Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sağ taraftan gelen ses  (Okunma sayısı 6453 defa)

Sağ taraftan gelen ses
« : 20 Eylül 2007, 00:47:10 »
Merhaba arkadaşlar araba giderken sağ taraftan çok ince cızır cızır bir ses geliyor. Önce fren yaparken geliyodur dedim ama freni bırakınca da geldiğini duydum. Acaba neden olabilir ?

Ynt: Sağ taraftan gelen ses
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2007, 00:48:36 »
Çamurluk içi davlumbazlardan gelmesi mumkun olabilir mi acaba? Gevseklik olup ses yapabilir.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2007, 00:50:14 »
Milyon tane sebebi olabilir. Tam olarak nereden geldiğini tespit etmen lazım. Kapı içleri açıldıysa, bizim ustalarımız cam kablolarını vs serbest bırakıyor. Onlar ses yapar genellikle kapı içlerinden.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2007, 00:51:42 »
Evet aslında tam olarak nereden geldiği hakkında biraz daha bilgi verebilirsen daha kolay yardımcı olmaya çalısırız.

« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2007, 00:54:25 »
Araba normal bakımlar harici servise gitmedi. Yani kapıyla falan oynanmadı. Ses sağ taraftan büyük ihtimal ön lastikten falan geliyo. Sürekli gelen bir ses de değil. Bazen geliyo bazen kesiliyo.

Çevrimdışı roninblack

• it is a good day to die...
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2007, 15:37:43 »
evet bende de sağa dönüşlerde frens sesi gibi ama değil frene basmadan da geliyor. bu şekilde bi ses var arkadaşların biris viraj milinin burçlarının dağılması falan yazmış ama önceki yazılarda..
it is a good day to die...

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2007, 20:04:42 »
Bende de aynı sesler geliyordu.Böyle ince bir ıslık sesi gibi.. Balataları değiştirince servis.de o sorunuda çözdüler.. Diskin üzerinde metal koruma gibi bişe var ordan geliyormuş.. Basit bir sorundu bendeki.. Bence öyle bir sorun olabilir

« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2008, 19:42:40 »
merhaba arkadaşlar
sağ taraftan benim araçtan da ses geliyor(genellikle bozuk yollarda). sağ camı yaptırmıştım ondan sonra olmaya başladı servisine göstercem tekrardan

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2008, 19:57:25 »
bilya  dağıtmış süratliyken  artıyorsa  kesin bilya  dağıtmıştır
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2008, 00:49:28 »
Merhaba arkadaşlar araba giderken sağ taraftan çok ince cızır cızır bir ses geliyor. Önce fren yaparken geliyodur dedim ama freni bırakınca da geldiğini duydum. Acaba neden olabilir ?
senin ön balatan bitik değişmen gerekiyor :tamamdir