Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: su eksiltip motor cok ısınıyor  (Okunma sayısı 5065 defa)

su eksiltip motor cok ısınıyor
« : 07 Ekim 2008, 20:24:14 »
2001 golf 1.6 comfort..arkadaslar aracı alalı 2 ay olmadı ama motor suyunu 5-6 kere doldurdum..su kacagı var belli..servis acelesi yok dedi genel bakıma geldiginde hallederiz dedi..kac kere su bittiginde dahi yol bilgisayarı ikaz veriyor..benim sorunum suyun bitmesi degil de farkında olmadan su azaldıgında motor cok ısınıyor..ozellikle kaput..sizce motor zarar goruyor mudur yada bu ısınma normal midir?

Ynt: su eksiltip motor cok ısınıyor
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2008, 22:44:26 »
Oncelikli olarak gecmis olsun.
Ben de gecenlerde bu sorunla karıs karsıya kaldım. Aniden yol bilgisyarı ikaz verdi. bende hemen kenara cekip su ekledim ve servise kadar idare ettim. Serviste Radyator yuvası denilen plastik parcanın catladıgını ve degistirilmesi gerektigini soylediler. ve aynı gun sorunu halledip arabamı teslim ettiler. sukur o gundne beri sorunum yok.
Servisin acelesi yok demesi ilginc cunku hepimizin malumu ısınma sorunu ihmale kesinlikle gelmez bir sorun. Bence bu sorunun uzerine git icin rahat olsun.

« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2008, 22:46:39 »
Oktay abi bende tam senin olayı anlatacakdım sen benden once yazmısın :P

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2008, 22:52:21 »
şu flanşın yarılmştır muhtamelen
benımde başıma geldi.radyatörden bloğa giren 3 yollu bi plastik boru.30 40 ytl civarında bişiy

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2008, 16:35:56 »
radyatörden hortumlara, su kabından pompaya hatta motor tapalarından üst kapağa kadar bir çok ihtimal var su kaçağının.
ihmal edilmemesi gerekir. bakımı falan bekleme bence

« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2008, 16:40:15 »
tmm hocam..herkes oyle diyor bakımı bekleme ciddi diye..servis te suyunu kontrol et surekli bakıma kadar idare et diyince ben de beklemeye gectim..iki kez masraf yapmayım diye..en kısa zamanda goturum servise..

« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2008, 08:12:48 »
su konusu moturn hayatı bence madem bakımında yakın hepsini bir çırpıda hallet biraz masraflı olur ama arabayı yolda bırakmak daha kötü ki adanada her zaman suyan sağladığı faydaya ihtiyacın var