Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön cama taş sıçraması !!!  (Okunma sayısı 5827 defa)

Ön cama taş sıçraması !!!
« : 22 Şubat 2008, 09:21:26 »
Merhaba arkadaşlar;
Bugün sabah arabama, öndeki taşıttan cama taş sıçradı. Camda nohut tanesi kadar çatlak oluştu. Bu çatlak daha sonra büyür mü? Büyür ise nasıl önlem almalıyım. Arabam kaskolu ama orjinal camı da değişmek istemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.
Kazasız günler dileği ile. VW

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Ön cama taş sıçraması !!!
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2008, 09:33:59 »
Günaydın :)
 cam hasarı kaskoyu bozmaz gidip orjinali ile değiştirmeni tavsiye ederim o nohut kadar dediğiniz şey tren yolu gibi uzar gider camcıda etrafını yuvarlak içine aldırmassanız.Ama bence değiştirin
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2008, 09:44:02 »
Geçmiş olsun. Aracın golf 2000 model, Kaskon güneş,başakgrupoma ise araç estetikçileri var örnek olarak AUTO KING
Ayrıca kaskonuzun en arka sayfasında ücretsiz işlemler ve anlaşmalı olduğu mini hasar ve servis adresleri, telefonları vardır yada ücretsiz hasar tespit telefonlarını arayarak bilgi alabilirsiniz.Kaskoda hasar ölçüleri yazar.

« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2008, 13:16:33 »
tv de görmüştüm çatlak camları bir sıvı marifetiyle onarıyorlardı Türkiye'de varmı bilmiyorum ama sen yinede değiştir .durum müsait değilse çatlağın çevresini elmasla çiz yoksa her yere dağılır o çatlak .daha sonra camı değiştirirsin
Büyük imza...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2008, 13:22:40 »
camını değiştirmeni tavsiye ederim.yoksa allah korusun yolda giderken çatlak yürürse cam patlamaz buz gibi olur önünü göremezsin kaza yapmana sebeb olabilir.cam değiştirmekle arabanın orjinalliği bozulmaz
Mk3 gti

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2008, 15:16:50 »
eğer kaskonuz varsa başka bir arkadaşında dediği gibi kasko bozulmadan değiştirilebilir ancak yoksa bazı ustalar bazı kimyasallar kullanarak o çatlağı çok küçük nokta haline getiriyor ve sağlamlığını da garanti ediyor. ankara gibi bir şehirde böyle ustalar bulabileceğinize inanıyorum. kazasız günler