Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Otomatik Şanzıman Arızası  (Okunma sayısı 34587 defa)

Otomatik Şanzıman Arızası
« : 10 Temmuz 2008, 16:10:51 »
Slm arkadaşlar 2003 model golf primeline otomatik lpgli 104.000km de aracım var.Vites geçişleri bazen çok sarsıntılı oluyor özelliklede 2'den 3'e geçerken ve ayrıca sabit hızla giderken araba boşa atmış gibi oluyo devir artıyo ama araba hızlanmıyo son olarakta durmak için yavaşlarken 10km ye falan düşünce arabamdan sanki arkadan vurmuş gibi tak diye bir ses geliyor.En kısa zamanda otomatik şanzımancıya gidicem.Sorunla ilgili fikirlerinizi almak isterim.Ankarada tavsiye ettiğiniz biyer varmı?

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
Ynt: Otomatik Şanzıman Arızası
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2008, 16:18:12 »
Servisten başka yere gitme derim. Bende Hyundai Elantra vardı 1.8 otomatik, aynı sorun onda da vardı. Bi otomatik şanzımancıyı çok övdüler ona yaptırdım ama şanzıman aynıydı, bir değişiklik yoktu. Bir sürü para boşa gitti... Servisten başka yere gitme, 3 kuruş fazla ver garantili olsun doğru olsun ;)

« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2008, 16:18:59 »
Bu tak tak sesler frene bastığınızda mı geliyor.
Ve direksiyonu etkiliyormu?

« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2008, 16:30:39 »
Frene Basarken geliyor ama yavaşlarken 10km/s civarı hızlarda

« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2008, 16:31:29 »
Direksiyona herhangi bir etkisi varmı?

« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2008, 16:32:43 »
Hayır hiç bi etkisi yok.Sanki arkadan yavaşça biri vurmuş gibi oluyor

« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2008, 16:33:58 »
Disklerden şüphelendim yamulmuş olabilirler diye.
Ama farklı bir sorun galiba.

« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2008, 16:34:42 »
İlginiz için teşekkürler

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2008, 16:39:19 »
şanzımanınız arızalı, servise gösterin daha kötü olmadan :)

« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2008, 16:43:05 »
İşin garip tarafı benzinde kullanırken yapmıyor lpgde yapıyo.Lpg ustamda ayarlarını tekrar yaptırdım hiç düzelme olmadı.Motoru temzilemek amacıyla katkı koymuştum 1 depo benzinle kullandım hiç sorun yoktu.

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2008, 16:55:45 »
arkadaşım oncelikle seni çok iyi anlıyorum..bende comftlne 2003 otomatik lpg li golf var..3 ay once senin başına gelenler benimde başıma geldi..direkman şanjımanında sorun var...

öncelikle muhtemelen şanjıman yagında eksiklik var ,akıtıyomu bi baktır arabayı kaldırıp.. boşa atıyo dediğin için..vuruntu yapmasıda vitesi atamaması yada çok sert ve ani düzensiz geçişler yaşadıgını gösteriyo..ya viteskutusunda sorun vardır..yada şanzıman keçesi var ordan kaçırıyodur..

ben servise goturmedim..çünküdirek otomaitk şanzımanı indirp kaldırmaya ne kadarpara istiyolar bi gorsen şaşarsın..sadece indirmeye bakmaya 500 ..düşün yane  en az sana 1000 yltye malolur bu da en az diyorum.. ben ikitellisanayide usta dostlarım var onlara goturdum..onlarla beraber otomatik şanzımancıya goturduk..şanzımancı soktu inceledi sorunu buldu..parçayı maslak doğuş oto. dan istedik getittirdik..sonra değişti parça..şanzıman toplandı geri takıldı..otomatik şanzımancıya 200 ytl verdim..parça için ve diğer masraflar içinde 150 civarı harcadım tam net hatırlamıyom..araba şanzuman şimdi süper..servise goturme derim..tavsiyemdir..geçmiş olsun tekrar...acil şifalar :)
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2008, 17:00:23 »
Çok sağolun arkadaşlar :tamamdir

« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2008, 19:43:29 »
öncelikle herkese selam...arkadaslar bendede 2001 golf comf. aut. var...vites geçişleri normal kullanımda hissedilmiyor bile ama dip gaz yaptığım zaman her vites geçişinde hafif arkaya doğru yapıştırıyo beni..bu vurmamı yapıyo yani bi arızamıdır yoksa normal bişeymi aracı 15 gün oldu alalı pek bilmiyorum..bu arada konuyu açan arkadasım konuyu değiştirdiysem affına sığınıyorum...

« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2008, 19:52:59 »
Onu yapması normal.Çok yüksek devirlere çıktıkça tork eğrisi düşüşe geçer bi üst vitese geçtiğinde ise devir düşer ve aracın maksimum torkunu tekerlere verir o yapıştırma normaldir. :tamamdir