Gönderen Konu: Patiye sarinca hava borusu atiyor  (Okunma sayısı 3452 defa)

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
Patiye sarinca hava borusu atiyor
« : 13 Aralık 2015, 01:24:35 »
Merhaba abilerim ve kardeslerim,basimdaki derdi sormayin cozemedim sizlere danismak istedim
Basliktada belirttigim gibi teker az bi patiye sarmayi versin hava filtrenin ordan gelen boru yani motora ilk baglandigi yerden atiyo 2 3 kere siktirdim geri atti hic bisekilde sikinti yok az bi patiye sarinca atiyo dip gazda felan sorun olmuyo yani bi fikri olan varmi
Dipnot araba benzinli lpg yok
Hayirli gunler

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
Ynt: Patiye sarinca hava borusu atiyor
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2015, 15:07:18 »
Merhaba abilerim ve kardeslerim,basimdaki derdi sormayin cozemedim sizlere danismak istedim
Basliktada belirttigim gibi teker az bi patiye sarmayi versin hava filtrenin ordan gelen boru yani motora ilk baglandigi yerden atiyo 2 3 kere siktirdim geri atti hic bisekilde sikinti yok az bi patiye sarinca atiyo dip gazda felan sorun olmuyo yani bi fikri olan varmi
Dipnot araba benzinli lpg yok
Hayirli gunler

Aklıma tek gelen şey şanzıman veya motor kulagı kırılmış olabilir pati çekerken motor sallanıyormu bakmak lazım

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2015, 18:56:14 »
Yok abi motor yeni yapildi saat gibi degisti heryeri benimde aklima gelen icerde bi sikinti var gucu yere aksedemeyince biseyler oluyo heralde

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2015, 00:20:46 »
Yok abi motor yeni yapildi saat gibi degisti heryeri benimde aklima gelen icerde bi sikinti var gucu yere aksedemeyince biseyler oluyo heralde
Motor yapılırken servis bile şanzıman ve motor kulagını değiştirmez benim baskı balata değişiminden sonra sanzıman kulağı kopmuştu sen kaputu ac önce  geri özellikle yokuş yukarı geri geri çıkmaya çalış motor esniyormu ona bak esnemiyorsada pati çektir hortumun nasıl çıktığını gozunle gör .
 Guç ve aktarma bolumuyle hava hortumunun giriş yeri çok farklı

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2015, 01:13:19 »
Anladim abi geri geri kastirinca esnemiyosa kulak saglam esnemiyosada nasil attigini bilmiyom ama ilk attiginda alarmin zili vardi onu bile kirmis abi belliki sert atiyoki zaten sert attigi o kelepceden kurtulmasindan belli abi yanliz motorun bi kulagi kopuk olsa onu yerinden cikarak kadar esnermi ya boruda esnemelo boru ama neyse abi dedinlerini yarin ilk firsatta uygulayip yaziyorum

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2015, 15:11:31 »
Bugun bakdimda abi geriye dogru zorlayinca ustume ustume grliyo motor normalmi bilmiyorum ama 2 3 cm fazla anormal gorunmeden geliyo ama hic sanmiyorum onun esnemesinden atacak gibi degil

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2015, 20:03:49 »
Bugun bakdimda abi geriye dogru zorlayinca ustume ustume grliyo motor normalmi bilmiyorum ama 2 3 cm fazla anormal gorunmeden geliyo ama hic sanmiyorum onun esnemesinden atacak gibi degil
2-3 cm normal bir esneme pati çektirip baksaydın birde keşke

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2015, 00:28:51 »
😄 bu sefer kanitla geldim abi bu pati net belli olmamis ama atiyo motorun tepkisi belli http://youtu.be/zJFTt-NmSEc

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2015, 00:38:49 »
http://youtu.be/q7G3UPzzjDM Buda elfreni cekik zorlama 1.den anlasiliyo diye bunu zorlamaya pek kiyamadim yanliz

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2015, 11:40:22 »
😄 bu sefer kanitla geldim abi bu pati net belli olmamis ama atiyo motorun tepkisi belli http://youtu.be/zJFTt-NmSEc
Eğer bu videodaki araba seninse veya senin arabada da aynısı oluyorsa kesinlikle motor kulagı yada şanzıman kulagı kırık pati çekerken motor ne yapacagını şaşırıyor Allahtan çok masraflı bir şey değil belki kulak kırık değildir kulağı tutan vida  çıkmıştır kendin bile çözebilirsin

Çevrimdışı zekeriya7410

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2015, 13:21:47 »
Benim araba abi simdi ustanin yanindan geliyorum kirik degil cok esniyo diyor boruda kalitesiz sert ondan cikiyo birazda motor cok esniyo diyo boru takacak bi kac isi var 6 da gidicem gene yazarim abi buraya sonuclari