Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: otomatik şanzıman arızası  (Okunma sayısı 13029 defa)

otomatik şanzıman arızası
« : 29 Mayıs 2009, 15:37:33 »
arkadaşlar 99 model otomatik confortline kullanıyorum.benim araç 3.vitese geçerken vurma yapıyor ama bu sebepten midir yoksa başka sebepmi var bilgisayara bağlandığında (tork konvantör bağlantısı mekanik arıza geçi) diye bir arıza veriyor 3.vitesteki vurmasından böyle bir arıza verebilirmi?

Ynt: otomatik şanzıman arızası
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2009, 01:30:16 »
arkadaşlar bana yardımcı olacak yokmu?

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2009, 10:02:52 »
nasıl bi vurma daha detaylı anlatırmısın...
Mk3 gti

« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2009, 11:02:39 »
3. vitese geçerken araba kendini sıkıyor ve birden ses gelerek vites atıyor.yani vuruyor.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2009, 11:58:26 »
şanzıman yağını bi kontrol ettir.beyin,ede baktır bi(şanzıman)
Mk3 gti

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2009, 15:10:09 »
Zaten bilgisayara bağlayınca hata veriyormuş neden o hatayı çözmeye yönelik bir çalışma yapmıyorsunuz?
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2009, 01:07:21 »
yapıyorum ama nedeni ihtimal dahilinde olduğu için masraf ne kadar çıkacak emin değilim.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2009, 12:01:45 »
Ustan veya servis ne diyor hata ile ilgili?
ŞAnzımanı mı indirmemiz lazım diyor?
Masraf çıkacak bir şeye benziyor zaten ama yolda başına bir şey gelmesinden daha iyidir.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2009, 08:41:48 »
KORAYA KATILIYORUM USTANA SOR NE YAPILMASI GEREKTİĞİİ BÖYLE ÖNEM ARZ EDECEK BİR SORUN DERT AÇABİİR İLERDE SANA SOURNUN AÇILIMI İLE BURADA DAHA KOLAY YARDIM BULABİLİRSİN VE SERVİSTENDE FİKİR AL BİZEDE BİLDİR BENDE OTOMATİK KULLANIYORUM AMA VURMA OLAYININ DİLİDE AYARSORUNU OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM YÜKLEME YANI TORKUN DİŞLİYE GEÇİSİ SIRASINDA BİR SORUN

« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2009, 11:38:40 »
slm hocam,
bende 2000 comft auto var, bu sabah yetkili servise bıraktım, 4 yıllık bakım yapılacak, triger seti değişecek, baskı balata değişimi nezaman oluyor ve otomatik araçlarda baskı balatanın bittiğini nasıl anlarız diye sordum, aldığım cevap  senin konuyla ilgili olabilir, otomatik araçlarda manuellerdeki baskı balata benzeri plakalar bulunuyormuş ve bunlarda zamanla aşınma sıyrılma yapıyormuş, bunun süresi tamamen kullanım tarzın ve süren ile ilgili olduğunu söyledi, otm. araçlarda baskı balatanın bittiği en kolay şekilde vites geçişlerinde sert vurmalarda anlaşılır dedi, özellikle orta vites yani 2 den 3 e geçişlerde sert vuruşlar yaşanıyorsa baskı balata değişimi gerektiğinden bahsetti, şanzuman yağı değişimini ise tavsiye etmedi, eksilme varsa ekleme yapılmasının daha verimli olduğunu söyledi, şanzuman yağının komple değişimi yıpranmış baskı balatanın verimini daha düşürdüğünden bahsetti, şanzuman yağı numunesi aldıklarını ve çapaklanma olup olmadığını gözlemlediklerini buna göre yağ değişimini planladıklarından bahsetti. ve şanzuman yağını araç revizyonunda değişiminin yapılmasının daha uygun olduğunu belirtti. baskı balatalarından olma ihtimali yüksek gibi ama yinede bulunduğun bölgedeki yetkili servise bi ara git, detaylı teknik bilgiyi rahatlıkla alabilrsin. yetkili serviste %20 indirim şansın var özellerle fiyat kıyaslaman açısından bilgin olsun. umarım sorunu en masrafsız ve en güvenilir bir şekilde çözebilirsin.

« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2009, 23:19:08 »
slm  bu gün d den 3 geçerken direk değilde sanki sürterek geçti ama diğerlerinde sorun yoktu ama 3 den d ye geçişte hiçbir sorun gözükmedi seri bir geçiş yaptı yanlız aracın gidişinde bir sorun yok her şey yolunda sadece boyle bir tıırtı şans eseri denk geldim bir müddet bakacağım nedendir acaba
birde bug ün beni uyuz eden bir şeyde sanki lastiğime taş girmiş gibi bir ses ardı ama bir türlü taş bulamadım ama ses devam ediyor sinir olmuş durumdayım hızlandıkça artıyo neden olduğunu anlayamadım