Gönderen Konu: Performans Bora vs Golf  (Okunma sayısı 20106 defa)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Performans Bora vs Golf
« : 12 Nisan 2014, 18:44:35 »
Selamlar herkese.

Bugün bi arkadaşımla ufak çaplı bir VW buluşması yaptık.Onda Bora var bende Golf4.Arabaları değiştik bi tur attık.Onun aracı da benimki de 2001 model.Ama baktım ki onun performansı çok daha iyi.Kalkışları, devirlenmesi, gaz tepkileri, gaz pedalını bırakınca verdiği tepki hepsi çok güzeldi.Kilometreler aşağı yukarı aynı 15 bin km falan fark var.Niye böyle anlayamadım.İkisi de AKL motor.Bir fikri olan var mı acaba?

Bu arada LPG taktırırken TURBO diye birşey ve yağlama sistemi de taktırmış.Vites değiştirirken ciuvvvv eediyo inceden.Performans da farketti diyor.Bu nedir bilen var mı?Yağlama senelerdir var ama turbo mevzusunu ondan duydum ilk defa.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
Ynt: Performans Bora vs Golf
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2014, 20:03:13 »
Golften önce 2001 model Seat Cordobam vardı, AKL motordu o da, muhteşem bir ivmelenmesi vardı arabanın, Seat 5 kişi olsun lpg ile, Golf 4 tek kişi benzinle olsun, yine de her türlü geçerdim Seatla, sonuçta aynı motor ama bilemiyorum neden, şimdiki arabam 99 Golf kalkışları çok hantal, gaz tepkisi yok gibi bişey anlayamadım gitti bilmiyorum belki benim aracın bi sorunu vardır.

Çevrimdışı enes06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2014, 22:48:09 »
vallaha ne söyleyim bende arabayı alalı 3 ay oldu 2000 comfortline var bana da baya hantal geldi çok seri değil kalkışlarda ztn baya bi ağır kalıyo bi de çok kronik arızası olan bi araç konfor on numara ama sıkıntı çok oluyor bundan önce honda vardı o da 1.6 motordu ama çok seriydi nyse yaza satar gibiyim artık

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2014, 17:08:04 »
vallaha ne söyleyim bende arabayı alalı 3 ay oldu 2000 comfortline var bana da baya hantal geldi çok seri değil kalkışlarda ztn baya bi ağır kalıyo bi de çok kronik arızası olan bi araç konfor on numara ama sıkıntı çok oluyor bundan önce honda vardı o da 1.6 motordu ama çok seriydi nyse yaza satar gibiyim artık
aynen bende ocakta aldım 2001 model daha önce 98 golf3 sport vardı daha seriydi sanki
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı Bushido

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2014, 19:47:09 »
Selamlar herkese.

Bugün bi arkadaşımla ufak çaplı bir VW buluşması yaptık.Onda Bora var bende Golf4.Arabaları değiştik bi tur attık.Onun aracı da benimki de 2001 model.Ama baktım ki onun performansı çok daha iyi.Kalkışları, devirlenmesi, gaz tepkileri, gaz pedalını bırakınca verdiği tepki hepsi çok güzeldi.Kilometreler aşağı yukarı aynı 15 bin km falan fark var.Niye böyle anlayamadım.İkisi de AKL motor.Bir fikri olan var mı acaba?

Bu arada LPG taktırırken TURBO diye birşey ve yağlama sistemi de taktırmış.Vites değiştirirken ciuvvvv eediyo inceden.Performans da farketti diyor.Bu nedir bilen var mı?Yağlama senelerdir var ama turbo mevzusunu ondan duydum ilk defa.

ne kadar maliyeti olmuş turbo ve yağlama unitesinin fiyatı?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2014, 23:19:09 »
lpgci turbo mu takmış?? daha neler duyacağız bakalım

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2014, 23:57:49 »
çuf çuf ediyomuş abi :D

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2014, 00:16:02 »
çuf çuf ediyomuş abi :D

Yahu bu tarz şeylere ben de pek prim vermem.Makina mühendisliği okuyorum zaten saçma sapan şeylere inanacak değiliz.Ufak bi araştırma yaptım buldum aleti.Kalkışlarda az da olsa hissedilir bir fark yaratıyor diyorlar ama değmez sanırım.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2014, 08:28:44 »
blow off  mu taktılar acaba

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2014, 09:05:46 »
Arkadaşlar inanmayacaksınız, burada bir Bora 2001 model. Adamla konuşuyoruz. 240 gördüm dedi. İnanmam dedim forumlarda falan yazma gülerler dedim. Video görmeden inanmam dedim. 210 geçsin bende birşey bilmiyorum dedim. Neyse adam akşamına video gönderdi araç 220 gördü kadranda. Devir de ortalama 5500 rpm falan. Km 160 binde. Benzinde gördü o hızı.

Aklıma geldi. Motorunda değişik bir parça görmüştüm, lpg yağlama pompası vs birşey dedi. Benzinde kullandığına göre etkisinin olacağını sanmam.

Çevrimdışı DenQ

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2014, 10:44:52 »
Yahu bu tarz şeylere ben de pek prim vermem.Makina mühendisliği okuyorum zaten saçma sapan şeylere inanacak değiliz.Ufak bi araştırma yaptım buldum aleti.Kalkışlarda az da olsa hissedilir bir fark yaratıyor diyorlar ama değmez sanırım.

Alet neymiş merak ettim link gönderebilir misiniz

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2014, 12:26:02 »
Arkadaşlar inanmayacaksınız, burada bir Bora 2001 model. Adamla konuşuyoruz. 240 gördüm dedi. İnanmam dedim forumlarda falan yazma gülerler dedim. Video görmeden inanmam dedim. 210 geçsin bende birşey bilmiyorum dedim. Neyse adam akşamına video gönderdi araç 220 gördü kadranda. Devir de ortalama 5500 rpm falan. Km 160 binde. Benzinde gördü o hızı.

Aklıma geldi. Motorunda değişik bir parça görmüştüm, lpg yağlama pompası vs birşey dedi. Benzinde kullandığına göre etkisinin olacağını sanmam.
kadranda bir yanlıslık falan olasa gerek.. benim bildigim kadarıyla 210 da kesici devreye giriyor. 240 km hız yapması ıcın sanzuman dişlileri degişmesi gerekir
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2014, 13:26:55 »
Bendede şimdi 2001 otomatik var bundan önce bildiğiniz gibi manuel golflerim ve otomatiklerimde oldu ben araca yeni tüp taktırdım sanki hepsinden farklı bir motoru ve seriliği var. Performans a önem veren kafaya takan birisi değilim zaten çokda yavas kullanırım ama şimdiki golfüm çok seri uzun yoldada 160 sonrası bağırıyor ve gitmiyor manuel 5 ileride 190 görmüştüm. Motordan motora sanırım fark olabilir sağırlık vs gibi.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2014, 19:40:27 »
Bendede şimdi 2001 otomatik var bundan önce bildiğiniz gibi manuel golflerim ve otomatiklerimde oldu ben araca yeni tüp taktırdım sanki hepsinden farklı bir motoru ve seriliği var. Performans a önem veren kafaya takan birisi değilim zaten çokda yavas kullanırım ama şimdiki golfüm çok seri uzun yoldada 160 sonrası bağırıyor ve gitmiyor manuel 5 ileride 190 görmüştüm. Motordan motora sanırım fark olabilir sağırlık vs gibi.
aynı araba bak benmkide 180 ni gecmiyor gıcık oluyorum :D
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi