Gönderen Konu: Yol bilgisayarı ışık zayıflığı  (Okunma sayısı 17834 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Yol bilgisayarı ışık zayıflığı
« : 12 Nisan 2015, 15:14:01 »
Arkadaşlar herkese selam,daha önce bu tip bir konu var mıydı net hatırlamıyorum ama hava ısınmaya başlayınca çıktı bu iş başıma.Orta göstergedeki yol bilgisayarının üst kısmı biraz silik gibi,bu tip bir sorunu olan var mı acaba?Mesela gölgede ya da hava kapalı olduğu zaman bu tip bişey yok yazılar gayet net.Sıcaklarda dikdörgen panelin üst hizasındaki yazılar ufaktan silikleşiyor. :-\ Ne yapılabilir düzeltmek için acaba  ???

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: Yol bilgisayarı ışık zayıflığı
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2015, 15:36:42 »
Benim aracımdada aynı sorun var hava ısısı 25-30 derece olduğunda yol bilgisayarında hiçbir yazı okunmuyor ama sağdan veya soldan bakınca biraz okunuyor ben sıcaktan kaynaklandığını tahmin ettim o yüzden pek üzerine düşmedim. Sonuçta elektrik veya lamba aksamında problem olsa soğuktada aynı şeyi yapar diye düşünmüştüm.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2015, 16:26:09 »
aynen hocam sıcakta oluyor ama sanki ilk zamanlar böyle birşey yoktu yazılar hep netti.Hani desem ki aküden,akü de daha bir sene olmadı alalı  :-\ biraz önce bir forumda okudum.Gösterge panelinin arka tarafındaki bir direnci değiştiriyormuşsun falan ama nasıl olur bilemedim açıkçası.Gösterge üzerindeki direnç 15ohm lukmuş,10 luk ile değiştirmek gerekiyorumuş sanırım.Ama dediğim gibi net bir bilgiye ulaşamadım.Eğer direnci değiştirmek kesin çözümse ben beceremem bir de ilk zamanlar sıcakta bile yoktu,niye şimdi çıktı böyle birşey kafam takıldı açıkçası. ???

Çevrimdışı golfvan38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2015, 19:01:05 »
Aynı sorun benim aracımdada vardı. Soğuk havada garajda hiçbir sorun yoktu. Güneşe çıkıp ısınınca ekran tamamen gidiyordu. Hatayda bir ustaya götürdüm ekranı değiştirdi 70 tl para aldı düzeldi 4 yıldır hiç sıkıntı yok. Ustanın telefonu var verebilirim.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2015, 20:15:46 »
Eyvallah hocam şimdi Hatay uzak olur da  :D acaba göstergeyi mi değiştirdi yoksa göstergeden dediğim gibi direnç vs. bi parça mı değiştirdi ?

Çevrimdışı golfvan38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2015, 21:23:29 »
sadece o ekranı değişti. Kırmızı ekran. Ama göstergeyi söküp gönderirseniz aynı gün kargolar size. Gösterge suriye den kaç tane getirttik çıkma uyum saglamadı. Ekranı o zaman  dolarla almıştı ebay dan. tamiriyle birlikte 70 tl para aldı.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2015, 22:50:17 »
Bi kere kisin bende oldu buna benzer bisey ama 6 saat falan kalorifer acik icerisi hamam gibiydi ortadan renk tonu senin ust kisim gibi olmustu. Sicak etkiliyor bu ekrani

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2015, 23:09:46 »
Morukcum önceki sıcaklarda yoktu sanki diye hatırlıyorum  :-[ öyle ki en tepedeki işaretler yok oluyo neredeyse şu bikaç sıcaktır.Ki daha yaz gelmedi.. :o

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2015, 10:07:56 »
Kronik...octavia da, audi a3 de bunları yaşadım, 300-400 fiyat verdiler, ben de yaptırmadım, sattığım adamlar ise nereden buldularsa ustaları, parçaları, 30-40 liralara hallettiler hep...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2015, 11:12:09 »
Morukcum önceki sıcaklarda yoktu sanki diye hatırlıyorum  :-[ öyle ki en tepedeki işaretler yok oluyo neredeyse şu bikaç sıcaktır.Ki daha yaz gelmedi.. :o
daha once olmamasinin sebebi parca omru artik. Genc bir insanla yasli dede ayni olmuyor misali :) o degilde 21 derece iyi sicak nerde bu hava ya :)

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Nisan 2015, 15:27:11 »
bende yaşadım aynı sorunu ekran değiştirmekten başka çaren yok yazın mümkün olduğu kadar güneşte bırakma aracını
kerim_dikmen

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Nisan 2015, 22:09:02 »
daha once olmamasinin sebebi parca omru artik. Genc bir insanla yasli dede ayni olmuyor misali :) o degilde 21 derece iyi sicak nerde bu hava ya :)
İstanbul'dayım kardeşim.Gerçi hava bir iki gündür fena değil ama o da belli olmaz pat diye bozar  ;D

Bakalım artık yaza kadar ekran değişilebiliyorsa ekran takıcam.Yazın 35-40 derecelik yerde kalıcam çünkü  :saskin:

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2015, 07:25:25 »
Olur olur sıcakta. Güneş gelmesin diye o bolumu zarfla kapatıyordum ben.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2015, 19:08:04 »
Şimdi üstüne zarftı bezdi derken beyler mika kısmın üzerine mı kapıyorsunuz yoksa en tepeyi konsolu mı örtüyorsunuz  :)
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 19:08:37 Gönderen: s1nanozk »