Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sol önkapı klidi  (Okunma sayısı 11067 defa)

sol önkapı klidi
« : 14 Haziran 2007, 02:10:27 »
arkadaşlar herkese slm lar hondamı satıp 1.8 highline otomatik golf aldım 99 model inşallah pişman olmam 2 gün oldu gaye iyi gibi .ufak bi sorunum var kapıları kitlediğimde önkapı kitlemiyo açıyo açtığımda ise kitliyoo yani üç kapıya göre ters çalışıyo neden olabilir sizce ?  bide bu aracı kullana varsa yakıtı nedir  ?

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: sol önkapı klidi
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2007, 22:23:21 »
hocam bende de aynısı var.. 3 kapı highline 1.8..

Garip bi şekilde sol kapı kilidim bozuk :) Dışardan kilitleniyor da içerden kilitleyince geri açıyor.. Bide kapıyı açınca tavan lambamı yakmyor.. Kilidin deişmesi lazım.  Söküp tamire gelmiyor switch var içinde o bozuluyor.  Yenisini alcaksın ki servisde 360 lira. Çıkma buldum ben 170 küsür lira adam çalişmazsa getir paranı veriym dedi. Bide çıkma alırken Made in Germany. logosu aramak lazımmış..

vallahi benim ilk arabam bu. Hemde 3 hafta oldu alalı. Yakıtınıda söleyim hemen 275-300 lira arası yakiyor..

Hayırlı ugurlu olsun bu arada.. Arabanın fotolarını görmek istiyoruz :)

« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2007, 23:22:57 »
tabi en kıza zamanda çekip yollucam artık bizde çıkma bi kilit bulucaz benim araba otomatik birazfazla yakar heralde

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2007, 11:51:29 »
Otomatigin keyfi ayrı olur ama...

Hocam ben deiştirdim kapı kilidimi.. Şimdi iyi olur canavar gibi çalişiyor. Deiştiren arkadaş "ABi eğer deiştirmessen kafası karışır bilgisayarın bi süre sora" dedi... kıl oldum ona. Ama şimdi iyi bi problem yok :)

Bu arada soner eğer kapını iyi bi ustaya açtırmassan kapının tırnaklarını kırıyorlar. Daha önce golf4 kapısı söken ve bilen biri olsun. Sadece tırnaklı değil o kapı içi altta ve kolun içinde gizli vidalar var. Dikkat etsin ona çünkü benim arabanın daha önceden açılmış sol kapı kilidi tamir etmeye çalişmişlar ama o kapı içini açarken vidaları görmemişler bulamamışlar ve kırmışlar hep.. Toplamaya çalişmişlar sora. Dikkat yani :D
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2007, 11:53:31 Gönderen: Dr_EmrE »

« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2007, 12:02:00 »
buldum bi usta göstericem yapabilirse şansımıza yenisi biraz pahalı

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2007, 14:50:23 »
Moral bozmak gibi olmasında açılınca yapılmıyor dedi adam. İçinde perçinler warmış.. Bide bu oto yıkamalarda kapı kilidine su vuruorlar getirip makinanın agzını dayıyorlar kilide içine su giriyor ondan bozluyor bu elektronik aksamı..Usta öyle dedi yani :D

« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2007, 23:40:10 »
kilidi çok acaip bişey baya uğraştı elektirikci arkadaşş sonunda oldu kilidin içinde swicler var onlar değişiyooo işi yapan kişinin usta olması lazım şu an sorun yok :P

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2007, 10:47:08 »
Evet işte usta adam lazım onu diyorum bende  8)

« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2007, 10:59:04 »
öncelikle herkese slm ben aranıza yeni katıldım benim arcımda 2001 golf tredline benimde kapı açıldığında
alttaki kırmızı mavi ışık yanmıyor yansada farların açık ikaz sesi çıkmıyor veya arac iç ışıklarım yanmıyor bazen normal ama farlar acık kaldı alarmı tamamen kesildi servise sordum kilit içindeki siviçlerden bahsetti ancak bunlar tek değişmiyor kilidin değişmesi gerekiyormuş ne kadar dedim 250 ytl dedi 2 gün önce şimdilik öyle kaldı yani inşallah başka bir sorun çıkarmaz :-\
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2007, 11:03:47 »
Switch in kilitle beraber değişmesi cok saçma,adalmaz bence herhalngi bir  oto elektirkçisine gitsen sorununu cok daha makul bi fiyata halledebilirsin,bu arada eger iç lambaların sağ kapı acıldıgında yanıyorsa sorun tamamen sol kapı switchindedir,far uyarısının bu nedenle ses vermediğini düşünüyorum çünkü sadece sol kapıya baglıdır bu uyarı, dediğim gibi servis yerine herhangi bir oto elektrikçisi sorunu çözer belki orjinal parcanı bile düzeltme imkanları olabilir.

« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2007, 11:38:43 »
Switch in kilitle beraber değişmesi cok saçma,adalmaz bence herhalngi bir  oto elektirkçisine gitsen sorununu cok daha makul bi fiyata halledebilirsin,bu arada eger iç lambaların sağ kapı acıldıgında yanıyorsa sorun tamamen sol kapı switchindedir,far uyarısının bu nedenle ses vermediğini düşünüyorum çünkü sadece sol kapıya baglıdır bu uyarı, dediğim gibi servis yerine herhangi bir oto elektrikçisi sorunu çözer belki orjinal parcanı bile düzeltme imkanları olabilir.

öncelikle ilgin içn sağol  evet sağ kapı ve diğer kapılarda açılma olunca araç ışıkları yanıyor ama sol ön kapıda bazen olmuyor ve farlar açık ikazı önceden vardı ama bu kapıdaki sorunlar başlayınca oda gitti iyi bir elektrikçi bulup göstericem belki sadece temizlemek bile sorunu çözebilir  :tamamdir

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #11 : 23 Haziran 2007, 03:13:31 »
Merhaba öncelikle.Bu sol kapı kilidinden çektigimiz nedir ya? herkesin Golf 4.ünde bu sorun var. Bende de wardı.Bi elektrikçimiz var abi bu kilidi açarsak kapanmaz geri switch.ler cok hassas ben sana cıkma takayım dedi.. 130 liraya pert bi arabadan getirdi taktı canavar gibi oldu :D Bu arada servisden bana 360ytl gibi bişe sölemişlerdi...

« Yanıtla #12 : 23 Haziran 2007, 12:35:58 »
ben bu gün bir elektrikçiye gösterdim adam yapamam dedi öyle bir usta nasıl bulucam bilmeme servis yeni kilit takarız maliyeti 250 ytl dedi herhalde işçilik hariç şimdilik böyle kullanıcaz artık  :-\

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #13 : 23 Haziran 2007, 17:42:11 »
Evet işte o kilitler sökülüp tamir edilmiyor. Sen pert bi araçtan kilit ara bence.. ben işçilik dahil 150 lira verdim.  :toki