Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sunrooftan su kaçıyor  (Okunma sayısı 10532 defa)

sunrooftan su kaçıyor
« : 12 Aralık 2008, 10:32:00 »
yaa arkadaşlar benim sunrooftan yağmur suyu kaçıyor içeri ne yapçam ben bilen varmı lastik kenarlarını mı değiştirsem

Ynt: sunrooftan su kaçıyor
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2008, 10:57:51 »
yaa arkadaşlar benim sunrooftan yağmur suyu kaçıyor içeri ne yapçam ben bilen varmı lastik kenarlarını mı değiştirsem

Orjınal degilmiydi sonradan mı kestirdin ???

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2008, 11:08:41 »
tahliyeli sistemlerden ise tahliyelerde problem vardır o kısımlara bak.dolmuştur tahliyeden gidemediği için su birikip hazuzdan içeri taşıyordur.tahliyesi olmayanlardan ise lastiklere bakılmalı.

« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2008, 12:40:59 »

sayın escocem benim bora da da orjinal sunroof var.bu dediğiniz tahliyenin olup olmadığını nasıl anlayacaz?benim herhangi bir su problemim yok ama ya olursa.aracın tavanına baktığım zaman camın etrafı bir plastik ile çerçeveli o plastikten su gireceğini sanmıyorum am...tahiye hkında bilgi verirseniz iyi olur
tahliyeli sistemlerden ise tahliyelerde problem vardır o kısımlara bak.dolmuştur tahliyeden gidemediği için su birikip hazuzdan içeri taşıyordur.tahliyesi olmayanlardan ise lastiklere bakılmalı.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2008, 13:52:17 »
arkadaşım geçmiş olsun eğer aracındaki sunroof orjinalse kesinlikle tahliye kanalları vardır,şiddetli bir yağmurda kanallar suyun tamamını boşaltamıyordur ve normal olarak içeri atıyordur suyu,belki de kanalların içi tıkanmıştır,sorun bu şekildeyse tahliye kanallarının giriş kısmı var sunroofta,tazyikli su ile bu problemi çözebilirsin..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2008, 16:49:59 »
evet sunroofum orjinal ben lastiklerden kaçırıyo diye düşünürken tahliye kanalından bahsettiniz çok iyi oldu demek tazyikli suyla temizlicem ok çok saol kaya kardeş

« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2009, 01:06:48 »
bende sanruf yok yaptırmak istiyorum tavsiye edebileceginiz bi yer varmı

« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2009, 12:03:35 »
benim araçta da mevcut sunroof ve çok kullanışlı.İçeriyi çok havadar yapıyor.Bir daha araç alırsam sunrooflu alırım.

Benim su alma problemi yok ama geçenlerde camını kopmle açtım cam en geriye çekildi.Ve aldım elime ıslak bezi camın hareket ettiği kenarlar resmen çamur deryası olmuş onları sildim.Acaba bu çamur neden oluyor?Tahliyelerde sorun  mu var?

Bide camın altındaki perdeyi geriye tam olarak çektiğimde tıkırtı yapıyor.Az öne çekince ses kesiliyor.Neden ses yapar acaba?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2009, 12:22:51 »
sunroof olmayan araçlara sunroof takılmasını tavsiye etmiyorum araç  2 .elde satışa çıkarıldığında tavandan işlemlidir onun için açılmıştır diye toplumumuzda ön yargı var ...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2009, 14:41:50 »
Bende de var sunroof, su ana kadar herhangi bir problem olmadi ama tahliye kanalini ilk defa duyuyorum.
Bu tahliye kanali neresinde oluyor ki?Nereye tazikli su tutup temizlicez anlayamadim.Daha acik yazarsaniz cok sevinirim.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2009, 16:09:13 »
Sunroofu geriye doğru tam olarak aç, ön kısımlarında direklere doğru uzanan sağ ve solda leblebi büyüklüğünde delikler var ön kanallarorası oluyor, arka kanallara ulaşmak için döşemeyi flm sökmek gerekli.
Ön kanalları kendiniz keskin olmayan tel gibi birşeyle temizleyebilirsiniz ancak dikkat edin o kanlların bi yerden sonra boru olarak devam ediyormuş öğrendiğime göre, onlar delme ihtimali olabilirmiş..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..