Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2004 Golf 1.6 Soru Yardim Lutfen  (Okunma sayısı 20348 defa)

2004 Golf 1.6 Soru Yardim Lutfen
« : 08 Ocak 2010, 15:42:24 »
Merhaba 2004 1.6 golf alicam. araba ozellikleri alman yapimi deniyor bu dogru mu? ikincisi 10 havayastigi otomatik klima sis farlari falan var highline mi ki bu? bir de FSI motor oldugunu nasil anlayacagiz? sanirim bu araba 1.6 102 beygir. Ayrica 6 ileri tiptronik varmis? Bu bilgiler isiginda arabanin ne oldugunu bana soylerseniz cok mutlu olurum. Kibristayim o yuzden servise goturum ne nedir diye soramiyoruz burada.  Bir de nelere bakmak lazim bu aracta Golflerde en buyuk aramamiz gereken hata  nedir? Cok tesekkurler.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2010, 15:43:11 Gönderen: golfer »

Ynt: 2004 Golf 1.6 Soru Yardim Lutfen
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2010, 12:32:40 »
- Alman yapımı olduğu doğrudur.
- 10 hava yastığı yok 6 hava yastığı var hem primeline'da, hem midline'da, hem sportline'da, hemde comfortline donanımlarda.
- Highline donanım yok golf V 'lerde.
- Otomatik klima primeline da yok sadece.
- Sis farları sportline'da standarttı. Diğerlerinde opsiyoneldi sanırım primeline hariç hepsine takılabiliyordu. Onun dışında goal ve tour da var ki bu 3 donanım 2004'te henüz üretilmemişlerdi.

- Yani sizin alacağınız ya midline, sportline ya da comfortline 'dır. Otomatik klima olmadığı için en düşük donanım olan primeline değildir.
- Midline 'larda ön kol dayama olmaz, çelik jant olmaz, yağmur ve far sensörü olmaz, otomatik kararan ayna olmaz, hız sabitleyici olmaz.
- Comfortline'da bu özelliklerin hepsi mevcuttur.Comfortline çelik jantları 15" ve 9 kolludur.
- Sportline midline donanımına sahiptir. Ancak comfortline'da bile olmayan ESP, 16'' çelik jantlar (8 kollu), gövde rengi kapı kolları ve çıtalar bulundurur. Daha alçaktır.

- En basiti 2004 model bir araç için ön kol dayamaya bakın. Eğerki var ise comfortline 'dır. Yok ise ya sportline ya da midline 'dır. Bundan sonra ise jantlara ve kapı kollarına bakın. Eğerki çelik jant ve gövde rengi çıtalar, kapı kolları var ise sportline 'dır. Yok ise midline 'dır.

- 1.6 (102hp) motor 1.6 FSI (115hp) değil. Düz 1.6 motor. Tüp taktırabilirsiniz. 1.6 FSI motora sahip aracın bagaj kapağınının sağ alt köşesinde 1.6 değil 1.6 FSI yazar.
- Bu arada bahsettiğiniz tiptronik vites her üç donanımda da olabilir, yani doğrudur.

Kol dayama var:

Kol dayama yok:

Comfortline:

Sportline:

Midline:
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2010, 12:44:18 Gönderen: VW_Golf »

« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2010, 15:16:23 »
cok cok tesekkurler bu kadar ayrinti icin. gercekten cok faydali oldu. Bu linke bakarsaniz araba bu. sizin anlattiklarinizdan benim tahminim sportline dogru mu acaba?

http://www.kktcarabam.com/4907-2004--.html

« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2010, 15:17:44 »
gerci kararan ayna varmis. Acaba sis fari eklenmis comfortline mi?

« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2010, 20:42:47 »
Sizinde dediğiniz gibi comfortline olmalı. Jantlar comfortline 'larda kullanılanlardan.
Sis farları opsiyon listesinden seçilmiş sanırım. Çıta ve kapı kolu boyama ise sonradan yapılmış.

Ancak aklıma takılan şeyler var. Türkiyedeki golfler ile aynı özellikler ile satılmıyor sanırım oradaki araçlar. Doğuş getirmiyor mu araçları? Çünkü o koltuklar ve direksiyon primeline donanıma ait.
Yol bilgisayarı ise yazı karakterleride dahil olmak üzere farklı. Eğer anlık tüketim, kalan benzinle ne kadar gidebileceğin, ortalama hız gibi bilgileri göstermiyorsa yol bilgisayarı yok demektir ve sanki bu araçta yok. Primeline kullanıcıları yardımcı olmalı bu noktada. Çünkü comfortline ekranı öyle değil.
Ama işin garibi otomatik klima, kararan dikiz aynası, çelik jantlar, ayak bölgesi aydınlatması ve far sensörü gibi özellikler mevcut. Hadi jantı, sis farını sonradan takabilirsin ama diğerleri?

Gerçekten ilginç. Başka arkadaşlar yardım etmeyecek mi?
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2010, 20:49:09 Gönderen: VW_Golf »

Çevrimdışı venom83

• tutku budur işte.sadece golf
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2010, 00:05:13 »
sis farları comfor donanımda standart,ayrıca highline özel olarak getiriliyor.
sür ve gör....

« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2010, 14:06:54 »
Benim araçta 2004 comfotline fsi ama sis farı yok hatta arka camlar manuel

« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2010, 22:00:59 »
Golf V comfortline'da sis farı standart değil opsiyoneldi.
Golf 5 'te highline donanımı yok. Primeline-midline-comfortline donanım paketleri var genel olarak.
Golf 4 ya da 6 'daki gibi trendline-comfortline-highline değil.
[ emrh arka camlar sadece TR'ye gelen ilk partideki golflerde manuel. Yoksa otomatik arka camlar mevcut. ]