Gönderen Konu: Bugün bakım yaptırdım.  (Okunma sayısı 3260 defa)

Çevrimdışı ouzel2271

•  
    • Profili Görüntüle
Bugün bakım yaptırdım.
« : 09 Ağustos 2012, 23:18:46 »
opet yağ 4 litre 60 tl (5-40)
yağ flitre 15 tl
hava flitre 20 tl
polen filtre 10 tl
ön iki amörtisör 210 tl
ön iki tabla 120 tl
ön iki rotil 40 tl
ön iki rot 50 tl
ön iki viraj kol lastiği 20 tl
ön tek rot başı 25 tl
ön iki rot mil 50 tl

toplam 585 tl + 170 tl işçilik

birde atiker marka lpgnini flitresi 40 tl

izine gideceğim ve yaklaşık 5000km yol yapacağım arkadaşlar umarım sıkıntı çıkmaz.
sizce nasıl yaptırmışım arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.
herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugün bakım yaptırdım.
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2012, 23:25:41 »
güle  güle  bin ideal  allah kaza bela vermesin
gayet  güzel bir bakım olmuş
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2012, 11:09:41 »
Yag emzigini kontrol ettirseydin.. Benim sorunumu yaşamanı istemem benim yag emziginin tıkanmasından dolayı siz anlamadan krank'i yemesine sebep olursunuz.. Tam Tıkanmadıgından yag lambası yakmıyor çünkü az da olsa yaglıyormuş ama yetmiyor 700 km gittikten sonra eve 3 km kala stop etti ve yag lambası ve yandı araç kapatıp açtıgın zaman bile lamba yandı.. sonra 3000TL harçadık.. çok önemsiz geliyor ama bundan sonra her 2 yag degişiminde karteri sokup emzigi kontrol ettirecegim..
Yanlış anlamayın bilginiz olsun diye paylaştım kimsenin başına gelsin istemem.. ;)
Eger Belli bi devirden sonra arabanız kendini geri çekiyorsa veya sesi incelip dizele benzer bi ses yapıyorsa veya belli bi devirden hızdan sonra yag lambası yanıyor devir düştügünde sonuyorsa hemen kontrol ettirin.. erken teşhis motoru kurtarır.. ;)
Das Auto..

Çevrimdışı ouzel2271

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2012, 21:09:29 »
Tesekkur ederim arkadaslar iyi dilek ve tavsiyeleriniz icin..
Yag emzigi uyarini dikkate alacagim..
Kazasiz belasiz surusler..

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2012, 21:57:54 »
sinan kardeş bu yağ emziği dediğin şey tam nerede biraz açarmısın bayram önü yağ değişimim var bende kontrol ettireyim tşk

Çevrimdışı etikettt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2012, 22:48:25 »
sinan arkadasımızın soyledıgı olay bendede olmustu aracım yag lambası yakıyordu   müsür agrızalıdır dedık degıstık gene aynı fılıtre tıkalıdır dedıler fılıtre dgıstık yag degıstık gene yaptı sonra kartelı actırdıkkı  kartelden yagı yukarı cekerken suzgec var suzgec tıkanmıs suzgec degıstı ve butun sorun cozuldu  bu tbı her arabada olck dıe bısey yok bnım aracım 100 bındeyken yapmıstı bunu  :sevgi: :sevgi:
34 ZZ 0898 GOLF 4 2003 MODEL 16V 105HP

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2012, 10:56:27 »
Nazım arkadaşımızın dedigi gibi ben de Sofyadan Bursaya uzun yolda devirli gelirken hep yag lambasını yüksek devirde yakıyor devir düşünce sönüyordu.. 5w40'dı Yag degiştirdik 10w40 koyduk, filtre degiştirdik, sıcakta yag ince geliyor kaynatıyor dedik başka yag koyduk, hatta yag pompasının zinciri gevşemiş diye onu bile degiştirdik ama sorunu gözümüzün önünde göremedik.. yag emzigi karterde yagın içine dalan yag pompasının uzantısı J şeklinde bi parça karter söküldügünde yukarı pompanın sol tekerlege dogru uzantısına bakarsanız görürsünüz ve mutlaka gözden geçirin.. Çıkartıp temizlene biliyor.. dıkandıgında yaglama seviyesi azaldıgından krank yeniyor sürekli.. Tüm arkadaşlarım dikkat etsin ve mutlaka paylaşsın.. Kimsenin golfune bu şekilde bişey gelsin istemem.. Tıkanma illaki oluyor zamanla sonuçta bu arabanın yaşı var..
Das Auto..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2012, 01:41:03 »
bende  de  oldu  2  sfer  önce  sorun ne  imiş  bilin yağ filtresinin  sibobu  :bekleriz:
şerefiz  bana mı denk  geldin dedim dışımdan
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ