Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf plus 1.6 FSI Egzos sistemi arızası  (Okunma sayısı 14102 defa)

Çevrimdışı pentagram___06

Golf plus 1.6 FSI Egzos sistemi arızası
« : 09 Eylül 2011, 15:38:39 »
Hocam merhabalar bundan yaklaşık 4 gün önce başka biyerden yakıt almıştım dün akşam da kullandım arabayı hiçbir sorun yoktu bu sabah çalıştırdığımda egzos sistemi lambası yandı (musluk gibi olan) anlamadım giderken de bir verimsizlik var açıkcası boğulma yapıyor mu yapmıyor mu onu tam çözemedim tabi sadece sorun egzos dan değildir eminim ki orayı etkileyen bir durum ama sanırsam servislik oldu bu durum ne yapıcam bilmiyorum açıkcası ilk defa başıma geldi zaten ben bu golf plus dan hiç memnun değildim daha öncede sinyal falan çalışmıyordu sanırsam gösterge tablosundan dı normal golf en iyisi bu seri de dünyanın şeyi geldi başıma durduk yerde arabayı nekadar iyi kullanırsam kullanıyım ama bu egzos durumu iyice kafamı karıştırdı umarım servise götürene kadar bi aksilik yapmaz hafif titremeler yaşanıyor gaza bastıkça arabada son yerden aldğım benzin şüphelendiriyor beni en çok! fiyat konusunda bi tahmin yürütebilir misiniz acaba
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2011, 15:39:53 Gönderen: pentagram___06 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: Golf plus 1.6 FSI Egzos sistemi arızası
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2012, 20:33:56 »
burada soruna cevap alamayabilirsin, golf plusı olan pek yok. bence birde mk5 kısmına yaz, aynı motor onlarda var

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2012, 17:57:57 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-v/golf-5-fsi-egr-problemim-tarihe-karisti-t28362.0.html

http://www.vwtr.net/forum/jetta-v/vw-jettaegr-valfidis-sicaklik-sensoruon-sol-kapi-alt-mentesesi-t21442.0.html
İyi günler,belki yukarıdaki link yardımcı olabilir,golf v kısmındada buna benzer bir problem çözülmüştü hatta egr beynindeki 2 tırnağı değiştirerek bu sorunu sonlandırdığını belirtiyordu bir üyemiz.
Aracınız gayet güzel,sakın bu basit problemlere kafanızı takıpta aracınızdan soğumayınız bende geçen yıl 1.6 fsı 115 hp comfortline jetta vardı,fsı üretim yıllarına göre ve şu anda bile gayet başarılı bir motordur,bu motoru kullanmayanlar lpg olmadığı için aracı yerden yere vurmaktalar ve emin olun çoğuda Volkswagen direksiyonuna oturmamış insanlardır,fsi bir kaç ufak sorunlar haricinde problemsiz bir motordur aslında ülkemizde bu motorları ustalarımız halen tam manasıyla çözemedi asıl problem burda ve sorunları çözecek kadar kapasitesi olmayan ustalarla karşılaştıkça hem araç sahibi hemde usta 2 taraftan fsi'yi kötülemeye başlıyorlar,biraz fazla yaksada orjinaline binmek daha mantıklı araçta,zaten bildiğim kadarıyla tüp takılmış araçları Volkswagen kapıdan içeri almıyor.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2012, 11:20:56 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı pentagram___06

« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2012, 21:48:50 »
İlgine teşekkür ederim hocam biliyorum çoğu kişi tüp olmuyor uygun değil diyor halbuki arka tampon üzerinde yuvarlak tüp doldurmak için yuva var hani takılırsa sıralı oluyor ancak bildiğim kadarıyla ama hiç işim olmaz arabamn verimini asla düşürmem zaten 6vites normal kullandıkça edeceğim ayda 10 veya 20 tl zarar o yüzden forzunu bozmaya gerek yok VVde bu olay olamaz zaten :) zaten o tür bir VV de bilinirki çok el değiştirmiştir buzamana kadar zaten motoru zamanla sorunlara neden olan bir durum LPG o yüzden gerek yok ;)