Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: siz değerli golf 4 sahiplerinden yardım istiyorum aracım 2 günlük  (Okunma sayısı 14915 defa)

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    selam birol arkadaşım sol kapının altında lambam yanıyor ( kapı lambası ). heralde senin de dediğin gibi kilit bozuk banada öyle geliyor. çünki kumanda dan kilitleyince kapı kilit mandalının üzerindeki kırmızı lamba yanıp sönüyor birtek anahtarla sol kapıdan kilitlemiyor.
    alarm işine gelince akşam kendimi arabanın içine kilitledim sonra ön kaputu açan kolu çektim kaput açıldı ve hemen korna kesik kesik ötmeye başladı flaşörler (dörtlüler) devreye girdi. geçenlerde işyerinin caddy marka aracının içinde radyo ile oynuyordum anahtar da elimdeydi kapı kilitleri açıktı sonra dışarı çıkmak istedim ama araba beni içeriye kilitlemişti hiç bir şekilde dışarı çıkamadım taki kumanda dan kapıları açana dek sonra bunu tekrar denedim gene anahtar elimde yani kontağa takılı değil kapılar kapalı teyibi açtım tekrar araç beni içeriye kilitledi ama ne gariptir ki kilitlenme sesi hiç duyulmadan kapı mandalları yukardaydı aşağıya inik değildi yani gizlice ama alarm falan ötmedi hiç. bunu niye anlattım aynısını benim aracımda denedim ama beni içeri kilitlemedi. belkide daha geç devreye giriyordur neyse.
    Hararet 90 derece de sabit kalıyor değişme olmuyor ama aracı ilk aldığımda eskişehir'den bilecik'e getirirken 90 derecenin altındaydı tabi bende biraz süratli geldim 120 yol boşken de 160 arası, doğal olarak rüzgardan hararet düşük gösteriyordu ozaman değil mi?  yani korkulacak birşey yok Ok. :tamamdir
    birde bu alarm kapatma düğmesini bulamadım aracı neredeyse talan ettim ama yok şöfor koltuğunun altına bile baktım. o dediğin sensörleri de göremedim ama klimanın sağında solunda iki tuş arası boşluklar var ızgara gibi birde tavan lambalarının yanlarında yine ızgaralı boşluklar var sağlı sollu bunların içinde olabilir mi.? gözle görünen sensör, mercek türü birşey yok demek istedim
    ne çok derdim var değil mi kusura bakmayın arkadaşlar öğrenmek ve anlamak açısından sizlerin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.
hepinize saygılarımı sunarım

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
alarmın sensörü klimanın oralarda falan değil.
dediğim gibi senin ki, ilk tip çıkanlardan dolayısıyla içeride sensör yok, düğme falanda yok.
evet içeriden kumandayla kilitledin mi kapıları açamıyorsun.
aslında aracın sürati ne olursa olsun hararet 90 derecede sabit kalmalı.
sonuçta hızlı gitmek radyatörü etkiler, motorun içindeki suyu etkilemez.
sen bunu iyice gözlemle belki sana öyle gelmiş olabilir o an.

Benim de uzun yolda sabit hızla giderken hararet 90 ın biraz altında kalıyor. Ama şehir içinde hep 90

hararet müşürleriniz bozuktur.
benim araçtada oldu 2 sefer uzun yolda hareret 80-90 arasında oynadı 1-2 ay öyle kullandım sonrada değiştirdim.90 derece sabit kalır bunlarda.
bizim arkadaşta 2003 golf vardı hararet 90'a gelmiyordu. tamirciye bunun ya termostatında sorun var yada müşürde dedim.adam sen bilmezsin bu arabaları dedi.başka bir tamirciye gittik termostat bozukmuş ve sürekli açık kalıp motoru soğuk tutuyormuş.termostat değişti 90 dereceye çakılı kalıyor şimdi.

Çevrimdışı buyukvardar

alarmın sensörü klimanın oralarda falan değil.
dediğim gibi senin ki, ilk tip çıkanlardan dolayısıyla içeride sensör yok, düğme falanda yok.
evet içeriden kumandayla kilitledin mi kapıları açamıyorsun.
aslında aracın sürati ne olursa olsun hararet 90 derecede sabit kalmalı.
sonuçta hızlı gitmek radyatörü etkiler, motorun içindeki suyu etkilemez.
sen bunu iyice gözlemle belki sana öyle gelmiş olabilir o an.
   şehir içinde sabit 90 derece de kalıyor. aracı triger ve diğer bakımlar için servise götüecem bir iki gün sonra eskişehir yada adapazarı'na artık hangi servis önce randevu verirse ona gidecem. ama dediğin gibi dikkatli bir bakayım 90 derecenin altına inecek mi eyer inerse onuda servise gitmişken söylerim.

arkadasim diger sorunlarina arkadaslar cevap vermisler ama kapi sorunun benim bildigim kadariyla anahtari soktugun yerde yani yuvanin icinde mekanizmada dokum bir parca var o parca klirilmis muhtemelen. tek yapacagin ya servisten yeni kilit yuvasi alican yada cikma parca bulup onun sifrelere seninkileri aktarip degistirecen umarim oyle degildir yinede selamlar.

Çevrimdışı buyukvardar

ceremy99 selam bu döküm parça yani kilidin içi çok pahalı mıdır.