Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yakıt ve performans  (Okunma sayısı 13055 defa)

yakıt ve performans
« : 11 Kasım 2008, 21:18:42 »
Mrb arkadaşlar ben de yeni bir golf 4(98 CL) sahibi oldum.Aracı daha fazla tanımak istiyorum.Şehiriçi 50 ytl benzinle 125 km yapabiliyorum ama sürerken inanılmaz keyif alıyorum.Bu yakıt değerleri normalmi daha düşük tüketim değerleri için ne yapmalıyım  bilgi verirseniz sevinirim..

Ynt: yakıt ve performans
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2008, 22:38:05 »
Merhaba onur kardes öncelikle hoş geldin aramıza aracını kazasız belasız günlerde kullanman dilegiyle hayırlı olsun diyorum. Bende alırken genelde 50 ytl lik benzin alıyorum ve ortalama 150 km ile 170 km arasında yapıyor tasarruf etmek istiyorsan eger gaz pedalin ile arkadas olacaksın :) arabanı birden hızlandırmak yerine normal bir sekilde hızlandırırsan birinci tasarrufu saglamıs olacaksın. Yokus asagıya gidiyorum diye arabayı boşa alma boşa aldıgında o zamanda gaza basmıs kadar yakıt tüketiyorsun. Diger bir bakıs acısı ile arabana tüp taktırabilirsin ama bunu kimi arkadaslar tavsiye ediyorlar memnunlar kimileri tavsiye etmiyorlar oda sana kalmıs birsey ama ben tüpe karsıyım cok zorda kalmadıkca taktırmak istemem tasarruf saglıyor ama bir yandan o tasarrufu motora zarar vererek eşitliyor diye düşünüyorum ve arabanın çekişi düşüyordur eminim az da olsa farkeder  bu motora verdigi zarar belki 5 sene sonra ortya cıkar belki 7 sene sonra orasını bilemem.

Bide aracın kaç model kaç km de kaça aldın ve comfortline mi trentline mi hangisi onuda belirtirsen seviniriz.

« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2008, 22:56:29 »
onur senın gaz pedalıyla aran yok galıba onu ezmeyı cok sevıyosun:D bende 2004 pacıfıc var 1.6 16v bende aynı fosılcı gıbı 150 -160 km yapıyorm 50 ytllık benzıne.ama basarsamda 100 km gıtmıyo::( ama araba gıdıyooooo:D

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2008, 23:07:42 »
Benim bu aralar hepten ayarım kaçtı.
Ortalama yakıt tüketimi sabit 18litre/100km :D :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2008, 23:28:00 »
Benim bu aralar hepten ayarım kaçtı.
Ortalama yakıt tüketimi sabit 18litre/100km :D :D :D

korayım ne yapıyorsun yaww 55 ytl ye 100 km sen biraz arabayı parka çek :D seninki otomatik di ama

« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2008, 01:11:17 »
bende de golf 4 var eskiden yol bilgisayarındaki 100 km de yakan benzini gostermesini sacma buluyordum ama sonra baktım ki aslında cok işe yarıyor..vites aralıklarını ve devrini ortalama 7 ile kullanırsan gayet tasarruflu oluyor..ornegin 100 km de 9-10 gosteriyorsa yol bilgisayarı dusuk vitesteysem artıtıryorum yuksekteyse dusuruyorum..ortlama 6-7 arasına getirince gayet az yakıyor..
tavsiyemdir deneyin derim..

« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2008, 08:24:29 »
koray yolda kim kızdırıyor seni

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2008, 09:17:26 »
Mauhau
Yok be kızdıran.
Lastikler yaptı beni böyle.
ARtık fren kullanmıyorum :D :D :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2008, 10:28:39 »
Onur kardeş öncelikle hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin aramıza hoşgeldin.Bende 50 tl lik benzinle şehir içi yaklaşık 150-170 km yapıyorum seninki biraz çok yakıyo gibi.Yakıt tüketimini ekileyen birçok etken var en önemlisi fosilcinin dediği gibi gaza biraz az bas derim.
Büyük imza...

« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2008, 19:14:38 »
vallahi ist şehir içi bu değerlere ulaşılmaz bence çok zor sizler gibi sakin şehirlerde çok normal

« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2008, 21:37:45 »
Meraba arkadaslar mavi kuşum bu ( golf 4  98 comfortline ) alalı 1 ay oldu 17.500 ytl e mal oldu çelık jant we 4 lastık 15 inçlik orjinal mıcheal sıfır lastık we jant aldm... öncekı jantlar 14 inçti lastik bulamadım:( bunun yuzunden extra masraf ettım

« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2008, 21:48:04 »
bu arada profıl resmı nereye koycam arabayı :D

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2008, 23:01:49 »
arklar bide bunu lt olarak yazarmisiniz mesela 50 ytl ye kac lite geliyo ve ne kadar goturuyor Yeni 1 konu acmayi dusundumde bosa kalabalik etmiyeyim dedim golf almayi dusunuyorum  Ve kktc de yasiyorum o yuzden lt olarak sizden bi deger istiyorum burda ltsi 2.200 tr de ne kadar bilmiyorum Ben burda 20 ytl benzinle 60 km yol gidiyorum sanirsam biraz fazla yakiyor tr fiatlarini dusunursek20 ytl ye cok cok az goturur .. Kisacasi 10 lt benzinle ne kadar gisiyorsunuz yada 50 ytl benzin kac lt ediyor ? yardimci olursaniz sewinirim.. madem arabam cok yakiyor satip 1 golf alirim daha iyi :)

« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2008, 01:55:08 »
arklar bide bunu lt olarak yazarmisiniz mesela 50 ytl ye kac lite geliyo ve ne kadar goturuyor Yeni 1 konu acmayi dusundumde bosa kalabalik etmiyeyim dedim golf almayi dusunuyorum  Ve kktc de yasiyorum o yuzden lt olarak sizden bi deger istiyorum burda ltsi 2.200 tr de ne kadar bilmiyorum Ben burda 20 ytl benzinle 60 km yol gidiyorum sanirsam biraz fazla yakiyor tr fiatlarini dusunursek20 ytl ye cok cok az goturur .. Kisacasi 10 lt benzinle ne kadar gisiyorsunuz yada 50 ytl benzin kac lt ediyor ? yardimci olursaniz sewinirim.. madem arabam cok yakiyor satip 1 golf alirim daha iyi :)

Bencede al bir tane golf :) 50 ytl ye 16 litre benzin alınıyor sehir içinde 100 km de 9-10 litre civarında yakıyor burada benzin fiyatları 3.10 civarında en son sanırsam 3.04 e düştü o yüzden oldukca iyi