Gönderen Konu: yakıt ve performans  (Okunma sayısı 13105 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Ynt: yakıt ve performans
« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2008, 13:38:11 »
en son borama 100 ytl lik benzin aldım benzin lambası yanınca dün yine benzin aldım ama 360 kmyi devirmişti .Benzini aşldığımda hala lamba yanmamıştı ama yanmasına ramak kalmıştı.sanırım 370-380 km yapıyor benim araç ş.içi 100 ytlik benzinle.Sanırım gayet güzel bir değer.

Çevrimdışı telekomcu44

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2008, 14:58:35 »
lamba yandıktan sonra 30-40 km götürür ama o lambayı yakmamak lazım ne olur ne olmaz
Büyük imza...

Çevrimdışı tunal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2008, 23:00:48 »
yanlış bir hesap mı yapıyorum acaba?
ş.içinde golf4-lpg 100Km de 8.7 litre yakmış  (toplamda 33 litre ile 380km)
lpg yi 1,54 ten aldım.kmde 13 kuruş demektir...şaşırdım.
sanırım yakıt fiyatlarının -hissedilir derecede- düşmesinden..

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2008, 12:47:03 »
(KKTC Fiyati) 2.200 Den aldigim 20 ytl lik benzinle 74 km gittim hesaplamayi bilen arklar  1 bakabilirmi bu denkleme :) ...

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2008, 16:33:31 »
bir polo için 270 kurus bence oldukca fazla demek ki türkiyede olsan 300 ü gececek :Dbizden cok yakacaksın

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2008, 18:15:41 »
vallahi krdsim haklisin bu gidisle ben x5 lerle kapisirim gibime geliyor  satip golfmu alsam ne yapsam  ya da bunun 1 cozumu warmi nasil ayarlatacaz bu benzin oranini cozum yokmuuu :(

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Kasım 2008, 19:36:43 »
yanlış bir hesap mı yapıyorum acaba?
ş.içinde golf4-lpg 100Km de 8.7 litre yakmış  (toplamda 33 litre ile 380km)
lpg yi 1,54 ten aldım.kmde 13 kuruş demektir...şaşırdım.
sanırım yakıt fiyatlarının -hissedilir derecede- düşmesinden..

hocam doğru hesabın. bende 2004 pacific var zavoli sıralı sistem takılı 1,70 ten alıyorum lpg litresini ortama 8-9 lt tüketiyor.(şehir içi biraz fazla kullanıyorum ve arabayı asla üzmüyorum). 1,70x8,5=14,45 buda 0,145 Ytl ye karşılık gelir ortalama. rakamları bilhakis yüksek tuttum.lpg bence inanılmaz derecede ekonomik. bu arada lpg nin motora zarar verdiği konusuna pek katılmıyorum nette ve piyasada uzun araştırmalar yaptım netice hiçte düşünüldüğü gibi değil.silindir içini kurutması motora zarar vermesi gibi bir durum teknik olarak pek mümkün değil. çünkü bu yakıt gaz, sıvı değil o yüzden silindir içinde süratli bir şekilde yandığından hiç bir tortu bırakmadan pistonu iterek gerekli işi yaptırıyor. zaten silindirin içinde yağlanma sözkonusu değildir. hatta piston etradındaki aşınmalardan benzinin motor yağına karıştığı için araba zaman zaman kara duman atar buda malumunuz istenen bir durum değildir. 

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Kasım 2008, 23:24:49 »
vallahi krdsim haklisin bu gidisle ben x5 lerle kapisirim gibime geliyor  satip golfmu alsam ne yapsam  ya da bunun 1 cozumu warmi nasil ayarlatacaz bu benzin oranini cozum yokmuuu :(

su resimde gördügüm araba senınse en basit kullandıgın egzoz dahi yakıtı artırıyor lastikleri artırıyor vs vs golf tavsiye ederim güzel arabalar

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2008, 17:54:12 »
fosil ole haklisin ama bengolf alsamda rahat durmamki gene jant yay lastik egzoz olur tutamam kendimi ... ve bole dusundugumde soruyorum kendime NE DEISECEK gene cok yakacak.. ama sanmiyorm onlarin bu kadar fark ettirecegini tr fiyatlarinda alinan benzinle adam diyo 20 ytlye 70 km  hawada karada garanti giderim.... eee oda polo bu da enfazla 10 15 km fark etsin ..ama bu yadar yakmasi anormal ben burda lt sini2.200 den aliyorum trdeki adamdan az gidiyorum ve hic gaza yuklenmiyorm arada 1 ytl farkwar ltre fiyatinda ben burda 9.8 lt aliyorm 20 ytl ye orda da hadi olsun olsun 7 lt olsun bu durumda bile benden daha fazla yol gidiyo.. kesin benim aracin bi yerinde bisi var we acilen yapilmasi gerrkli :S :(
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2008, 17:55:58 Gönderen: alleyesonme »

Çevrimdışı savas_ankara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Kasım 2008, 13:12:32 »
fosil ole haklisin ama bengolf alsamda rahat durmamki gene jant yay lastik egzoz olur tutamam kendimi ... ve bole dusundugumde soruyorum kendime NE DEISECEK gene cok yakacak.. ama sanmiyorm onlarin bu kadar fark ettirecegini tr fiyatlarinda alinan benzinle adam diyo 20 ytlye 70 km  hawada karada garanti giderim.... eee oda polo bu da enfazla 10 15 km fark etsin ..ama bu yadar yakmasi anormal ben burda lt sini2.200 den aliyorum trdeki adamdan az gidiyorum ve hic gaza yuklenmiyorm arada 1 ytl farkwar ltre fiyatinda ben burda 9.8 lt aliyorm 20 ytl ye orda da hadi olsun olsun 7 lt olsun bu durumda bile benden daha fazla yol gidiyo.. kesin benim aracin bi yerinde bisi var we acilen yapilmasi gerrkli :S :(

Yakıt sorunu haricinde arabandan memnunsan ve herhangi bir sorunu yoksa satma derim...
şimdi yeni bir araba alacaksın, bir sürü ıvır zıvır şey çıkacak, boşver bence...

Yakıt tasarrufu içinse "gaza ve frene gerektiğinde basmak" gibi küçük ama önemli noktalara dikkat etmek yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu arada geçenlerde depoda bir miktar benzin vardı, 3,04 YTL den 160 YTL ye 52 lt benzin aldım.
460 km civarında yol yaptım ama bu fiyata "lambda sensörü"nün arızalı olması ve boğaz kelebeğini temizlemek için motor uzun bir süre bas bas bağırtılması dahil.

Bu yenilemeden önce arabam normalde şehir içinde ortalama 0,30 / 0,33 kuruş yakıyordu,
servistekiler bundan sonra yakıt sarfiyatın azalır dediler, şimdi ne kadar yakacak göreceğiz bakalım...

Çevrimdışı onurhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Aralık 2008, 19:48:22 »
Aydın Kardeş Litre olarak KKTC de 50 Ytlye 22 litre oluyor. bende 2000 model 25.yy Özel Üretim 1.6 16v Standart Motor Var . Deyim Yerindeyse Götü Yere Deymiyor Aracın , Bastım mı (180-200) Girne Lefkoşa filan 160 km filan Yapıyor. :halazn: :halazn: :halazn:Ama Artık Gazımı Aldım Yavaş Gidiyorum Ben Gaza Basmıyorum O bana Basmıyor tam Olarak Bu gün 285km yi gördüm   :tamamdir :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2008, 19:51:56 Gönderen: onurhan »

Çevrimdışı onurhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Aralık 2008, 19:54:23 »
Bide Aydın Kardeş Senin Arabada Son Zamanlarda Motorda Bi fArklılık varmı cünkü normal degil motorla ilgili bi problem olmalı sen iyisimi bi servise götür arabayı

Çevrimdışı Oceanis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Aralık 2008, 08:48:00 »
Arkadaşlar selam,

Bende de 2004 pacific var. Normalde 50 liralık benzinle köprü trafiğine girmişsem çok dur kalk varsa 140km, sayet hep trafiksiz döneme denk gelmişsem 180km'ye kadar çıkabiliyorum. Yazın bi Çoruma gitmem gerekti. 57 litre benzin koydum ışık yanıp tekrar benzinciye girdiğimde 911km yol yapmıştım.:))

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Aralık 2008, 16:42:12 »
Arkadaşlar selam,

Bende de 2004 pacific var. Normalde 50 liralık benzinle köprü trafiğine girmişsem çok dur kalk varsa 140km, sayet hep trafiksiz döneme denk gelmişsem 180km'ye kadar çıkabiliyorum. Yazın bi Çoruma gitmem gerekti. 57 litre benzin koydum ışık yanıp tekrar benzinciye girdiğimde 911km yol yapmıştım.:))

dogrudur uzun yolda yaklasık 175-200 arası yakıyor ben 181 kurusa kadar indirdim :)