Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yakıt Rolesi (409) Problemi  (Okunma sayısı 5814 defa)

Çevrimdışı makamolika

• Volkswagen Türkiye
Yakıt Rolesi (409) Problemi
« : 21 Ocak 2017, 23:04:00 »
Merhaba arkadaşlar, aracım golf 4 1.8, aracın kontağı açıkken bu roleden ses (tık tık) geliyor ve yakıt pompası bu anda çalışmıyor (tahminim beyin buna izin vermiyor), climatronikten düşük voltaj geri besleme hatası verdiğini görüyorum, tekrar kontak yapınca ses kesiliyor ve araç çalışıyor, roleyi değiştim fakat sorun hala devam ediyor, bu sorunla daha önce karşılaşan arkadaş var mı ?

Çevrimdışı t.alp

• Otomobil
    Golf mk4 TDI- Golf mk5 TDI
Ynt: Yakıt Rolesi (409) Problemi
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2017, 02:42:37 »
Kontak termiğinden kaynaklanıyor olabilir büyük ihtimal benzer arızalarla karşılaşan arkadaşlar bu parçayı değiştirerek sorunu çözmüştü baktırmanızda fayda var

Çevrimdışı makamolika

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2017, 19:27:12 »
Kontak termiğinden kaynaklanıyor olabilir büyük ihtimal benzer arızalarla karşılaşan arkadaşlar bu parçayı değiştirerek sorunu çözmüştü baktırmanızda fayda var

Her şeyi kontrol ettirdim en son o kaldı, cevap için teşekkürler.

Çevrimdışı t.alp

• Otomobil
    Golf mk4 TDI- Golf mk5 TDI
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2017, 19:36:02 »
Sorunu çözdüğünüzde kaynağını yazarsanız sevinirim  :)

Çevrimdışı makamolika

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2017, 21:40:35 »
Yabancı kaynaklardan aldığım bilgilere göre; beyin soket girişinin içini temizledim, biraz oksitlenme vardı, 2 haftadır sorun yok. 3 aylık sorun böylece çözülmüş oldu, aynı sorunla karşılaşanlar arabayı kurcalatmadan önce bu yolu deneyebilir.  :)

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2017, 23:24:49 »
Aracın sigortaları ve soketlerinde oksitlenme çok oluyor bu yüzden boşu boşuna yakıt pompasını değiştirecektim 250 TL ye 28 nolu sigorta oksitlenmiş temassızlık yapıyormuş. değiştirdim sorun düzeldi . (Oto elektrik kontrol kalemi ile benzin pompasını kontrol ettim.) Komple wd-40 sprey sıkıp temizlemekte fayda var uzun vadede sorun çıkmaz bir daha :tamamdir
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2017, 23:27:50 Gönderen: infernaltr »