Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yüksek hızda motordan uğultu geliyor  (Okunma sayısı 7656 defa)

yüksek hızda motordan uğultu geliyor
« : 19 Ağustos 2008, 15:09:55 »
Golf IV de 4000 devire gelince 130-140 km hızda ayağımı gazdan çekince bir uğultu oluyorve 110-120 km hıza düşünce geçiyor. bi tamirciye sorun balans bilyalarından olabilir balanscıya sor dedi, tecrübe etmedi  ancak, bu hızı yapamazmış  sanki 200 km dedik. Ayrıca forum da direksiyondan dolayı olanları duydum ancak benimki bu devirde  yapıyor sadece. Pololarda şanzumanda bu sorun varmış, golf de de olabilirmi fikri olan varsa ve ya başına bu sorun gelmiş arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Ynt: yüksek hızda motordan uğultu geliyor
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2008, 15:58:29 »
yardım edemeyeceğim ama bende de var bi uğultu, aynen seniniki gibi yüksek hızda oluyor, seninkinden farkı bende gaza yüklenince oluyor, gazdan çekince bitiyor bende ses. Lastikler bayağı eski ondan olabilir mi hocam?

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2008, 17:10:23 »
akis bilyalarına baktırın ;) motordan gelmiyordur uğultu araç km kaç?

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2008, 18:26:51 »
benden daha önce de biraz ses geliyordu, götürdüm ustaya sağ arka teker bilyası dağılmış ondan dedi, değiştirdim bende ama aradan çok zaman geçmedi diğertekerlerden kaynaklanmaz diye düşünüyorum. araç km si 116000.

« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2008, 23:52:12 »
arac 78000 km daha, bilyadan olma olasılıgıda var tabi giderken fark edemiyosun motordan mı lastiklerden mi? Lastiklerden olmadığı kesin çünkü yeni değiştirdim öncede vardı şimdi de var.. Bi bakımada ii oluyor uğultu yapması hız yapmaya çekiniyorum.. Zararı yoksa bi sorun yok benim için ama içim rahat olsun diye ustaya göstercem

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2008, 10:09:59 »
bak şimdi sen bir lastik balancisina git 4 lastiği bir ölçüssünler ona göre buraya sonuçu yaz bakalım büyük ihtmal bilyelerden yapar uzun yolda kafa patlatır...

« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2009, 19:25:53 »
daha dün ugultu sesi için servise gittim arka lastik bilyesini değiştirdiler şimdi herşey normal