Gönderen Konu: Arka koltuklarının önü vıcık vıcık su ve arka bagaj su içinde kalıyor.  (Okunma sayısı 4213 defa)

Çevrimdışı omerids

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar;
Kış geldi sorunlar  başladı.
Golf 4 2001 Otm. araçım var.(Sunroof yok)
Araçı evimin önüne önü 15-20 derece yukar gelecek şekilde park ediyorum.
Ve her yağmurdan sonra aracımın arka koltuklarının önü vıcık vıcık ve arka bagaj su içinde kalıyor.
Yaklaşık 1 ay önce Bir Özel Vw Seat servisine götürdüm  sorunu gidereceklerini söylediler 2-3 gün kalması gerektiğini ve
200 Tl ye mal olacagını söylediler neyse katlandık bıraktım araçı.
Aracı aldıktan sonra ilk yağmurda herşey eskisi gibiydi tek rar götürdüm gene 1 gün kaldı ertesi yağmur gene aynı neyse
en son bu gecen Pazar kendim arka bagajı söktüm ve her yerini kuruttum. Sonra hortumla 15 dakika yağmurlama yaptım arka bagajın nereden aldığını buldum.
Stop lambalarının hemen yanında bagaj havalandırma kapalarının etrafından alıyordu bu cumartesi götürüp kendim gösterdim
ve Arka Tamponu söktürüp bu kapakların etrafını iyice silikonlattırdım.

AMA ARKA KOLTUKLARIN NEREDEN ALDIGINI HALEN ÇÖZEMEDİM PLASTİK CERCEVELERİDE SÖKMEYİ GÖZÜM KESMİYOR KIRILIR VS.. DİYE
KAPI GİRİŞİ CEVRESİNDEKİ PLASTİK LASTİK ÜSTÜ VE YANLARINDA SORUN GÖZÜKMÜYOR.  ÖZEL SERVİSTEKİLER KAPI DÖŞEMELERİNİ SÖKMEKTEN BAHSEDİYOR VE AÇIKCASI ORADAN ALDIĞINI SANMIYORUM ÇÜNKÜ ORADAN ALSA DAMLAR VE GÖRÜNÜR. BELLİ EDER.
DAHA EVVEL BU SORUNU YAŞAYAN VARMI? İŞ GENE BAŞA DÜŞTÜ NE YAPMALIYIM ÖNERİNİZ NEDİR? BU İŞLERİ PROFESYONEL OLARAK YAPAN BİRYER?
BUGÜN ÇOK YAGIŞLI ŞUAN ARKA KOLTUK VICIK VICIK ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
BENİM BAGAJ ISLANYORDU AMA KOLTUKLAR DEĞİL. SAĞ ARKA STOP ÜSTÜNDEN GİRİYORMUŞ(DEĞİŞMİŞ) ÜSTÜNÜ SİLİKONLADIM GEÇTİ. ARACIN ÇOK YAŞLI VEYA DARBE ALMIŞSA TOZ FİTİLİ YIRTIKTIR SU GİRER ŞİMDİLİK BUNLAR AKLIMA GELİYOR.

DOSTUM GÖRÜLEN ÇARPILMIŞSIN. KESİN OLMAMAKLA BERABER ARCININ KM Sİ İLE OYNANMIŞ VE KAZA GEÇİRMİŞ VE ORJ. KAPI İLE DEĞİŞMİŞ OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK. ÖZELLİKLE ACEMİ ŞOFÖRLER ARACIN GEÇMİŞİNDE YER ALMIŞ GİBİ(ŞANZUMAN). GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH GEÇER.
NEDEN BUNLARI SÖYLÜYORUM 135BİNDE ARKADAŞIM BAŞKA BİRARKADAŞINDAN GOLF4 ALDI. ANLATIKLLARININ ZERRESİ YOK NEREDEYSE BİR SENEDİR MAŞALLAH ONUN TEK KURUŞ MASRAFI OLMADI.  BELLİ BİR YAŞIN ÜSTÜNÜ ALIRKEN ÇOK ARAŞTIRMAK GEREKİYOR.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2009, 18:53:23 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı omerids

• Profili Görüntüle
Araça  okadar masraf ettim ki anlatamam.
Şanzuman, Öntakım...  Benden önceki hiç servise bile sokmamış demekki ona hiç masraf çıkartmamış :) eminim o çok memnundu ve baktı masraflar gelecek sattı benimde acemiliğime geldi işte.
Fakat aracda vuruk vs.. yok.
Komple boyalı fakat vurugu ve değişeni yok aracı gösterdiğim her yer parcaların değişmemiş olduğunu söylüyor.
Aslında bu orjinal hastalığıda bir Türkiyede var avrupada 10 yıllık araba için değişeni yok diye övünsen şöyle bir bakarlar adama.
Sonuçta her parcanın bir ömrü var.
Su olayına gelince bugün gene götürdün tümkapıların döşemelerini söktüler metal aksamın (Cam ve mekanizmaları tutan) etrafını siyah mastikle kapladılar neyse herşey bitti otoyıkamalarına çektirip yıkatayım birde su gelirmi sağdan soldan diye bakarım dedim.

Dediğim gibi de oldu
ön sol ve sağ kapının dışardan cam cıtasının kola yakın taraftaki uçlarından alıyor suyu kaporta ile döşemenin arasından sızark  tam kapı altındaki plastik parçanın üzerine bırakıyor.
Oda doğru arkaya sızıyor orjinalini alıp kendim değiştirecegim. verdiğimpara boşuna gitti velhasıl. zamanda cabası.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 16:15:08 Gönderen: omerids »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Komple boyalı arçta o sıkıntı olur. Vernik yanığı resmi yoksa mutemelen araç kazalıdır. Kimse kolay kolay aracını komple boyaya sokmaz. Hatta kaskolu ise pert bile olabilir. Kaportanın bağlantı noktalarına dokunmayıp  içten sac alıp çımadan keserek yerine koyuyorlar. Taşlayıp boyuyorlar.

Ben aracımı komple boyalı kazadan çıkmış aldım. Araç alırken en önemlis Şase,motor,şanzuman dır daha sonra kaporta,boya,alt takımlar,debriyaj,lastik,amortisör filan gelir. Paran varsa hepsine baktırıp 4-4lk almak lazım oda yaşlı araçta imkansız gibi.
Komple boyada kapılar sökülürken paramparça edildiğinden sıkıntısını yaşarsın. Ben aracımda su alma ve boyası dışında sorun aşamadım. Onlarıda hallettik zaten 3yıl oldu.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 16:42:47 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı omerids

• Profili Görüntüle
Arka koltuk önlerininde nereden aldığını buldun sanırım.
Fakat nasıl çözerim bilmiyorum.
kanımca ön kapı camının köşesinden alıyor kapı kolunun üst tarafından cam cıtasının bittigi yerden yani.
Yada kapı kolunun ertrafından ve içeri sızıyor oradan ön kapı alt köşesine damlıyr koltuk kıızagına oradanda arkayı dolduruyor.
Bu işi kim çözer yani engeller nere götürsem acep?