Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Şanzıman Bakımı  (Okunma sayısı 7484 defa)

Şanzıman Bakımı
« : 25 Ağustos 2007, 05:47:01 »
Merhabalar,

2002 Model 1.6 golfüm var,şu zamana kadar herhangi bir şekilde şanzımanına baktırtmadım,internette bir kaç yerde okudum şanzıman bakımı diye birşey varmı?yaptırmalımıyım? Arabam son 1 yıl özellikle çok ağırlaştığını hissediyorum yanlış ,devirsiz kullanım vesaire diil çekmiyor bariz,şanzıman bakımında bu problemimle ilgili bir çözüm olurmu?

Teşekkürler

Çevrimdışı cenkkaya

• VW bir tutkudur
Ynt: Şanzıman Bakımı
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2007, 23:29:55 »
Bence gidişi değişmez ama bi şanzıman yağını değişsen iyi olur birde baskı balatayı   

şanzıman sonuçta bir dişli mekanızması...

( daha önceki aracımda 3 tane şanzıman dağıttım  :-\. yani tecrübe konuşuyor  ::)  )

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2007, 21:52:16 »
Arabanın kaçmamasının cok farklı sebebleri olabilir. Mesala Lambda yada hava akışmetre sensör hatası veriyor olabilir , baskı balatan bitmiş olabilir , hava filtren yada bujilerin vs...

Bunlara bir baktır istersen..

« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2007, 10:56:31 »
arkadaşlar bendede enteresan bir sorun var benim viteste sertleşiyor normalde boşta iken 3 ile 4 ün arasında duran vites kolu 1 tarafına yada 5 tarafına çekildiğinde yaylar ile yine yerine gelir ya işte ben arabayı bir müddet kullanınca yani ısınınca 30 dakika diyelim vites kolu 1 ile 2 nin arasında kalıyor vites değişiminde sorun yok sadece boşta iken sertleşiyor 5 ten boşa atınca geri geliyor ama 1 ile ikiden boşa atınca öyle kalıyor birde yine motor ve araba ısınınca klimayı actığımda ciyyyk diye devamlı ses geliyor
entersan çünkü buda sadece sıcakta oluyor klima başka ne zaman lazımki :oulan bu küresel ısınma benim
arabayada vurdu sanki çekişide düşüyor bunlar ile ilgili yorumunuz olursa lütfen yazın iyi sürüşler :tamamdir
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

« Yanıtla #4 : 19 Mart 2008, 21:27:32 »
şanzıman yağını değiştirin acele
orjinal yağı : castrol   tafıx 75/90

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2008, 15:43:07 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil