Gönderen Konu: ölsensör werkstatt  (Okunma sayısı 41701 defa)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: ölsensör werkstatt
« Yanıtla #56 : 01 Eylül 2014, 15:20:10 »
hepsiburadadan aldım luqui moly i.23 tl ye kargo yarın elime ulaşacak inş.deniyecez ama bana acil lift yada kanal lazım aracın karteri sökecem.tinerle temizleyecem.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 01 Eylül 2014, 15:27:59 »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 01 Eylül 2014, 15:35:34 »
kaput swici diyenlerin tezini çürüttüm.kaput swicini direk bağladım swici devre dışı bıraktım.
sorun şuan için sensörün giriş ve çıkışını tıkayan,araç kasislerde yada bozuk yolda hoplayınca sarsıntıdan kaynaklı karterin dibinde bulunan pis ve tortulu yağdan kaynaklı olduğunu şuan için tespit etmiş bulunmaktayım.inşallah yarın hepsiburadadan luqui moly yarın elime ulaşır ulaşmaz ilk işim karteri söküp temizlemek olacak.
daha sonra sonuçları yazarım.karter kaynaklı arıza olduğu yorumunu birkaç gün önce başka bi sitede de görmüştüm artık şunu anladım 2-3 yağ değişiminden sonra karteride temizlemek gerekiyormuş.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Eylül 2014, 17:22:51 »
Dogru bir yontem oldugunu savunmuyourm ama babamda biraz tectubeli yag degisimi konusunda. Yani hangi yag konusunda degil ama yag degistirme operasyonunu zamaninda avrupada calismis ve ozel musterilerine, acele etmeyenlere v.s yani bircok kez su metod ile yapiyorlarmis ki bana da oyle yapti.

1- Aracı uygun yere cekti duz sekilde butun yagi suzdu. 10W40 vardi.
2- 300-400ml civarinda yine yeni temiz 10W40 butun yag suzuldukten sonra ustten tekrar doktu ve ayni miktarda sadece biraz pislenerek akti o da alttan.
3- Tum yaglar aktiktan sonra yani tamamen karter v.s bos iken araci calistirir gibi yapti ama burada dikkatinizi cekiyorum calistirmadi. Calistiriyormus gibi yapti ve acik olan karter tapasından epey gres kivaminda kara kara yag kalintilari atti alttan. Sasirdim bende hatta yagsiz araba mi calistirilir baba nabion filan dedim ama biliyorum ki kendisi de en az benim kadar pimpirikli ve araci seviyor o yuzden guvendim. 2-3 kez bu tıklattı araci ve pislikleri akitti.
4- Son olarak yeni yagimizi koyduk 4lt. Gezdik biraz daha sonra iste tmmladik. 4.3 -4.4 mu artik neyse cubuga gore.

NOT: Karteri ve tapasını sokerken dikkat edin ve iyi sıkın karter tapasını bazen kacırma yapiyor. Vidanin dislerine ve puluna iyi bakin. Pul incelmis ise yeni alabilirsiniz. Karteri de takarken birlesim noktalarina sanirsam ilac bisi suruluyor kacirmasin diye. Bir sorun isterseniz. Arakdaslarda simdi belirteceklerdir.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2014, 17:24:21 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 01 Eylül 2014, 18:47:21 »
 :tamamdir 2-3 gün içinde halledecem inş.
birde würth benzin katkısı alıyorum karar veremedim enjektör temizleyici.
alayımmı almayayayım mı? yorumlarınız.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 04 Eylül 2014, 14:59:03 »
evet şuan itibari ile karterde temizlendi.sonuca yavaş yavaş uygun adımlarla ilerliyorum  :) :) :) :) :) :) :) :) :)
karterden umduğum gibi pek bi pislik ve tortu çıkmadı.karteri tertemiz tinerle temizledik.mobil1 esp 5/30 yağ koyduk 4 litre.filtreyi değiştirdik.eski orj.sensörü geri takdık.arıza halen devam ediyor.
bugün başka bi tamirci arkadaşa baktım teknolojide biraz daha ileri olduğunu gördüm bu ustanın bilgisayara bağladı 534 yağ ısı sensörü arızası verdi ve çözüm olarak ingilizceydi türkçeye çevirdiğimizde artıdan eksiye şase var diyordu.
vivid diye başka bi programlada sensörün bağlantı şemasını aldık.
şemaya göre gösterge saati+fren müşürü+debriyaj müşür=yağ seviye sensörü ne bağlantılıymış.
büyük ihtimalle sanırım alarm bağlanırken fren müşürünede bağlanıyorya kapıları otomatik kilitlesin diye sanırım orada bi sorun var.
elektrikçiye gösterdik zaman alacak bi iş daha sonra gel yada arabayı bırak git dedi bende bırakmam dedim.yarın sabah gidip yaptırmak niyetim.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 04 Eylül 2014, 15:09:15 »

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #63 : 04 Eylül 2014, 17:05:09 »
Haynes in bütün katalogları çok iyi, bende de kendi aracım için olan tamir kitabı-kataloğu var, her işlemden önce oradan bilgi alıyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 05 Eylül 2014, 22:45:13 »
Arkadaslar sorun bugün itibari ile çözüldü.artık ölsensör werkstatt yazmıyor.şükürler olsun yarabbim kurtuldum.
Nasıl çözüldügüne gelirsek;
Tüm kablolarını kontrol ettik beyine ve göstergeye kadar.hepsi sağlamdı.eski sensörü takmıştımya onda devamlı arıza veriyordu.arıza silinemiyodu.yan sanayi takdığımız sensörde düzen tutmadı.dedik sorun sensörde 110 tl ye vilayetten sipariş ettik otobüse verip gönderdiler.ancak arıza silindi bozuk yola girince yeniden yandı.yani boşu boşuna 1 sensör daha aldık.
Göstergede sorun diyerek onu söktük lehimlerini tekrarladık.ama gene olmadı.tekrar kablolara yönelmeden önce yansanayi sensöre soketi takdık sallaya sallaya hoplatata hoplata gezdik ışık yanmadı.sonra meğerse soketin orta ucu hafif kıvrıkmıs.daha önce ustalar takarkene yamultmuş.oraya temassızlık yapıyomuş titresimden dolayı.
Tecrube oldu gitmediğim usta kalmadı desem yeri var.artık uykularımda dahi sensörü görüyordum.
Yardımlarınız icin hepinize tşkler.
Yan sanayi sensör ile eski orj.sensör elimde kaldı ihtiyacı olana sağlam olan yansanayi olanı verebilirim.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Eylül 2014, 22:52:38 »
Eski orj.olan arızalı sanırım ancak yan sanayi olan sorunsuz.
Bana bu işin maliyeti;
200 bursa daki usta
100 istedi ama 70 verdiğim krateritemizleyen usta
125 tl 5 litre yağ
30 tl yağfiltresi  ve sıvı conta
75 tl yan sanayi sensör
110 tl orj.sensör
100 tl sorunumu çözen elektrikçi
Birde benim üzüntüm sinirim uykusuz gecelerim  :)

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Eylül 2014, 23:26:10 »
Arkadaslar sorun bugün itibari ile çözüldü.artık ölsensör werkstatt yazmıyor.şükürler olsun yarabbim kurtuldum.
Nasıl çözüldügüne gelirsek;
Tüm kablolarını kontrol ettik beyine ve göstergeye kadar.hepsi sağlamdı.eski sensörü takmıştımya onda devamlı arıza veriyordu.arıza silinemiyodu.yan sanayi takdığımız sensörde düzen tutmadı.dedik sorun sensörde 110 tl ye vilayetten sipariş ettik otobüse verip gönderdiler.ancak arıza silindi bozuk yola girince yeniden yandı.yani boşu boşuna 1 sensör daha aldık.
Göstergede sorun diyerek onu söktük lehimlerini tekrarladık.ama gene olmadı.tekrar kablolara yönelmeden önce yansanayi sensöre soketi takdık sallaya sallaya hoplatata hoplata gezdik ışık yanmadı.sonra meğerse soketin orta ucu hafif kıvrıkmıs.daha önce ustalar takarkene yamultmuş.oraya temassızlık yapıyomuş titresimden dolayı.
Tecrube oldu gitmediğim usta kalmadı desem yeri var.artık uykularımda dahi sensörü görüyordum.
Yardımlarınız icin hepinize tşkler.
Yan sanayi sensör ile eski orj.sensör elimde kaldı ihtiyacı olana sağlam olan yansanayi olanı verebilirim.
Hadi gecmiş olsun :) üç kurus masraf var ama sorunu bulana kadar bır ton para harcıyoruz. neyse o paraların senden cıkacagı varmıstır diyelim  :D
kazasız  belasız surüsler
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 23:27:23 Gönderen: umut_mk4 »
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #67 : 06 Eylül 2014, 00:15:23 »
Geçmiş olsun, güzel günlerde kullan.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 06 Eylül 2014, 09:18:53 »
Soket dedigin ilk resimlerde gosterdigin elindeki soket mi ?

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 06 Eylül 2014, 23:35:21 »
Tşk ederim hepinize.
Evet o soket resimdeki sarı eflatun ve kahverengi kablo olan.
Olduya ben paraya bakmıyom artık insanı sinir ediyordu.