Gönderen Konu: Bijon şifresi  (Okunma sayısı 9363 defa)

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
    • Profili Görüntüle
Bijon şifresi
« : 28 Mart 2008, 20:08:52 »
s.a. milelt..aranıza yeni katıldım..2003 golf 16v full comf. bi araba aldım 2 ay oldu..yarın uzun yola gidecem 2 gun oldu atiker lpg taktırdım tam süper oldu.. bugun bi kontrol ettireyim arabayı diye gittim iktelli sanayiye..herşey tamam..en son bi arkadaş vardı onun yanına uğradım..dedi stepnesiz çıkma..dedim heralde yani..bagajda duruyo:)..dedin senin bijonlar şifrelidir dedi bi kontrol edelim dedi..dedim o ney ne şifresi bijonun şifresimi olurmuş :)..gorursun dedi..baktık 5 bijondan teki şifreli harbiden yani farklı bijon..nerde bunu bijonu? dedim ne bilem ben :)..aradık aradık yok arabada koyabilcek heryeri aradık bulamadık.arabayı aldıgım adamı aradım varsa içindedir dedi..tabi bulamadık..arkadaş gitme boyle yola olmaz falan dedi benimde gitmem lazım tabi..butun sanayi aradık lasitkçi bijoncu heryeri dolandım en az 20 dukkan benim bijona uygun bi tane adamın tekini elinde varmış..tabş satmıyo kendi kullanıyo..orda soktum o bijonları hemen yeni 4 tane bijon aldım şifreli 30 ytlye..onları taktık.Allah a şükür içim rahatladı yola çıkabilrim şimdi..ama bijonlarında şifresimi olurmuş diyodum..neler varmış neler..daha ögrencegim kimbilir neler var ya..

hem selam etmek istedim herkese hemde başımdan geçenleri paylaşayım dedim bilmeyen arkadaşlar varsa ögrensin diye..herkese saygılar..arabamın resimlerinide yayınlarım yakın zamanda :D
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Ynt: Bijon şifresi
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2008, 20:17:27 »
Hoşgeldin,aracında hayırlı olsun.Bijon kilidinin şifresini sen bulamadıysan hırsız nasıl bulsun,güzel uygulama bence.
http://www.vwtr.net/forum/caddy-transporter-ve-caravelle/t5-ve-caddy-yedek-lastik-stepne-guvenlik-bijonu-t4418.0.html

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2008, 14:36:08 »
Ve aleykumselam.Hosgeldin aramiza.Evet vw nin cogu modelinde guvenlik icin sifreli bijon kullaniliyor.Bende passatin lastiklerini degistirecegimde bijon kilidini bulamadim.Aynen sizin gibi heryeri aradim taradim yok.Hatta ayni model passatlarin bile bijonunu denedim ama olmadi.Mecburen servis yolu gorundu.Servisten aldim sorun halledildi.Simdi dikkat ediyorum artik :)

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2008, 20:16:01 »
serviten kaça aldın şifreyi acaba?
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2008, 15:41:13 »
serviten kaça aldın şifreyi acaba?

Ben normalde servise gitmeyecektim.Lastikleri aldim aracin arkasina attim.Hemen lastikciye gittim degistirmek icin fakat bijon sifresini bulamadim.Neyse o gun aksama kadar ugrastim bakmadigim yer kalmadi.Ben Burdur da yasiyorum ve burda yetkili servis yok.En yakin Ispartada var(50 km uzakta).Ertesi gun servise gittim.Aracin lastiklerini degistirdiler, bijon sifresini verdiler, rot-balans ayarina baktilar birde bagaj kapaginin hidroliginde sorun vardi onu hallettiler hepsi toplam 40 lira tuttu.40 lira verdim ciktim.Yani ozel olarak bijon sifresi ne kadar diye sormadim ama tahminen 20-25 lira falandir.