Gönderen Konu: Otomatik Şanzıman Arızası  (Okunma sayısı 34634 defa)

Çevrimdışı passione34

• Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik Şanzıman Arızası
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2008, 19:57:00 »
Onu yapması normal.Çok yüksek devirlere çıktıkça tork eğrisi düşüşe geçer bi üst vitese geçtiğinde ise devir düşer ve aracın maksimum torkunu tekerlere verir o yapıştırma normaldir. :tamamdir

öncelikle ilgine tşk ederim..arkadasımda 2007 audi a3 var yüksek devirlerdede vites geçişleri çok yumuşak..ben ondan huylandım biraz...

Çevrimdışı ydnbngl

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Temmuz 2008, 20:03:07 »
Tam emin değilim ama audi farklı bi şanzıman kullanmaya başladı galiba ondanda olabilir.Takma kafana rahatsız etmiyorsa...

Çevrimdışı passione34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Temmuz 2008, 20:06:40 »
Tam emin değilim ama audi farklı bi şanzıman kullanmaya başladı galiba ondanda olabilir.Takma kafana rahatsız etmiyorsa...

neyse nerde trak orda bırak yaparız ;D  tekrar teşekkür ettim arkadasım..Allah'a emanet ol...

Çevrimdışı timuçin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Ocak 2012, 23:43:53 »
Slm arkadaşlar 2003 model golf primeline otomatik lpgli 104.000km de aracım var.Vites geçişleri bazen çok sarsıntılı oluyor özelliklede 2'den 3'e geçerken ve ayrıca sabit hızla giderken araba boşa atmış gibi oluyo devir artıyo ama araba hızlanmıyo son olarakta durmak için yavaşlarken 10km ye falan düşünce arabamdan sanki arkadan vurmuş gibi tak diye bir ses geliyor.En kısa zamanda otomatik şanzımancıya gidicem.Sorunla ilgili fikirlerinizi almak isterim.Ankarada tavsiye ettiğiniz biyer varmı?
üstat bendede otomatik 98 golf 3 var ve benzer sorunlar bendede var. benim araçta da3 ten 4 e atarken önce boşa atıyor sanki gaz verdiğim için devir yükseliyor gazı bırakırsan düşüyor ve vitesi 4 e atıyor. gaz vermeye devam edersemde devir 4000 5000 lerde 4 e atıyor. senin sorun da sanırım buna benzer bir sorun. yalnız benim araç bu olayı art arda 7-8 kere yapıtıktan sonra şanzıman ısındıktan sonra yapmıyor yada çok nadir yapıyor. ben erzincanda olduğumdan buralarda baktırma imkanım olmadı. ama şanzımancıları aradım ısınınca geçiyorsa bişey olmaz hidrolik beyinden yapıyor dediler biride selenoid dedi. senin baktırma imkanın oldumu? en azından sorunu öğrenebildin mi? saygılarımla...