Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf 4'te baskı balatadan gelen anormal koku  (Okunma sayısı 8427 defa)

Çevrimdışı SkY

golf 4'te baskı balatadan gelen anormal koku
« : 10 Haziran 2007, 12:27:47 »
arkadaşlar şu an arabam 96.000 km de ve artık baskı balatasının ömrü bitiyor gibi.kaçırma yok fakat baya yüksekte kavrıyor bu da beni rahatsız ediyor..normalde yokuş yukarı yoğun trafikte vs kaldığım da klasik balata kokusu gelirdi bunu biliyorum.(plastik yanığı gibi bir koku) ancak son 2 gündür bu koku çok garip bir hal aldı..şöyle özetleyeyim,arkadaşımla hem yokuş yukarı hemde yoğun bir trafikte kaldık yaklaşık bir yarım saat,bu sırada çevrede inanılmaz bir hayvan leşi kokusu geliyor ama koku öyle böyle değil,camları kapadık klima vs derken bir türlü geçmedi o koku taki biz düz alana çıkana kadar.bizde o çevrede bir hayvanın ölmüş olacağı ve onun koktuğunu tahmin ederek devam ettik taki ertesi gün yine benzer bir trafik koşulunda aynı kokuyu daha da fazlasıyla duyana kadar.o zaman anladım ki bu koku bizden geliyor ve dayanılcak gibi değil,inanılmaz kötü bir koku..şimdi daha öncede dediğim gibi normal balata kokusunu çok iyi bilirim ama bu şekilde hayvan leşi şeklinde hiç kokmamıştı hiç bir arabamda baskı balata..tabi bende yolda kalır mıyım diye düşünerek direk garaja kapattım arabamı ve ptesi günü yeni baskı balata takacağım..şimdi sormak istediğim bu normal dışı koku neden daha önce olmuyordu acaba?başka bir soruna mı işaret ediyor?daha önce sizlerin başına da geldi mi bu tip bir durum...şimdiden cevaplar için teşekkür ederim..
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: golf 4'te baskı balatadan gelen anormal koku
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2007, 13:04:39 »
balataların son kısımlarında koku normal balata kokusundan biraz farklıdır fakat hayvan leşi seklinde hiç duymadımda görmedimde...belki komik gelecek ama motor kısmına klima tertibatına detaylı bir baksan iyi olur belki kedi fare gibi bir hayvana mezar olmuş olabilir aracın...buna benzer bi konu okumuştum nette sonuç dediğim gibi çıkmıştı herkesin tahmini boş çıkmıştı:)

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2007, 13:12:32 »
yani dediğim gibi klasik balata kokusunu iyi bilir ve tanırım ama bu şekilde leş hayvan kokusu şeklinde olunca garibime gitti,ama tabi bir de şu var ki hiç bir zaman baskı balatayı çok sonlarına kadar kullanmadım ama şu an baya bitmiş olabilir ve seninde dediğin gibi o farklı bir kokuysa bana da yabancı gelmiş olabilir..hayvan ölüsü kısmını da düşündüm ama sadece dur kalk trafikte yani yarım debriyajlı kullanımda yaşayınca pekte ihtimal vermedim,direk aklıma balata geldi...ama bir bakayım bugün sağına soluna motorun iyice..

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2007, 13:19:59 »
diğer arkadaştada durunca geliyordu yada trafikte şıkışınca malum rüzgar olmadığı için koku etrafı sarıyor ama giderken rüzgardan dolayı kokuyu alamıyorsun dağılıyor...bi ihtimal sadece...

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2007, 00:13:48 »
diğer arkadaştada durunca geliyordu yada trafikte şıkışınca malum rüzgar olmadığı için koku etrafı sarıyor ama giderken rüzgardan dolayı kokuyu alamıyorsun dağılıyor...bi ihtimal sadece...

haklısın bir kontrol edicem yarın motoru komple..belki de senin de bahsettiğin tarzda bir hayvan falan sıkışmış olabilir bir yerlere motorda..

« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2007, 16:37:33 »
ya arkadaşlar ii güzel anlatıyorsunuz da klimadan gelen koku zaten belli oluyor.Arkadaş kokuları ii anladığını söylüyor..neyse benim de balata bitikti değiştirdim şimdi harika oldu.Alttan kavramanın ve patinajın zevkini tekrar almaya başladım.Bu arada senin baskı balata bu duruma geldiyse serviste fren disk va balatalarının da kötü durumda olduğu sürpriziyle karşılaşabilirsin haberin ola.onlar söylemeden sen bi durumlarını sor özellikle ön takımın.

« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2007, 12:34:03 »
Bir yerlere bir hayvanın sıkışmış olma olasılığı yüksek Halil...
Wimmer-RST Chip Tuning

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2007, 13:31:32 »
baskı balta değiştireli çok oldu bülent abi :)

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2007, 09:59:12 »
baskı balata kokusuymuş büyük ihtimalle o çünkü debriyajı değiştirince bitti sorun...:)

« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2007, 11:58:03 »
Tabiki balatalardandır. Bitmeye yakın koku yapar. Değiştirmişsin iyi olmuş  :)

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2007, 08:49:44 »
Daha önceki balata yan sanayimiymiş ..... ???

yok ilk baskı balatasıydı fabrika çıkışı...100.000 km dayandı...bence istanbul için iyi bir değer bu..şu an kiralık 2006 model bir palio kullanıyorum 100.000 km de 2.baskı balatası bitti

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2007, 22:23:23 »
Artık asbest kullanmadıkları için erken bitiyor balatalar..