Gönderen Konu: ... kühlmitter prüfen-Stop-Betriebs Anleitung uyarısı (Sivas ve -34 derece) ...  (Okunma sayısı 5114 defa)

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
gece sivasta  -34  dereceyi gördük sabah eve geldim.  arabaya bindim. önce '' KÜHLMITTER PRÜFEN'  yazıyo 2 sn sonra 'STOP'  yazıyo 2 sn sonra da   'BETRİEBS-ANLEITUNG' yazıyo...  kırmızı renkli termometre logosu yanıp sönüyo... arabayı çalıştırdım 1.5 devirde çalıştı sonra ronaltiye düştü.. golf uzmanı bi arkadası aradım.  motor suyu donmuş olabilir dedi.  kaputu açtım baktım  kırmızı antifiriz .. donma yok.  geri aradım.  aracı 5 dakka kadar çalıştır stop et. Yeniden çalıştır  geçer dedi.  aynı sistemi uyguladım geçti.

- motor yağının kalitesinden  olabilir mi ?

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
Araca uzun zamandır binmemişsen ondan da yapabilir. Ben Antalyadayım o kadar senedir burdayız bu sene gördüğüm soğuğu hiç bir zaman görmemiştim. Arabayı çalıştırdım araç rölantide çalışıyor 10 bin deviri geçmiyo gaza basıyorum gaz yemiyo. 3 dkka çalıştırdım kapattım tekrar çalıştırdım kapattım tekrar çalılştırdım kapattım. Tamirci 3.cüde çalıştır gaz ver hafif dedi gaz yemeye başladı. Soğuklardan belki yapmış olabilir. Normalde bu araçlar soğuk iklim arabası aslında sıcağa hiç gelmez ama. Bilinmezdir ki -35 demek de aracın donması demek. Antifiriz varsa sorun olmaz ki zaten demişsin antifiriz var diye. Yağ kalitesinden yapacağıjnı sanmıyorum. Ama bende yakın bir zamanda yağını değiştiricem 10-40 Castrol Magnatek koyucam.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı adige_60

• Profili Görüntüle
arabanın önü arkası-sagı solu tavan hariç full kar :D kışlık lastikleri de aldığım adam getircem deyip sallıyo.. kış bitti nereye getircekse :D  hareket ettirince pati çekmekten  park haline geri sokamıyorum ki. belediye de çalışmıo.. ama aracı hergün çalıştırıyorum.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
sogutma suyun eksik muhtemelen biraz ilave et.Ayrı İngilizceye çevirin yol bilgisayarını ben çevirdim şimdi ne sıkıntısı var anlıyorum almanca bilen birini aramaya gerek kalmadan.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
antifrizli suyunun derecesinii bi ölçtür bir de istersen

Çevrimdışı adige_60

• Profili Görüntüle
suyun derecesi -45  derece dedi. başka bi yerde  ölçtürdüm o da -40 dedi...  haznenin tam ortasındaki çizgide su.. kitaptan baktım yeterli seviyede.. zaten -34 dereceler yok  şu anda -8  vs sorun da yok gibi  çok  şükür.. tşkler

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
bendede oldu arkadaşım ama bence bu soğutma suyundan değil benim aracın bilgisayarı ingilizce aynen şunlar yazıyordu: Oil pressure - engine off  ve son olarak STOP yazıyor ve türkçesi yağ basıncı - motor kapat ve stop. ama bende termostat ışığı değil yağ ışığı yanıyor ve 4 derecenin altında yapıyor bunu üzerindeki derecelerde sorun olmuyor. biraz yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla yağ basınc sensörü veya yağ müşürü diyorlar eğer bunlarla geçmezse yağ pompasıymış sorun.
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı adige_60

• Profili Görüntüle
bendede oldu arkadaşım ama bence bu soğutma suyundan değil benim aracın bilgisayarı ingilizce aynen şunlar yazıyordu: Oil pressure - engine off  ve son olarak STOP yazıyor ve türkçesi yağ basıncı - motor kapat ve stop. ama bende termostat ışığı değil yağ ışığı yanıyor ve 4 derecenin altında yapıyor bunu üzerindeki derecelerde sorun olmuyor. biraz yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla yağ basınc sensörü veya yağ müşürü diyorlar eğer bunlarla geçmezse yağ pompasıymış sorun.

vallahi kışa bağlıyorum yaz aylarında sorun olmuyo.. kar kalksın (aracım pati çekmekten gitmiyo)  yarım litre kadar antifriz ekletcem. hem derece yükselir. hem su seviyesi biraz daha yüksek konuma gelir.. gerçi kış bitti  hiç kurcalamasam da olur yani :D