Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Şanzıman sorunu 1.8 AGN  (Okunma sayısı 5508 defa)

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« : 12 Mart 2015, 21:16:16 »
Merhaba arkadaşlar , aylar önce arabanın karterini ve sol aksı taşa vurdum yaptırdım 2 bin km yaptıktan sonra şanzımandan ses gelmeye başladı. Aks' a gelen darbe şanzımanın içine hasar vermiş sanırım. Sola dönerken ses gelmiyor düz giderken her hızda devamlı ötme sesi bilya dağılmış gibi ses yani amortisörün çalışmasına paralel olarak aksın zorlanma durumuna göre şanzımandan ustaların dediği ifadeyle ötme sesi geliyor. 3 farklı vw özel servisine baktırdım hepsi aynı teşhisi koydu normal Golf 4 1.6 motor şanzımanı olsaydı sökeriz diyorlar ama 1.8 motor olduğu için hiçbiri sökmeye yanaşmıyor . Tamir yerine 1.8 olduğu için çıkma şanzıman takalım diyorlar, Ankara vw çıkma şanzımancı yı aradım kendi şanzımanı mı gönderirsem üzerine 1000 TL verirsem garantili şanzıman alabiliyorum.  Aracı satmayı düşünmüyorum. Hangi yolu izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ynt: Şanzıman sorunu 1.8 AGN
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2015, 22:02:46 »
Ustalar çoğunlukla bir şeyi tamir etmek yerine değiştirmeyi seçiyolar kolaylarına geldiği için.Çok büyük bir problem olmayabilir de,ancak şanzımanın indirilmesi gerekir.İçini açıp toplamaya üşeniyor anlaşılan ustalar.Benim tercihim ilk etapta tamir olurdu.(Ona göre bi usta ararım).Hiç çıkmaza girerse değişime giderim.Çıkmaya da pek güvenim olmuyor açıkçası,karar yine de sizin...Umarım çözersiniz sıkıntıyı.

Çevrimdışı Ali07

Otomobil
    Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2015, 09:43:28 »
Üşenmek de var, söküp yapamama şüphesi. Hiç bir usta yapamayacağından şüphelendiği işi almaz, adı çıkmasın diye.
Önce tamir yoluna başvurun, çıkma şanzıman da sonuçta kaç yüz bin km devirdi kimbilir.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2015, 11:59:21 »
Yetkili servisten de bir fiyat alın isterseniz. Çıkma şanzıman çok riskli değil mi ?
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #4 : 14 Mart 2015, 12:12:17 »
en rahat çözümü yetkili servisten orjinal şanzımanı getirtmek olacaktır ama onlar da 3-3,5 bin tl den aşağı fiyat vermez.Tamir için zorlayın biraz olmadı,getirtin parçaları  :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2015, 14:00:20 »
Yetkili serviste şanzıman onarım, parça değişimi yapılıyor. Komple yeni şanzıman getirtmeye gerek yok bence.

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2015, 21:07:44 »
Arkadaslar denizli otomatik sanziman tamir eden bir servis buldum golf sanzimani tamir edebiliyorlarmis zaten denizlide baska sanziman tamir eden yerde bulamadim.Telefon ettim sorunu cozeriz dediler bakalim. Müsait olunca arabayi birakicam dediginiz gibi cikma sanzimani en son care olarak dusunucez artik

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2015, 22:51:35 »
Daha önceden yaptıkları bir uygulamadan referans alabilme durumu var mı acaba ? Sakata gelmeyin sonra ?

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2015, 21:29:55 »
Daha önceden yaptıkları bir uygulamadan referans alabilme durumu var mı acaba ? Sakata gelmeyin sonra ?

Hocam bulundugum bolgede tek gidebilecegim servis bu keske baska cesitler olsada arastirabilsek ama duyumlarim iyi yonde www.ototekniker.com

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2015, 11:00:13 »
Düzgün bir yer gibi, umarım yepyeni olur şanzımanınız.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2015, 21:03:56 »
Hocam araç otomatik mi? Onu belirtmemişsiniz?
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2015, 20:39:15 »

Hocam bulundugum bolgede tek gidebilecegim servis bu keske baska cesitler olsada arastirabilsek ama duyumlarim iyi yonde www.ototekniker.com
Hocam araç otomatik mi? Onu belirtmemişsiniz?

Otomatik değil

Çevrimdışı infernaltr

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2015, 21:06:57 »
Arkadaşlar dün itibari ile sorunum çözüldü artık bilya dağılmış gibi bir ses gelmiyor. 3 tane özel servis gezdim arabayı lifte kaldırmadan arabayı sürerek test ettiler hepsi şanzımanın içinden geliyor ses dediler. Denizliototekniker e gittim adamlar arabayı sürdü şanzıman kulağında sorun var dediler. Lifte kaldırdılar sol tekeri söktüler şanzımanı tutan 2 civata kopmuş şanzımanın içinde kalmış kırıkları bi taneside yalama olmuş boşta tutuyormuş şanzımanı o bir civata çıksaydı dedi usta şanzıman dağılırdı dedi. Neyseki civata kırıkları çıktı yalama olan dişlere klavuz çekildi. Şanzımanı tutan takozu taktılar şimdi sesten eser yok sadece motorun sol tarafı yan durduğu için sol aks zarar görmüş dönerken tak tak ses geliyor. başkada bir sorun yok şükür.  :tamamdir :tamamdir Az kalsın iyice araştırmadan şanzıman değiştiriyordum ki bir vw şanzımanı kolay kolay arıza yapmaz buna bir kez daha inandım. Şanzıman takozunun civataları da arabanın karterini vurduğumda kırılmış sanırım.

İşçilik - Şanzıman yağı ilave 120 lira aldılar.

Gittiğim yerde klima gazı da dolduruyorlardı. 2 yıldır gaz doldurtmamıştım 100 lirada ona verdim toplamda 220 liraya hepsi halloldu  :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2015, 21:29:26 »
Sorununuzun hallolmasına sevindim,iyi bari şanzımanı indirmediniz çok şükür  :tamamdir