Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: PLASTİK AKSAMDAN GELEN SİNİR BOZUCU SESLER  (Okunma sayısı 29716 defa)

Ynt: PLASTİK AKSAMDAN GELEN SİNİR BOZUCU SESLER
« Yanıtla #14 : 10 Kasım 2008, 17:45:36 »
aynen benimde titiz olduğum mevzular bunlar...torpidoya dayanan diz sonrası gelen gıcırtıyı,çift taraflı,hafif böyle süngerimsi siyah bantla çözdüm...gerçi tek tarafı yapışanda ollurdu ama bende bu vardı:)diz geldiği zaman torpido kapağını sol üst kısmı ve onun karşılığı olan plastikte aşınma farkettim...o noktaya hemen bant uygulaması yaptım(kapak tarafına değil diğer tarafa görünmeyecek şekilde) ve sonuç muhteşem,şimdi yok o gıcırtı....bide orta konsoldan geliyordu,onun içinde dayanamadım komple torpidoyu ve ona bitişik olan orta konsolun solunu söktüm!!gerekli gördüğüm yerlere yine bant uyguladım..bide hepsiburadadan aldığım gıcırtı önleyici silikon sprey sıktım...şimdi ordaki ses te kesildi,artık hangisi etklii oldu bilemiyorum:)şimdi son bi tıkırtı kaldı direksiyonun sol altına doğru olan bölümden,orayıda sökcem yakında,sesi kesebilirsem paylaşırım yine...velhasıl her ne kadar aracımın abartı egsozu olsada iç aksamdaki gıcırtı ve tıkırtıya uyuz olurum:))
kardeş direksiyondan gelen sesi kesersen yazarmısın beni uyuz etti valla

« Yanıtla #15 : 25 Kasım 2008, 15:05:00 »
Merhaba bende torpido ve kol dayamanın kapağının uç kısmından net bir şekilde gelen ince bir tıkırtı sesinden şikayatçiyim çözdüğüm zaman paylaşacağım...
1--->Doğan SL 93 Turkuaz Yeşili
2--->Tipo SLX 95 Gri
3--->Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 96 Alfa Kırmızısı 4--->Fiat Albea 1.2 16V HL Speedgear 2002 Gümüş Gri 5--->Volkswagen Golf IV 1.6 Comfortline 98

« Yanıtla #16 : 26 Kasım 2008, 23:16:56 »
aynı sorun bendede var uyuz oluyroum çok sinirlerim bozuluyo birimiz buna bir çözüm bulmalı
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2008, 21:49:21 »
bu hafta sonu konuyla direk ilgilenecem ses gelen yerlerde sıkma işlemi ve silikon uygulaması düşünüyorum. bakalım fayda edecek mi... memleketin yolları yağ gibi asfalt değil ki, her yerde ya tümsek ya döşeme taş..illaki ses geliyo .. düz yolda tek geçerim tık yok abi kedi gibi mırmır maşallah...

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2008, 01:32:38 »
ben de utanıyordum torpido tarafından gelen takırtılar yalnızca benim araçta var diye..arkadaşlar lütfen yardımcı olun yoksa ses gelen yere büyük boy bi çivi çakacağım  >:D
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2008, 13:40:56 »
Arkadaslar arka bagaj kapagının oradan gelen bir ses vardı o sesi çözdüm simdi gelmiyor eger oradan ses gelen varsa anlatayım uygulasın güzel oldu görünümde bozulmadı

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #20 : 14 Aralık 2008, 00:26:15 »
fosilci hocam,
benim arabanın arka tarafından bozuk yolda ses geliyo. amortisörlerin üzerinde sanki iki plastiği birbirine sürtersin ya aynen öyle garip bi ses. senin çözdüğün böyle bi ses miydi?
ya birde bilen varmı bagaj altı kapağı kaldıran makaranın içindeki plastik kısım koptu yedeği oluyomu bunun ?

« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2008, 11:10:07 »
fosilci hocam,
benim arabanın arka tarafından bozuk yolda ses geliyo. amortisörlerin üzerinde sanki iki plastiği birbirine sürtersin ya aynen öyle garip bi ses. senin çözdüğün böyle bi ses miydi?
ya birde bilen varmı bagaj altı kapağı kaldıran makaranın içindeki plastik kısım koptu yedeği oluyomu bunun ?
arka dingili tutan 2 lastik var onlarda zamanı geldiginde gıcırtı yapıyor
benim arkasağ daki çatlamıştı hatta ses yapıyor,"bu seni bayağı götürür ağır bakım zamanı değiştiririz" demişti ustam
duyduğun ses o olabilir biraz derinden gelir

« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2008, 11:26:56 »
fosilci hocam,

benim bu bagaj altındaki kapakdan tıkır tıkır ses geliyordu cok sinirimi bozuyordu ben gittim bu tek taraflı yapışan süngerler var onlardan aldım bu koltukların altına konuyor parkeleri çizmesin diye onlardan tam 8 tane yapıştırdım belli aralıklar ile cok iyi oldu ses felan kalmadı  ;D :tamamdir

seslerin nereden geldigini kendımız bulabilirsek yaratıcı fikirler ile ufak tefek seyleri çözebiliriz ama ben halan su koltuga çözüm bulamadım o ustalık bir iş birazcık kilolu birisi oturunca frene basayım gacur gucur ses geliyor  :bekleriz:

« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2008, 11:29:51 »
bide bence bu kış aylarında gelen amortisor sesleri bence dogal gibime geliyor ve kışın amortisor yaptırılmaz diye biliyorum yazdan kışa geçişte plastikler biraz donma yapıyor mesela ben arabayı calıstırıp gideli 15 dakika içinde bir tümsekden geçeyim gacur gucur diye arkadan ses geliyor yazın gelmiyordu tahminimce arabanın parçalar soguk :D yazın boyle bişi olmuyordu eger yazında olursa bunu yazın düşünürüm :)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #24 : 14 Aralık 2008, 19:05:57 »
bide bence bu kış aylarında gelen amortisor sesleri bence dogal gibime geliyor ve kışın amortisor yaptırılmaz diye biliyorum yazdan kışa geçişte plastikler biraz donma yapıyor mesela ben arabayı calıstırıp gideli 15 dakika içinde bir tümsekden geçeyim gacur gucur diye arkadan ses geliyor yazın gelmiyordu tahminimce arabanın parçalar soguk :D yazın boyle bişi olmuyordu eger yazında olursa bunu yazın düşünürüm :)

galiba plastik aksamın soğuktan ve zamandan deforme olması ile ilgili bi sorun. bugün ön takımdaki körüklerden de ses geldi çok yavaş kasisten geçerken eski gemilerdeki gıcırtı gibi ses geliyo kaputu açıp bi iki salladım arabayı körükten geliyo. yağlamayı düşündüm sonra vazgeçtim dursun bakalım ilerde komple değiştirecem.arkadaki ses te böyle bişe olabilir. amortisörler bitsin, değiştirince kesilir diye umuyorum.

« Yanıtla #25 : 14 Aralık 2008, 23:12:00 »
bunlar halolur ya bir sekilde yazdan kışa geçmenin büyük etkisi var yazın gelsin görecez hersey netleşecek

« Yanıtla #26 : 18 Aralık 2008, 09:11:54 »
şu plastik aralarına silikon siprey sıkacak arkadaşlar vardı acaba ne oldu yaptılarmı bu işi bilgisi olan varmı sonçlar ve ene kullanalım bende iyice uyuz olmaya başladım seslere

« Yanıtla #27 : 18 Aralık 2008, 13:29:49 »
bnden de gelio bu ses ya
direksiyon altından gelio sadece elimi koyduumda kesiliyo
ve hep gelmio bazen hiç olmuyo bazen hiç kesilmio :(
direksiyon altındaki boşluğa vw passat kitacığını koydum susuyo
bazen kitap biraz oynuyor tekrar ses gelmeye başlıo bnde duzeltiyorum kitabı
bu kdr basit hehe :)