Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Soğukken Yağ Lambası Yanıyor!!!  (Okunma sayısı 18178 defa)

Soğukken Yağ Lambası Yanıyor!!!
« : 12 Kasım 2011, 13:17:43 »
Havalar soğumaya başladıktan sonra özellikle sabah erken saatlerde ilk çalıştırmada yağ lambası yanıyor. Motor biraz çalıştıktan sonra tekrar çalıştırdığımda yanmıyor. Yağını kontrol ettim normal seviyedeydi ama yine de biraz ekleme yaptım. Soğuk havada ve motor soğukken ilk çalıştırmada yapıyor bunu. Neden olabilir?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: Soğukken Yağ Lambası Yanıyor!!!
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2011, 14:18:43 »
havalar soğuduğu için motor yağı da soğuyarak biraz daha kalınlaşıyor.. Eğer cartel içindeki yağ pompasının filitresinde  tıkanıklık varsa yağ müşürüne ilk başta yağ ulaşmıyordur bu yüzden lamba yanıyordur.. ciddi bir sorun oluşmadan baktırmanızı öneririm.. Motor yağını damarlarmızda dolaşan kan gibi düşünün.. gerçekten motor için hayati bir durum.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2011, 20:03:32 »
hocam bende de aynı sorun var 1 haftadır. yani ne yapmak lazım yağ flitresinimi değiştirmeliyiz tam olarak anlatırmısınız?

« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2011, 21:35:10 »
arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan yok mu ??????????

« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2011, 21:43:21 »
Arkadaşlar bugün ustama sordum önce yağ müşürünü ve yağ filtresini değiştirelim en ucuz olandan başlayalım dedi. Eğer devam ederse tesisattan olabileceğini söyledi. Yağ pompasından olsaydı devamlı yanacağını söyledi. Hafta içi götürcem arabayı sonucu bildiririm size de...

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2011, 22:39:06 »
Arkadaşlar bugün ustama sordum önce yağ müşürünü ve yağ filtresini değiştirelim en ucuz olandan başlayalım dedi. Eğer devam ederse tesisattan olabileceğini söyledi. Yağ pompasından olsaydı devamlı yanacağını söyledi. Hafta içi götürcem arabayı sonucu bildiririm size de...

Yağ  pompasında bir problem olmadığı belli ama kartel açılıp pompanın orada filitre olması lazım ondan yapıyor olabilir.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2011, 00:29:42 »
Yağ  pompasında bir problem olmadığı belli ama kartel açılıp pompanın orada filitre olması lazım ondan yapıyor olabilir.

müşürle beraber ona da baktırcaz artık

Çevrimdışı 26golf26

• I AM LEGEND....
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2011, 11:19:11 »
yağın vizikolitesi soğuk havalarda dahada sertleşir oda müşürün yağ seviyesini görmemesine yol açabilir veya tam tersi de olabilir ....
geçmiş olsun
bizi izlemeye devam edin...

« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2011, 01:58:43 »
müşürle beraber ona da baktırcaz artık
hocam baktırdıysanız bizide aydınlatırmısınız bu konuda?

« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2011, 11:24:43 »
Yağ pompasını ben komple değiştirdim.Yanlız bizim arabaların bu yağ  pompası iki parça uç kısmında bi süzgeç var.Eğer o süzgeç tıkanır ise pompa yağ basamayınca çalışma prensibini gerçekleştiremiyor ve pompayı bozuyor.  >:( Benimde aynısı oldu.İkaz lambası yanıyor.Sonra belli bi zaman sonra sönüyor sen yoluna devam ediyorsun bu arada yağ koyuyorsun.Sonra bi ara gene yandı.Baktım bu yağ eksitme değil.Sonrasında hemen ustaya.Değişim sonrası yola devam.Ayrıca ben yağ geçen bütün kanalları yetkili serviste crc diye bi madde ile temizlettim.Her yağ değişiminde yapılması gerekiyor dediler.  ???

Erken müdahale şart.Sonuçta arabanın kalbi o parça aman diyim dikkat.Müşürde mantklı geldi.Parça değişimi sonrası makinaya bağlatmakta fayda var.Yağın basınç ve dönüşüm hızına baksınlar.Geçmiş olsun.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2011, 11:33:52 »
Yağ pompasını ben komple değiştirdim.Yanlız bizim arabaların bu yağ  pompası iki parça uç kısmında bi süzgeç var.Eğer o süzgeç tıkanır ise pompa yağ basamayınca çalışma prensibini gerçekleştiremiyor ve pompayı bozuyor.  >:( Benimde aynısı oldu.İkaz lambası yanıyor.Sonra belli bi zaman sonra sönüyor sen yoluna devam ediyorsun bu arada yağ koyuyorsun.Sonra bi ara gene yandı.Baktım bu yağ eksitme değil.Sonrasında hemen ustaya.Değişim sonrası yola devam.Ayrıca ben yağ geçen bütün kanalları yetkili serviste crc diye bi madde ile temizlettim.Her yağ değişiminde yapılması gerekiyor dediler.  ???

Erken müdahale şart.Sonuçta arabanın kalbi o parça aman diyim dikkat.Müşürde mantklı geldi.Parça değişimi sonrası makinaya bağlatmakta fayda var.Yağın basınç ve dönüşüm hızına baksınlar.Geçmiş olsun.

CRC işlemi nasıl yapılıyor?

« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2011, 12:40:13 »
CRC işlemi nasıl yapılıyor?

Ürün aşağıdaki linkte yer alıyor.Aracın motor içindeki yağın içine bu madde katılıyor.Ve araç başlıyor çalıştırılmaya 1500 devirde 10 dk.
Aralarda 3000 devire kadar gaz veriyolardı.Sonra yağ boşaltılıyor.Benim aracın yağ kanallar iyice temizlensin diye yağ boşaltımı sonrası usta sağ olsun tekrar bi özel madde ile bu sefer direk crc ile karıştırıp motora bastı.Ama fena halde devirli devirli bi 10 dk daha sonra gene boşaltım işlemi yapıldı.Bu arada ben bu işlemleri usta gözetiminde kendisininde tavsiyesi ile vw Kuşadası Lena yetkili serviste yaptırdım.Sağ olsunlar her türlü konuda yardımcı oldular.İstanbul'dan geldiğim için bazı işlemlerde soru sormak için bile fırstım oldu.Normal de servis  alanına girmek yasak zaten.Şehir dışından geldiğim için özel tölerans gösterdiler.Sonra da yağını koyuyorlar.Filtre mutlaka değişiyor bilginiz olsun.Bu arada boğaz kelebeğinide temizlediler oda aradan çıktı.

http://www.724odeal.com/782-motor-ici-yikama.html

« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2011, 00:55:45 »
son 1 haftadır aracı ilk çalıştırdığımda soğukken sürekli yanıp sönüyor fakat araç ısındıktan sonra tamamen kesiyor yanmıyor. kuzenim yağ müşüründendir diyor ama daha ustaya uğramadım sizcede ondanmıdır?

« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2011, 22:18:15 »
güncel