Gönderen Konu: tuhaf bir durum yardım(sorun çözüldü)  (Okunma sayısı 10964 defa)

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
Ynt: tuhaf bir durum yardım
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2009, 15:43:19 »
arkadaşım senin problemin bogaz kelebeginden kaynaklanıyor yakıtla alakası yok.bogaz kelebeginin üzerinde otomatik jikleyi ayarlayan elektronik sinyelli yay sistemi var o arızalıdır. takıldıgında otomatik devri yüksek devirlere çıkarıyor.sana tavsiyem servisle görüşüp fiyat almandır malzemenin değişme olsılığı yüksek

dostum bu bahseetigin yaylı sistem kelebek üzerinde sabit ayrı olarak değiştirilebilirmi acaba bunula ilgili bilgin varsa biraz daha detaylı anlatırsan sevinirim
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı ex-FOR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Mayıs 2009, 11:13:21 »
arkadaşım arabaın bogaz kelebegini temmizlet,ucuz iş.
motorda hava sıcaklıgını okuyan mişor varmış ,büyük ihtimalle o arızalı.
gelen havayı ayarlayamıyor motor devirden düşüyordur.
benzine mazot karışabiliyor nakliyede aynı tanka benzin sonara mazot sonra benzin taşıyabiliyor benzinciler
buda arabanın çekişini etkiliyor.kaz yemiyor.başıma geldi.
kontrol için numune aaldılar depodaki yakıttan.

sonuç mazot karışmış çıktı.

Çevrimdışı blackjack

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2009, 20:26:14 »
Benzer arızayı yetkili serviste (doğuş maslak) yaptırdım.

Değişen parçalar:
-Hararet müşürü
-Boğaz sensörü
-Egzantrik sensörü

İşçilik ve %20 indirim dahil 600TL tuttu...

Bilginiz olsun...
Golf IV

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Mayıs 2009, 23:44:17 »
Arkadaslar bu golflerde en büyük sıkıntı sanırım bu epey bi ugrastırıyor

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Mayıs 2009, 15:00:53 »
evet maalesef sorun sürüyor hatta bu gün başıma geldi 2 de gidiyorum 3000 - 3500 arası bir vites yükselteyim dedim debriyaja bastım devir 2000 de kaldı ne aşağı ne yukarı gaza basıyorum gazda yemiyor stop edip çalıştırınca düzeldi sensör kirli yada arızalı olsa stop edince düzelmez galiba bir şey kendini resetliyor birde her zaman yapmıyor 100 km de 1-2 sefer oluyor uyuz oldum iyice servise gidicem 15-20 gün sonra bakıcaz artık şüphelendiğim kısım boğaz kelebeği üzerinde siyah plastik içinde boğaz potansı boğaz sensörü ve bunların kontakları olan elektronik kısım buraya baktırıcam bakarlarsa tabii hemen parçayı değiştiricez diyecekler kesin oda 908 tl diyorlar basım dertte anlıycanız :-[

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Mayıs 2009, 15:03:04 »
Benzer arızayı yetkili serviste (doğuş maslak) yaptırdım.

Değişen parçalar:
-Hararet müşürü
-Boğaz sensörü
-Egzantrik sensörü

İşçilik ve %20 indirim dahil 600TL tuttu...

Bilginiz olsun...

dostum benzer derken şikayetlarin tam olarak benimki gibimiydi benim iki sorunum var biri bazen stop etmesi bazende gaz takılıyormuş gibi devirin kendinde yükselip takılı kalması senin sorunlarını tam olarak yazarsan belki bir şeyler yakalarız  :tamamdir

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2009, 15:03:36 »
Şu parça değiştirme kadar büyük yalan yok ya.
Yok mu MK IV sahibi bir arkadaşın.
O parçaları bir iki günlüğüne ödünç alsan diyeceğim ama senin problem de her zaman tekrarlanmıyor.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı blackjack

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Mayıs 2009, 16:24:25 »
Golf IV

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
Ynt: tuhaf bir durum yardım(sorun çözüldü)
« Yanıtla #22 : 13 Temmuz 2009, 02:22:49 »
hararet müşiri değişimiyle sorun çözüldü. :tamamdir

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Temmuz 2009, 02:06:28 »
Hararet müşirini kaça degiştirdin adalmaz ?

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Temmuz 2009, 00:49:16 »
yetkili serviste müşir 23 ytl işçilik 30 ytl hepsi 53 ytl :tamamdir

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 20 Temmuz 2009, 23:19:10 »
İyi sevindim senin adına sorunun çözülmesine ve gayet uygun fiyata halletmişsin :)

Çevrimdışı red_bull_29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Ağustos 2009, 12:18:26 »
Adalmaz kardeşim geçmiş olsun.Benzer problem bendede var sanırım.Motor ısındıktan sonra rölanti 900-1000 devir arası salınım yapıyor.Aracı alalı yaklaşık 2 ay kadar oldu.Araç 2000 golf Comfortline 138000km de şuan.Ustaya gidip gaz kelebeğini temizlettim adaptasyonda yaptırdım.Bir kaç gün düzelir gibi oldu ama 3 gün sonra tekrar aynı rölanti sorununu yaşamaya başladım.Bunun yanında aracımın çekişindende pek memnun değilim,sanki araç geç gaz yiyiyo gibi geldi bana.Ustamın söylediğine göre baskı balata değişecek ama benim merak ettiğim bu hararet müşirinin çekişi etkileyip etkilemediği.Tüm arkadaşlara keyifli sürüşler.

Çevrimdışı adalmaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Ağustos 2009, 18:16:10 »
Adalmaz kardeşim geçmiş olsun.Benzer problem bendede var sanırım.Motor ısındıktan sonra rölanti 900-1000 devir arası salınım yapıyor.Aracı alalı yaklaşık 2 ay kadar oldu.Araç 2000 golf Comfortline 138000km de şuan.Ustaya gidip gaz kelebeğini temizlettim adaptasyonda yaptırdım.Bir kaç gün düzelir gibi oldu ama 3 gün sonra tekrar aynı rölanti sorununu yaşamaya başladım.Bunun yanında aracımın çekişindende pek memnun değilim,sanki araç geç gaz yiyiyo gibi geldi bana.Ustamın söylediğine göre baskı balata değişecek ama benim merak ettiğim bu hararet müşirinin çekişi etkileyip etkilemediği.Tüm arkadaşlara keyifli sürüşler.

şimdi dostum benim problemlerim ilk mesajda net olarak yazıyor yakınsa kontrol ettir yada değiştir bu sensör arızalıysa aracı test cihazına bağladıkalrında zaten çıkıyor ama arıza vermez yanlış ölçebilir 50 ytl bir masrafı var bundan değilse bile parcayı yenilemiş olursun sonuçta kritik bir parça benim arac çekiş olarak dengesizdi bazen dediğin gibi sanki gaz yemiyor bazende cok seri oluyordu sanki birde kelebeği temizledikten sonra rolantini ayarlattınmı yapmadıysan rolantini yeniden kodlattır diyebileceğim bu inşaalah çözersin masrafsız ;)