Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Service insp  (Okunma sayısı 25865 defa)

Service insp
« : 18 Nisan 2008, 14:05:23 »
Selamunaleykum vw ailesinin yeni üyesiyim golf4 aldım gayet memnunum fakat anlayamadığım bişey var km göstergesinin altında SERVİCE İNSP diye bi yazı çıkıyor ne olduğu hakkında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Service insp
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2008, 14:11:46 »
Arama yapınız.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04

« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2008, 14:26:42 »
arattım ama bulamamıştım ilginize teşekkür ederim.

« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2008, 22:34:14 »
Merak etme çok önemli bir şey değil büyük ihtimal 90.000 yada 120.000 km bakımları gelmiştir arabanın. Bakımları yapıldıktan sonra o yazıyı silerler.Bakımlarını yaptırmadanda sildirebilirsin. Sadece arabanın genel bakımı geldiğini belirtiyor. Araba hareket ettikten birkaç dakika sonra o yazı kaybolur fakat tekrar yeniden çıkar. Aldığın kişiye sor büyük bakımlarını yaptırmış mı? Yaptırmıssa özel bir servise git 5 ytl yada 10 ytl karşılığında yada hiç para almadan bu yazıyı silerler. Selamlar...!   

Çevrimdışı DisCoNNeCT

• HAyati Ya Standart YaşarSin Yada ModifiyeLi!!!
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2008, 09:21:19 »
kardeşim benimde oldu pazar gunu goturdum ve yag değişim zamani geldıgı ıcın o cıkıyormuş hemen halletiler... korkulacak bırşey yok yagı onceden değiştiysen hıc daha korkma ama değişmedıysen değişmenı tavsiye ederim.
Hayatti Ya Standart YaŞarsin Yada ModifiyeLi......http://img87.imageshack.us/img87/6853/m5hireif3nq6dk0.gif

« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2008, 20:54:14 »
arkadaşlar ben bu yazıyı silemedim arkadaşın anlattığı gibi kontağı acmadan bıkac sanıye basılı tuttum sonra tekrar kontagı actım bıraz daha basılı tuttum gıtmedı.bu yazı cıktıgında bakım yaptırmamız lazım deılmı arkadaslar eger yaptırmazsak buyuk sorunlar olurmu tşkler ıyı formlar

« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2008, 23:06:37 »
arkadaşlar ben bu yazıyı silemedim arkadaşın anlattığı gibi kontağı acmadan bıkac sanıye basılı tuttum sonra tekrar kontagı actım bıraz daha basılı tuttum gıtmedı.bu yazı cıktıgında bakım yaptırmamız lazım deılmı arkadaslar eger yaptırmazsak buyuk sorunlar olurmu tşkler ıyı formlar

Merhaba,
Arabayi kimden aldin bilmiyoruz.Ama herhangi Garanti gibi birsey varsa  Periyodik bakimini yaptirman gerekir zaten o SERVICE INSP yazisida bakimin zamaninin geldigini gösterir.Genelde senede bir defa.
En azindan Motor yagi degismesi+Hidrolik ve fren yagininda kontrolü gerekir eger bakimini servise yaptirmassan.
Sildirmeye gelince,
Takometrenin üzerinde 2 tane plastik dügme var.
1.kontak kapali iken SOLDAKI  dügmeye bas ve basili tutarak kontagi ac.
2.Dügmeyi birak .Günlük kilometresayacinda "OEL" yazisi cikar
3.SAGDAKI Dügmeyi saga cevir.
4.OEL yazisi silinir 3 tane cizgi gelir..tamamdir.
Sonra tekrar soldaki dügmeye basacaksin.Bu defada Günlük Kilometresayacinda "SERVICE INSP" yazar onuda tarif edildigi gibi silebilirsin
kolay gelsin

;)
(*****)