Gönderen Konu: ölsensör werkstatt  (Okunma sayısı 41627 defa)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: ölsensör werkstatt
« Yanıtla #28 : 11 Ağustos 2014, 12:11:59 »
cumartesi kendini çok met eden bi elek.ve elektronikçi de oğluymuş adama gittim.tavsiye üzerine.adam bilgisayara bağladı arıza var aracında diyor.eee dedim sanki ilk defa olmuş gibi  :) :) :) :)
silinemiyo dedi biliyom dedim zaten herşeyi anlattım adama.
kutupbaşını sökünce siliniyo dedim titreşimden oluyo dedim takılan parça yan sanayi ise yapar dedi.ee dedim eski parçayıda getir müsait bizamanda sabahtan bırak aracı biz akşama kadar uğraşalım diyor.ikisini karşılaştıracakmış ohm larını ölçecekmiş. ;D
la salak senin bildiğin kadar bende biliyom.insanı aptal yerine koymaları yok mu?
ben dedim arabayı bırakmam dedim kendim beklerim başında dedim kabul etmiyo.bana bi misal veriyo anlatıyoda anlatıyo.tamam ben kendime binecek araç bulem bunu sana bırakem dedim çıktım.ayrıca ücretini sordm ne tutar diye el emeği neyse onu alırız dedi.el emeğin ne dedim ozaman bakarız diyor denk getirecek valla beni :D :D :D :D

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 11 Ağustos 2014, 12:15:01 »
baba oğul çalışıyolarmış oğlu otomasyon bitimiş adamda elektrikçiymiş.şükür elletmemişim arabaya.birisiyle konuştum sakın kardeşim h.ibrahim denilen kişimi dedi evet dedim sakın arkadaşın aracı bozdu gösterge çıldırdı yenisini aldı 500 tl ye dedi.şükür elletmemişiz verilmiş sadakamız varmış :)
ancak çavdarhisara bi usta gelmiş adam yarı alman mış.onu tavsiye etiler şimdide.almanyada serviste ustaymıymış neymiş bide onu deniyem bakam.ne olucak bakam.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 11 Ağustos 2014, 12:19:27 »
yağ olayına gelince 139binde castrol edge 5/30 yağ koydum parçacımdan aldım.85 tl ye.geçen sene ağustosta.şuan aracım 142.7 binde.eski sensör arızalı dediler değiştirdiler.bende sensörden diye şüpheleniyoduk.çünkü hiç denemedik kutupbaşını sökmeyi.

yalnız şu var geçen hafta saati söktüm takdım arıza silindi.taki tekrar bozuk yol yapana kadar.
dünde bakalım sigortayı sökeyim dedim sanırsam 13 nolu sigorta saatin onu söktüm takdım hemen silindi.gene taki piknik için bozuk yoldan geçene kadar.saatin sigortasını sökmek beyinle bi alakası yok?
arıza nasıl silinmiş olabilir?
mantıken arıza kodu beyinde değilmi?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 11 Ağustos 2014, 12:35:43 »
Saatin sigortasi ile bir baglantisi mi var acaba.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 11 Ağustos 2014, 12:39:28 »
Saatin sigortasi ile bir baglantisi mi var acaba.
sanmam saatin sigortasını sökünce saat gidiyor zaten ama diyorum ki arıza saati sökünce gidiyor,sigortasını söküncede gidiyor ikisi aynı şey zaten ama hata kodu beyinde olması lazım değil mi beyini resetlemeyince hata nasıl saatten silinebilir.beyinin sigortasını yada kutup başını sökmedim ki bu sefer.
sizce mantıken başka ne olabilir.bu iş artık mantığa kaldı ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #33 : 11 Ağustos 2014, 12:54:57 »
Hocam parçayı neden orijinali ile değiştirmiyorsun ? Çok mu pahalı ?
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Ağustos 2014, 13:23:20 »
Hocam parçayı neden orijinali ile değiştirmiyorsun ? Çok mu pahalı ?
125 tl sanırım internette öyle gördüm ama parçadan olacağını sanmıyorum sıfır malzeme ve üzerindeki orj.dede aynı hata vardı ve titreşim kaynaklı sorun.biyerlerde temassızlık var diye düşünüyorum.
şunda yoğunlaştım.arıza kodları nerde barınıyor?
beyinde ise saatin sigortasını söküp takınca nasıl silinir?
saatte ise?
ozaman saate yogunlaşmam lazım diye düşünüyom.
sizce?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Ağustos 2014, 13:43:05 »
10 ar 10 ar sigortalari cikarip mi denesen acaba. Yani takmasan bir 10 tanesini Varsin calismasin bazi fonksiyonlar. Boylece hangi sigorta grubu diye kestirilebilir belki. Tamamen uyduruyorum nabayim :)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Ağustos 2014, 13:47:59 »
10 ar 10 ar sigortalari cikarip mi denesen acaba. Yani takmasan bir 10 tanesini Varsin calismasin bazi fonksiyonlar. Boylece hangi sigorta grubu diye kestirilebilir belki. Tamamen uyduruyorum nabayim :)
hehehe dahice bi yöntem tam türk işi sesli güldüm inan hala gülüyom  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Ağustos 2014, 14:11:32 »
Deneme yanilma en iyi yontem tartismasiz dimi :D

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #38 : 11 Ağustos 2014, 14:14:18 »
Arıza kodları beyinde saklanıyor. Saatin sigortasıyla ne bağlantısı var bilmiyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 11 Ağustos 2014, 14:41:08 »
Arıza kodları beyinde saklanıyor. Saatin sigortasıyla ne bağlantısı var bilmiyorum.
bende çözmüş değilim gösterge elektriği kesilip tekrar verilince arıza nasıl silinir ekrandan mantığım almıyor. :o

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 11 Ağustos 2014, 15:07:38 »
Durum sanki gosterge paneline dogru yonelinmesini mi belirtiyor.

Yag degil, sensor degil, sigortalar degil. Gosterge panelinde bir temazsızlık v.s bisi sanirsam. Elin yatkınsa soksen de bir baksan mi gosterge paneline acaba. Kablolarına lehim yataklarina v.s

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Ağustos 2014, 16:56:29 »
Durum sanki gosterge paneline dogru yonelinmesini mi belirtiyor.

Yag degil, sensor degil, sigortalar degil. Gosterge panelinde bir temazsızlık v.s bisi sanirsam. Elin yatkınsa soksen de bir baksan mi gosterge paneline acaba. Kablolarına lehim yataklarina v.s
söktüm baktım ancak hiç öyle arıza yapabilecek bi malzeme gibi değil.bana göre tabii....
diyotları var onlarıda ölçmek biçmek lazım oda benim işim değil çözebileceğime inanamıyom.tehlikeli saati elimize alır çıkma saat ararız sonra  :)