Gönderen Konu: Radyatör Su Deposu Sökme  (Okunma sayısı 11227 defa)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Radyatör Su Deposu Sökme
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2015, 21:16:46 »
Motor soğutma suyu temizleyici veya radyatör temizleyici ürünler satılıyor, denenebilir. Ama bu tarz bir ürün kullanılacaksa arkasından sistemi birkaç kere temiz suyla doldurup- çalıştırıp - boşaltmak gerekebilir, eğer temizleyici kalıntı bırakırsa yeni konacak antifrizin fomülasyonunu bozacaktır.

Termostat sorunu çözüldü yani ?
valla değiştirdik ama çözüldü çözülmedi deneyemedim uzun yola çıkamadm hiç ama arabanın ısınması hemen oldu bozuktu termostatımda. uzun yolda düşük sıcaklıklarda hararetim düşmezse sorun çözülmüş olucak :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2015, 22:29:49 »
Bir de hareket halindeyken kaloriferi son sıcaklık ve en üst fan devrinde çalıştırarak gözlemle, düşmüyorsa sıkıntı yok.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Mart 2015, 23:42:22 »
O sekilde dusmuyodu zaten ya dusuk sicaklikta 5 derece altinda 90 km ustundeyken dusuyordu hararet dibe degil oda 90 in bi tik altina dusuyordu

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2015, 09:24:13 »
İyi takip etmişsiniz.  :tamamdir

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #18 : 04 Mart 2015, 09:56:16 »
valla değiştirdik ama çözüldü çözülmedi deneyemedim uzun yola çıkamadm hiç ama arabanın ısınması hemen oldu bozuktu termostatımda. uzun yolda düşük sıcaklıklarda hararetim düşmezse sorun çözülmüş olucak :)
gel uzun yol yapalım sekerim seninle ben gidiyorum c.tesi bi mersin adana yapıp gelcem
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2015, 10:14:50 »
gel uzun yol yapalım sekerim seninle ben gidiyorum c.tesi bi mersin adana yapıp gelcem

çıkış Ankaradan mı? hayır diyorum ki buradan çıkayım Muharremi de alıp geleyim gümüş grileri konvoy yapalım.  :p
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Mart 2015, 10:18:52 »
çıkış Ankaradan mı? hayır diyorum ki buradan çıkayım Muharremi de alıp geleyim gümüş grileri konvoy yapalım.  :p
hehe :) iyi olurdu aynen gelin almaya gidiyormus gibi :) zaten kıza gidiyorum bende

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Mart 2015, 11:30:37 »
hehe :) iyi olurdu aynen gelin almaya gidiyormus gibi :) zaten kıza gidiyorum bende
kizin arkadaslari varsa gelirikk :)))) bos kalmayalim orda demi tolga hocam :D :D sorun sanki devam ediyor gibi ya dun 2.5 dereceydi bastim biraz arabanin harareti de gec yukseldi. Arabayi rampa asagi kompresorde iniyorum hararet ibresi inceden asagi dustu gibi. Kafayi bozdurucak bana neyle alakali bu sorun

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 04 Mart 2015, 12:00:45 »
kizin arkadaslari varsa gelirikk :)))) bos kalmayalim orda demi tolga hocam :D :D sorun sanki devam ediyor gibi ya dun 2.5 dereceydi bastim biraz arabanin harareti de gec yukseldi. Arabayi rampa asagi kompresorde iniyorum hararet ibresi inceden asagi dustu gibi. Kafayi bozdurucak bana neyle alakali bu sorun
ahahha lan ne adamsın kızın arkadas yokmus hafız sahilde tur bindirceksen gel :)

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2015, 16:17:02 »
arkadaşlar benimde hararet göstergesi birden çıkıyor yani  -4 derecede bile motor 5 dk da ısınıp gösterge 90 da kalıyor kaloriferin sıcaklığını son konuma getirirsem de 85 felan oluyor biraz düşüyor sonra geri çıkıyor bir sorun varmıdır bunda ?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #24 : 05 Mart 2015, 09:11:01 »
arkadaşlar benimde hararet göstergesi birden çıkıyor yani  -4 derecede bile motor 5 dk da ısınıp gösterge 90 da kalıyor kaloriferin sıcaklığını son konuma getirirsem de 85 felan oluyor biraz düşüyor sonra geri çıkıyor bir sorun varmıdır bunda ?

bizim araçlar gayet çabuk ısıtıyor suyu bu normal. ama kalorifer açtığında 90 dan çok aşağılara 70-80 ler seviyeine düşüyorsa o problem. 90 çizgisinin hemen sağı, hemen solu, ortası normal olanı. zaten gösterge dijital değil ki 3-5 derece seviyesinde hassas ölçüm yapabildiğini düşünmüyorum. müşürün de bir ömrü var sonuçta. direnç zamanla değişebilir.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2015, 09:13:58 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 05 Mart 2015, 11:24:02 »
Hocam ECT sensöründen gelen sinyal dijital ama gösterge dediğiniz gibi analog diye biliyorum. Dijital sistemler tanımlı aralıklar kadar hassas gösterir, örneğin her 0,2 derece değişimde gösterecek hassasiyetteyse 1,2 derece ile 1,4 derece arası gösteremez, yani discreete aralıklı. Fakat analog ölçümde değerler arasında sınırsız ölçüm yapılabilir, continuous şekilde.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #26 : 05 Mart 2015, 12:14:43 »
yansanayi......

+1 bu parçalarda kesinlikle yan sanayii kullanmayın kabı geçtim kapak bile çok önemli forumun eski üyelerinden sakaryalı bi arkadaşım Golf4 e hararet yaptırmıştı sebebi yan sanayi soğutma suyu kapağıydı.
« Son Düzenleme: 05 Mart 2015, 12:14:52 Gönderen: rene »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Mart 2015, 13:04:55 »
kaputuna zarar verende vardı yanlış hatırlamıyorsam. o değilde benim sorunumun çözümü ne :)