ama benzin fiyatlarından dolayı insanlara çok geliyo. fsi motora lpg takılmıyodu ancak yeni bi sistem ile artık lpg takılabiliyomuş ama bi kaç yıl uzak durmak gerekir bence ondan

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
lpg takmayacağım motoru orjinal kullanacağım,  zaten yılda 10bin km yi aşamıyorum .
Almayı düşündüğüm araç 115 bin km de manuel 6 ileri vites boya hata rütuş değişen vs hiçbirşey yok.
İçide düz siyah değil bej döşeme ön konsol ve koltuklar bej.kullananlardan aldığım yorumlar konfor ve yol tutuşu mükemmel dediler.Kolay kolay arıza yapmaz piyasasıda ölü deil dediler.Fod focus dizel hb bakıyordum temiz araç yok denk geldiğim ve baktırdığım bu golf var nasipse alacağım.
27bin tl bu araç için nasıl ? ben en az 2-3 sene bineceğim
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2012, 22:09:28 Gönderen: onur512 »

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
lpg takmayacağım motoru orjinal kullanacağım,  zaten yılda 10bin km yi aşamıyorum .
Almayı düşündüğüm araç 115 bin km de manuel 6 ileri vites boya hata rütuş değişen vs hiçbirşey yok.
İçide düz siyah değil bej döşeme ön konsol ve koltuklar bej.kullananlardan aldığım yorumlar konfor ve yol tutuşu mükemmel dediler.Kolay kolay arıza yapmaz piyasasıda ölü deil dediler.Fod focus dizel hb bakıyordum temiz araç yok denk geldiğim ve baktırdığım bu golf var nasipse alacağım.

yakıt sorun değilse focus yanına bile yaklaşamaz bence. arabayı servise göster, eğer dedikleri gibiyse 27 bin iyi fiyat bence. mk5lerin fiyatlarını pek bilmiyorum ama temiz mk4ün 23 24 arası gittiğini düşünürsek iyi yani

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
lpg takmayacağım motoru orjinal kullanacağım,  zaten yılda 10bin km yi aşamıyorum .
lpg taktirmayidusunmuyorsaniz kesinlikle mantikli bi arac fakat piyasasi olu olmasada kesinlikle canli degil golf 4 un fiyati ile neredeyse ayni bu araclarin fiytlari ve satislari gercekten yavas ikinci elde lpg problemi yuzunden 30 bine comfortline passat lar var lpg problemi olmasa bende alicam ama lpg suz dusunmedigim icin yaklasmiyorum onun haricinde fsi nazik bi motordur benzin secer  epc isigi vs yakar bol bol yinede buyutulecek bisey degil lpg dusunmuyorsaniz gonul rahatligiyla alin derim ama kisisel gorusum slyah doseme bej dosemeye 10 basar tabi zevk meselesi 😊

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
1.6 fsı 115 hp sınıfında benzinli  1.6 motorlar içinde en az yakanlardan birisidir diyebilirim ayrıca performansıda gayet iyidir,motoru sorun çıkarmaz sadece egr lambası 80-90 binde yanar onuda kurumu temizletince bir daha yanmaz o lamba yanarkende sorun olmadan binebilirsiniz,gayet iyi bir motordur.Bende 1.6 fsi comfortlıne jetta vardı geçtiğimiz yıl iyi bir araçtı ve alıpta pişman olmadığım araçlardan birisi idi.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
80.90 binde egr yaksa da olur sorun değil temizlettiririm.Ben bej döşemeleri beğeniyorum siyah döşeme aracı göstermiyor şuan satacak olduğum 2001 focus ghia bile bej döşeme koltuklar konsol felan arabaya bakan içine bir daha bakıyor.
2-3 sene bineceğim ne de olsa denk gelmişken üst kasa focustan vazgeçip golf5 alıyım diyorum.
Piyasası pek ölü de değil bence hemen satmayacağım için onu düşünmüyorum.Olumsuz bir yanıt almadım kullanıcılardan da nasipse alacağım vosmerde de baktırayım araca izmir gaziemir de

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
aracı bugün satın aldım arkadaşlar 2001 focus dan sonra çağ açtık diyebilirim bu kadar konfor ve yol tutuşunu beklemiyordum.
Ekspertizede soktum aracın hiçbir sorunu sıkıntısı çıkmadı.
Yalnız aracın vizesi geçik birde katalizörk dağılıktı ,bu şekilde vizeden geçemeyeceği için bugun aldıktan sonra universal en iyilerinden bir katalizör taktırdım.Kısmetse bu hafta içi yeni plaka ve ruhsat nüshalarını aldıktan sonra önümüzdeki hafta vizeyede sokacağım.Başka bir sorunum kalmayacak :)
2 sene önce polo ile aranıza katılacaktım ama kısmet bugüne golf 5 ile oldu

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun nazar değmesin,güzel bir araçtır güle güle kullanın.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı onur512

• Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun nazar değmesin,güzel bir araçtır güle güle kullanın.

Teşekkür ederim

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
Ynt: 2006 Model FSI 1.6 Comfortline Alacağım Fikirlerinizi Bekliyorum
« Yanıtla #10 : 06 Kasım 2012, 01:11:44 »
aracı bugün satın aldım arkadaşlar 2001 focus dan sonra çağ açtık diyebilirim bu kadar konfor ve yol tutuşunu beklemiyordum.
Ekspertizede soktum aracın hiçbir sorunu sıkıntısı çıkmadı.
Yalnız aracın vizesi geçik birde katalizörk dağılıktı ,bu şekilde vizeden geçemeyeceği için bugun aldıktan sonra universal en iyilerinden bir katalizör taktırdım.Kısmetse bu hafta içi yeni plaka ve ruhsat nüshalarını aldıktan sonra önümüzdeki hafta vizeyede sokacağım.Başka bir sorunum kalmayacak :)
2 sene önce polo ile aranıza katılacaktım ama kısmet bugüne golf 5 ile oldu

hayırlı olsun kazasız belasız keyifle kullanın

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2012, 22:53:22 »
Hayırlı olsun arkadaşım yaklaşık 2 senedir golf 5 fsi araç kullanıyorum. Yılda 8.000 km yapıyorum lpg pek aramıyorum daha geçen hafta izmir-çeşme den antalya-side ye gittim geldim toplam 1.280 km yol yaptım km de 33 kuruş yaktım. bir depo ile eğer ki 90-100km ile gidersen 921km gittiğimi biliyorum. ama ben biraz duramayıp da basınca 830 km yol yapıyorum tabi ş.arası. şehir içi 650-750 km gidiyorum. epc ışığı yanıyordu egr valfine giden bakır boruları temizlettim gaz kelebeği ayarını yaptım 1 yıldır 4-5 farklı benzinlikten yakıt aldığım halde ışık felan yanmadan kullanıyorum haberin olsun...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı ms_uzun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Kasım 2012, 17:21:39 »
iyi günler bende yeni golf 2005 1.6 fsi comfortline tiptronik bir arac aldım istanbulda maslak levent beşiktaş şişli civarında bu servis iyidir diyebileceğiniz bir usta biliyormusunuz bakımlarda falan ihtiyac olursa oraya götüreyim