Gönderen Konu: ölsensör werkstatt  (Okunma sayısı 41731 defa)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
ölsensör werkstatt
« : 07 Ağustos 2014, 18:36:00 »
                                                                                         ÖLSENSÖRE Bİ ÇARE

[/img]
sorunum sensörü değiştirdiğim halde hala bu yazan yazı ve sarı yağ lambası işareti.insanı sinir ediyor.kutup başını söküp takınca arıza gidiyor ancak bozuk ve kasisli yola girdim mi tekrar yanıyor.acaba diyorum ki sigortalardan birinde temassızlık varda titreşimden kaynaklı yakıyor.hangi sigorta olduğunu bir bilsem direk ona yoğunlaşacam.bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.
aracım 2000 model 1.6 16 valf

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: ölsensör werkstatt
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2014, 18:47:53 »
Yağ seviyesini kontrol ettin mi ?
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2014, 12:16:37 »
50 kişi bakmış 1 kişi cvpn vermiş.

arkadaşlar 50 kişiye sorup 1 popüler cvp aramıyoruz sorunumuza çare arıyoruz hiçmi kimse bilmiyor.
Allah rızası için bi çözüm bulalım şuna.bakın kutup başını söküp takınca ışık ve yazı sönüyor herşey normale dönüyor.yalnız stabilize ve kasisli bi yoldan geçtiğimde sanırım bianlık titresimden dolayı iletişim kopuyo arabayı stop edip tekrar çalıştırmak istediğimde bu yazı çıkıyor.

normal düzgün asfalt yolda kullanımda olmuyo bunu bizzat 1 ay denedim.ne zaman bozuk yoldan geçtim yanmaya başladı.sensörü değiştirdi usta gene olmadı beyinden dedi.başka ustaya gittim kutup başını söküp takarsak silinir bazen cihazla silinemiyo dedi ve gerçektende silindi.ama kutup başını söküp takmaktan ve saati ayarlamaktan usandım.
bi başka ustaya gittim elektrikçiye gitmemi söyledi.elektrikçi saatlerce düşündü elektronikçiye gidecen dedi.başka elektrikçiye gittim kabloyu takip edecez dedi arabayı sabah koy akşama kadar uğraşacam dedi bende daha önce başıma neler geldiği için arabayı koymak istemedim.birisi gösterge panelinde dedi onu söktüm kontrol ettim sanmıyorum onda olacağını.soket diyenlerede soketide söktük tekrar takdık oda sağlamdı.
başka ne olabilir ben artık acaba sigorta panelinde olabilirmiki diye düşünmeye başladım.
emre yağ olayına gelince yağ tam.

Çevrimdışı mesuttekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2014, 12:31:57 »
50 kişi bakmış 1 kişi cvpn vermiş.

arkadaşlar 50 kişiye sorup 1 popüler cvp aramıyoruz sorunumuza çare arıyoruz hiçmi kimse bilmiyor.

Hocam bu siteden çok fydalandım e arkadaşlar konuya hakimse cevap verip sağ olsunlar yardım ediyorlar.Demekki bakan 50 kişiden sadece biri biliyormuş ve o da sağ olsun yazmış.Bu kadar basit.Umarım sorununuz da hallolur.İyi günler
Karar veremedim ya la

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2014, 12:41:04 »
Hocam bu siteden çok fydalandım e arkadaşlar konuya hakimse cevap verip sağ olsunlar yardım ediyorlar.Demekki bakan 50 kişiden sadece biri biliyormuş ve o da sağ olsun yazmış.Bu kadar basit.Umarım sorununuz da hallolur.İyi günler
popüler cvp 2 oldu. :D
şaka bi tarafa bi türlü çare bulamadım bu yüzden buradaki değerli arkadaşlarımın belki bi yorumu olur diye uğraşıyorum emre kardeşimede sonsuz tşkler saolsun herkonuda hepimize yetişmeye çalışıyor. Allah onu sitemizden eksik etmesin  ;)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2014, 12:58:38 »
Yağ seviyesini kontrol ettin mi ?
yağ seviyesi tamam. titreşimle alakalı bişey ama ne?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2014, 13:29:19 »
Oncelikle bilgisayara bagladiginda bir hata veriyor mu ? Oyle ilk gittigin serviste cakma bir programla check etmekten bahsetmiyorum. VW VAG olacak yani program full olacak herseyi gorebiliyor olacak.

Birkac alman forumlarini inceledim. Google translate ile v.s cevirebilip anlayabildigim kadariyla olasi sebepler sunlar:

* Yağ seviyesi
* Yağ sensörü (degistirip denedim yine olmadi demissin onu taktigin soket v.s herneyse temizlemeyi deneyebilirsin ya da orjinal parca dene olmadi bir arkadasin aracindan takip denenebilir)
* Yağ sıcaklığını gönderen veri ile yağ seviyesi tespiti çakışması gibi bisiden bahsetmisler.
* Yine sanirsam malum almanca yok uzun omurlu yaglarda yasanabiliyormus bu sıkıntı yani 30.000km giden yaglar.
* Yağ sensörünün orada elektrik konnektöründe sıkıntı olabilirmis.
* Asagidaki resimdeki contanın da kesinlikle degistirilmesi gerektigini soylemis biri
* Sensor degistirince yagin tekrar degistirilmesi diye birsey soz konusu degilmis ama olur mu olur bunu da degerlendirmek lazim
* Biri "sarj basınç sensoru" gibi bisiyden bahsetmis o da kafasini karistirabiliyormus.
* Sanirsam sensorun orjinali "Hella" Ölsensor marka olarak.
* Senin aracinda dizel ise sanirsam resimdeki dizel, biri turbo ile alakali bisi de yazmis ama anlamadim tam.
* Yag sicakligi sensoru demis biri kac tane sensor var ki acaba bende bilmiyorum.
* Forumlarda biri 46€ ya, biri de 65€ a bu sorunu cozmus.
* Biri hatalı kodlama demis.
* Biri de Arızalı kablolama demis.

Bir de yol bilgisayarini sifirlamayi da denedin mi ? Aku kutup basi v.s sokmussun gerci ama. Bence bu islemi yapmadiysan bir yap bosuna da akusuz birakma araci sanirsam onla alakali bisi degil.

Aku takiliyken careler bulmaya calis ;) Su service yazisini silme islemini de yap gitsin bakalim bir.

Bu linki cok dikkatli incele eger incelemediysen tabi.

http://www.t4-wiki.de/wiki/Geber_G266_(Ölstand/Öltemperatur)#St.C3.B6rungen

Sigorta kontrolu icin de tavsiyem. Elektronik kisim ile ilgili olanlari kapakta sanirsam gosteriyordu acilan panelin arka kapaginda. O sigortalari cikar ve biraz temizle zimpara v.s ile tekrar tak.

Arkadasin golfte ABS lambasi yakip duruyordu kafasina gore. Servise goturduk orada yanmadi filan arac bizi yalanci cikardi. Neyse servis bi 30dk gezdi ve onlarda da yandi sonra teshisleri suydu. Tam akunun uzerinde olan 3 adet sigortadan birinde temassizlik vardi temizlediler taktilar o gunden beri duzeldi arac. ABS uyarisi v.s
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 13:55:29 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2014, 14:10:06 »
çok tşk ederim benim için uğraşman guru verici inşallah çözecez bu sorunu.
1 yağ seviyem tam
2 sensör değişti
3 cihazla arıza kodunu silemediler sanırsam cihazları dandik marka ucuz makina.
4 kutup başını söküp bekledikten sonra arıza siliniyor bakın düz yolda asfaltta bişey yok yalnız bizim belediye kazmadık cadde sokak koymadı malum yollar böyle olunca sanki traktör gibi hoplaya zıplaya gidiyosun.
5 çok iyi bi elektrikçi var burda ona gittim tesisattan muhakkak başka türlü senin anlattığın olmaz diyor.
6 başka elektrikçiye gittim adam bilgisayarla obd den bağlantıyı zor sağladı.sonradan computer sahibi oluca oyaştan sonra anca başlattan  kapatmasını ve açmasını öğrenebilirsin bilgisayarın  :)
7 sensörü değiştiren usta beyinden beyinciye git dedi bu adam bursada olan usta
8 kendi ustam Qütahyada saolsun kutup başını sökmesini o öğretti (yani arızanın böyle silinebileceğini) kutup başını sökmekten gına geldi.
9 kendi ustamda elektronikçiye gitmemi gösterge panelinde sıkıntı olabileceğini söyledi.bi diyot değiştiriyolarmış düzeliyomuş daha önce başımıza geldi diyo.
10 yeter artık sıkıldım şu ölsensör werkstatt yazısını görmekten.kendi bilgim kendime çare olmuyor.çaresizlik ne zor.bunu bi annemde yaşadım pankreas kanseri idi ona çare bulamadım birde arabama?  :'(
ben acil tıp teknikeriyim ayrıca arkadaşlar.7 yılda eczacılık yaptım.çare bulamadınmı bulunmuyor bu meretlere. bu tamir elektrik ve aklınıza gelebilecek ustalık gerektiren tüm işlemlerede elim yatkın ve hemen hemen tüm alet edevata sahibim vag com haricinde  :)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2014, 14:39:48 »
Bence fazla buyutme bu mevzuyu, saglik olsun ölsensör de neymis ölüm olan bir dunyada ;) Yemisim ölsensörü. Cok basit bir sorun oldugu kesin ama basit sorunlar biraz daha sıkıntılı bulunuyor.

Biraz sakinles kurcalama arabayi sonra bastan bir tekrar incele. Aracta cikmis tam takilmamis kablo v.s goz gezdir. Sigorta temizligini de bir yap en kotu ihtimalle tak cikar. Cunku titresimde yani cukurlu yolda tekrar cikiyor diyorsun.

Sanki boyle tam takilmamis bir kablo var. Akuyu cikarinca hata siliniyor. Ama en ufak bir titresimde kesikler ve temazsisliklar oluyor ve tekrar hata veriyor. Gibi gibi aklima gelen. Bir yerde tam oturmama hatali kablo takilmasi v.s bisi var sanki.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2014, 14:46:23 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2014, 15:05:19 »
Bence fazla buyutme bu mevzuyu, saglik olsun ölsensör de neymis ölüm olan bir dunyada ;) Yemisim ölsensörü. Cok basit bir sorun oldugu kesin ama basit sorunlar biraz daha sıkıntılı bulunuyor.

Biraz sakinles kurcalama arabayi sonra bastan bir tekrar incele. Aracta cikmis tam takilmamis kablo v.s goz gezdir. Sigorta temizligini de bir yap en kotu ihtimalle tak cikar. Cunku titresimde yani cukurlu yolda tekrar cikiyor diyorsun.

Sanki boyle tam takilmamis bir kablo var. Akuyu cikarinca hata siliniyor. Ama en ufak bir titresimde kesikler ve temazsisliklar oluyor ve tekrar hata veriyor. Gibi gibi aklima gelen. Bir yerde tam oturmama hatali kablo takilmasi v.s bisi var sanki.
Allah razı olsun yaa benim için çok uğraştın yarın tatilim inşallah çözecem yardımlarınız için hepinize tşk ederim.inan çok sinirim bozuldu 1 senedir aynı sorunla uğraşmak gerçekten zor.
hangi sigortaya bağlı olduğunu bari bi bilsek?

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2014, 15:09:09 »
Sensör değiştirildikten sonra PC ye bağlanıp, eski arıza silindi mi? Yağ pompası kontrol edildi mi??
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2014, 15:13:26 »
Bilgisayara baglayip hata tarama ve silme islemi gercekten onemli. Oyle her servis ve kisi yapamaz. Cakma programlarla olacak is degil orjinal lisansli saglam bir program lazim. Once VW servisinde pc e bir baglat ve sildir bakalim.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2014, 15:18:59 »
Sensör değiştirildikten sonra PC ye bağlanıp, eski arıza silindi mi? Yağ pompası kontrol edildi mi??
usta sildim dedi bursadaki ancak arabayı denemeye çıktım geldim tekrar çalıştırayım dedim bi baktım gene yanıyor.dedim bu olmamış.beyinden kaynaklı ben sildim sen beyinciye gidecen dedi.yağ pompası kontrol edilmedi

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2014, 15:21:44 »
Bilgisayara baglayip hata tarama ve silme islemi gercekten onemli. Oyle her servis ve kisi yapamaz. Cakma programlarla olacak is degil orjinal lisansli saglam bir program lazim. Once VW servisinde pc e bir baglat ve sildir bakalim.
haklısın eline dandik cihazı alan ustayım diye çıkıyo meydana. cihaz error 0001 yazıyo bunda error varmış diyo gülsem mi ağlasam mı anlamadım  :) :'(