Gönderen Konu: EGR arızası  (Okunma sayısı 7399 defa)

Çevrimdışı ibrahimkaraca

•  
    • Profili Görüntüle
EGR arızası
« : 13 Şubat 2010, 19:45:00 »
  Slm arkadaşlar.. Arabam 2003 model golf pasific. Yaklaşık 2 ay kadar önce Atiker marka Lpg taktırdım aracıma,şu anda ekzos hata lambası devamlı olarak yanıyor. Aracı cihaza bagladık,Egr arızası verdi.bulundugum şehirde vw servisi yok  .Körü körünede sanayiye  gidip öpülmek te istemiyorum açıkcası.Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. Saygılar...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
Ynt: EGR arızası
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2010, 19:59:13 »
vallahi bende bugün atiker lpg sistemi taktırdım. işallah arıza vermez. egzoz arıa ışığı yanması lpg den kaynaklı oluyormuş sık sık. aracın çalışmasında bir sıkıntı yoksa isterseniz arıza lambasını sildirip, biraz kullanın derim.

Çevrimdışı ibrahimkaraca

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2010, 20:04:39 »
sadece lamba yansa hiç sorun yapmam. Aracın ilk çalışmasını ve çekişini de etkiliyor. sanırım lpg taktırmamak gerekiyo ama o  zamanda yakıta dayanmak zor işte.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2010, 23:30:16 »
egr arızası silinerek adaptasyon yapılması gerekli adaptasyon tutmuyor ise yapılacak bir kaç işlem var adaptasyon yapacak usta bunlarıda bilir zaten ..işlemlerden sonra yine olmuyorsa o zaman değişim gerekebilir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2010, 08:13:49 »
egr arızası silinerek adaptasyon yapılması gerekli adaptasyon tutmuyor ise yapılacak bir kaç işlem var adaptasyon yapacak usta bunlarıda bilir zaten ..işlemlerden sonra yine olmuyorsa o zaman değişim gerekebilir
:tamamdir

2000 model Toyota Avensiste bu sorunu yaşadım.Fenni muaneye gittim,Egsoz emisyon değerleri çok yüksek çıktı ve yetkili servise yollandım.Orda araç 4-5 gün yattı yeni egr e parçası sipariş verildi parasını ödedim takıldı sorun çözülmedi.Toyotasa dan mühendis geldi,eski egr cihazını taktı hata silindi adaptasyon yapıldı,sorun birdaha çıkmadı.Egr hatasında yakıt sarfiyatı artar,ilk çalıştırmada aksama olur,araç gaz tepkilerine hızlı cevap vermez,boğulma hissi yaşanır.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2010, 12:17:23 »

:tamamdir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ibrahimkaraca

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2010, 14:52:56 »
Aracımın arıza lambası dün kendiliğinden söndü bi sıkıntısı kalmadı. inşallah böyle devam eder. şaka gibi..