Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ölsensör werkstatt  (Okunma sayısı 41357 defa)

Ynt: ölsensör werkstatt
« Yanıtla #70 : 07 Eylül 2014, 01:11:09 »
Gecen gun araba mezarlıklarını gezerken bu sokette denk geldi de aldim bulunsun diye koydum kenara :) O yuzden sordum.

« Yanıtla #71 : 07 Eylül 2014, 20:41:57 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Çokça alsaydın kenarda dursun.
3 tanede sensörüm oldu
Orj üstündeki arızalı olupta çıkardığimız.
Yan sanayi düzen tutmayan
Birde orj en son alıp takdığımız arızayı çözduğumuz.
Lazım olan olursa parapul istemiyom işi gorülsün.

1 sene uğraşmasın ben gibi
Şükür ölsensör werkstatt yok artık mutluluktan uçuyom
 :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı Uğur İNCE

• Otomobil
    Golf 4 2004 Pasific
  • 2004 Pasific
« Yanıtla #72 : 08 Eylül 2014, 20:58:40 »
merhaba arkadaşlar bu yazılı ıkazlar kitapcıkta mevctmu bazen bendede cıkıyor bişeler ama okuyamyorum hemen kayboluyr :d >:D
Yetişemiyosan El Salla

« Yanıtla #73 : 09 Eylül 2014, 10:24:37 »
Okuyup netten araştırman lazım kitapçıkda yazacağını hic sanmıyorum.

« Yanıtla #74 : 05 Ekim 2015, 21:12:14 »
Konuyu tekrar uyandıracam kusuruma bakmayın arkadaşlar. Bu ölsensor werkstatt sorunu bnm bora aracımdada başladı 2 ay oldu belki fazla. Yalnız hiç bi işlem yaptırmadım. Sorunu çözen arkadaşımın izlediği yollar emek ettiği onca gün insanı sabır heykeli diktirir. Şimdi en son işlemden mi başlasam bilemiyorum. Aracım 2004 bora pacific bcb motor tavsiyelerinizi bekliyorum özellikle dirgin arkadaşımın

« Yanıtla #75 : 06 Ekim 2015, 12:25:59 »
adım ibrahim dirgin.öncelikle geçmiş olsun umarım biran önce kurtulursun.
soruna gelince sanırım okumuşsun çok uğraştım neredeyse arabayı sattıracaktı bana.öncelikle luqui moly nin motor temizleyicisiyle başla yağ değişimi yapmadan bununla motoru 10 dk çalıştır yağı değiştir.yeni yağı koymadan sensörü hella marka orj ürünle değiştir.sonra yeni 5/30 luqui moly top tech yada life tech farketmez alman malı bunlar kaliteli yağ tam sentetik motoruna koy.arıza lambanı bilgisayardan sildir yada kutup başını söküp 10 dk bekledikten sonra tekrar tak.ama bana sorarsan bilgisayarla sildirmen daha iyi.sonra inşallah sorunun çözülecektir.benim sorunum sensördeymiş yan sanayi takılan sensörde sanırım soketi temas etmedi arıza siliniyordu bozuk ve kasisli yoldan geçtiğimde bir anlık titreşimden ve temassızlıktan tekrar arızayı yakıyordu.şuan hiç bir sorunum yok.umarım en kısa zamanda kurtulursun eğer buralardaysan ben kütahyadayım çözen ustama gösterebiliriz.çok uğraştık onunla 100 liaraya halletti feda olsun.ne 100 ler harcadım heryerde.

« Yanıtla #76 : 07 Ekim 2015, 22:39:45 »
Memnun oldum ibrahim, Adem bende. İlginden dolayı öncelikle teşekkür ederim. Yakın zamnda yağ değiştirmem gerek ama castrol 5w40 düşünüyorum. Motoru temizleme olayını araştırıp yaptırmayı deneyecem iskenderunda usta bulmm lazım bu işten anlayan. Benim ölsensör werkstatt ikazı kontağı ilk çevirdiğimde yanıyor sarı yağ lambası 7-8 defa yanıp sönüyor daha sonra yolda ikaz vermiyor ve her kontağı çevirdiğimde de yanmıyor yani 10 defa da 1 gibi. Birde kontağı ilk açtığımda aracı çalıştırmadan sarı motor ışığı yanıyor çalışınca sönüyor bu normal mi? Yoksa bu yağ probleminden dolayımı yanıyor? Tekrar teşekkür ederim.

« Yanıtla #77 : 14 Ekim 2015, 10:21:40 »
bu sarı ışık arızadan dolayı yanıyor.yani arıza var diye seni uyarıyor.bana sorarsan aracını lifte al 110 tl ye hella marka orj sensörü al değiştir.sonra yeni yağı koy arızayıda sildir birde öyle dene.başın ağrıyacağına 100 liran yansın daha garanti olur.nasıl olsa yağ değişimi yapacakmışsın.

« Yanıtla #78 : 14 Ekim 2015, 10:23:36 »
eğer elinden geliyorsa sen bile değiştirebilirsin.çok basit sensör değişimi.karterin altında soketli bi parça yalnız yağını boşaltman gerek motorun.daha sonra eskiyi sök sıvı conta sürerek yenisini tak.yalnız dediğim gibi orj olsun hella marka.bu çok önemli.