Gönderen Konu: 2006 Golf 5 Klima Sıcak Üflemiyor  (Okunma sayısı 17885 defa)

Çevrimdışı KIRK2

• Profili Görüntüle
2006 Golf 5 Klima Sıcak Üflemiyor
« : 13 Kasım 2012, 19:46:14 »
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım ve bir problemimden dolayı yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Aracım 2006 model golf 1.6.
geçen kış da araç bendeydi ve kışın ısınma problemi yaşamamıştım fakat şimdi klimayı sıcak verecek şekilde açıyorum econ a d Bu yıl yaz tatiline gitmeden önce 15 temmuz gibi uzun yola gideceğimden 80 000km da basıyorum fakat soğuk hava geliyor. sanayide elektrikçiye gittim baktı, kalorifer peteğine giren hortum sıcak çıkan ılık  kalorifer peteği tıkanmış değişecek ön göğüs sökülecek dedi tırstım kalsın dedim. çevre illerdeki servisleri arıyorum bi gel bakalım ama parçalar yok araç burda yatacak diyorlar o da bana göre değil. sanayiye tekrar gittim motor ustasına devirdaimi sormaya o da baktı kalorifer peteği tıkalı temizleriz sömeden dedi bastı suyu tuzruhu falan döktü biraz pislik çıktı sonra baktık araç fırın gibi oldu. 3 gün sonra yine soğuk geliyor hava :( . yine gittimm motorcuya tekrar su bastı şimdi yine ısınıyor ama az ılık hava geliyor. geçen kıştan bu yana triger setini değiştirttim beraber su pompasını(devirdaim) da değiştirdiler polen filtresinide. Bitliste servis yok acele ye geldi sanayide değiştirttim. parçaları mersinden bi yedek parçacıdan istediler hepsini kontrol ettim çıkanlarla aynıydı ve alman malıydı.
bu sıkıntıdan tez zamanda ve kesin çözümle nasıl kurtulabilirim?   

Çevrimdışı KIRK2

• Profili Görüntüle
Ynt: 2006 Golf 5 Klima Sıcak Üflemiyor
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2012, 08:29:54 »
 >:( >:( >:( eee bizim soru kaldı böyle bi fikri olan yokmu burda...

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2012, 12:51:23 »
Bende de aynı problem vardı, aynı sizin gibi bir kaç yere götürdüm ön göğüs tamamen sökülecek, aracın bir gün kalması gerekiyor dedi,  göğsün sökülmesi içime sinmediği için ayrıldım oralardan...Daha sonra bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ankara şaşmazda iyi bir ustaya gittim, kalorifer peteği temizleme cihazı vardı gittiğim yerde. usta baktı etti, petek tıkalı makineyle açarız dedi, maliyeti de 100 TL... Makineyi aracın giriş ve çıkış peteklerine bağladı, işlem bir saat kadar sürdü...bağlanan cihaz üzerinde bir de filtre mevcut, o filtre temizleme işlemi sonunda full kireçle doldu, sonuç mu şuanda harika çalışıyor...Daha işlemi dün yaptırdım, sonrasında ne olur bilmiyorum, ama hiç ısıtmayan kalorifer şuan fırın gibi...Sana tavsiye bu cihazdan olan bir yere gidip bu işlemi yaptır...Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2012, 12:55:24 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı KIRK2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2012, 16:21:31 »
hocam ilk temizlikte kireç değil e beyaz balgamsı yağsı bişey çıktı 3 gün benimki de fırın gibi oldu ama sonra aynı... ben yazın başında değiştirttiğim devirdaim de şüpheleniyorum ama o da bozuk olsa petekler ilk temizlendiğinde de ısıtmazdı kafayı yiyecem yav..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2012, 19:10:56 »
Klima sıcak üflemez ki zaten, Kalorifer sıcak üfler.. yanlışmıyım?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı KIRK2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2012, 00:02:48 »
Klima sıcak üflemez ki zaten, Kalorifer sıcak üfler.. yanlışmıyım?
klima sıcak üflemez doğru ama sıkıntımı anlatmak için kaloriferden sıcak gelmiyor mu deseydim bilemedim.. araba ısınmıyor econ da bile olsa

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2012, 09:34:15 »
klima sıcak üflemez doğru ama sıkıntımı anlatmak için kaloriferden sıcak gelmiyor mu deseydim bilemedim.. araba ısınmıyor econ da bile olsa
bendeki benzer problem sizdede var kalorifer klepelerinde yani soğukla sıcağı ayıran sistemde probleminiz var bunun içinde ön göğüsün
sökülmesi ve tekrardan montajı gerekiyor.Benim arabayı gösterdiğim  iki yerde kalorifer klepesi arızası koydu ist.daki ustamız petek dedi
porçözle 2 sefer ve tazyikli su ile çalışmamıza rağmen  petek tertemiz çıktı üstün vw mühendisliği aptal bir parça için araba göğsü söktürücek sizede
banada geçmiş olsun.
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı KIRK2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2012, 16:14:15 »
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. fakat elektrikçi kontrol etti soğuk sıcak ayrımı yapan o göğüs altındaki klepelerde sıkıntı yok. sıkıntı tamamen kalorifer peteklerine sıcak su yeterince girmemesinden kaynaklanıyor. biri termostatı değiştirelim o ucuz dedi biri devirdaim pompası arızalıdır diyor biri petek tıkanmış diyor kime inanacağımı şaşırdım

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2012, 21:14:39 »
cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. fakat elektrikçi kontrol etti soğuk sıcak ayrımı yapan o göğüs altındaki klepelerde sıkıntı yok. sıkıntı tamamen kalorifer peteklerine sıcak su yeterince girmemesinden kaynaklanıyor. biri termostatı değiştirelim o ucuz dedi biri devirdaim pompası arızalıdır diyor biri petek tıkanmış diyor kime inanacağımı şaşırdım
Arkadaşım ne yapacağına şaşırmana gerek yok...Bu yazılan sorunların hepsi de tek başına kaloriferinizin ısıtmasını engelleyen durumlar. Dolayısıyla iyi bir ustaya gideceksin ve bu sorununu halledeceksin. Ama dediğim gibi eğer kalorifer peteğin tıkalı ise ön göğsü söktürmene gerek yok, petek temizliği yapan bir cihaza sahip bir usta bul ve işini 1 saatte makine halletsin...

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Aralık 2012, 12:13:58 »
göğüs sökülecek, radyatör değişecek...