Gönderen Konu: Nedir bu salıncaklardan çektiğimiz.  (Okunma sayısı 5044 defa)

Çevrimdışı Gökhan1984

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1998 Golf 4 1,8 highline
Nedir bu salıncaklardan çektiğimiz.
« : 12 Eylül 2015, 11:06:26 »
Merhaba Arkadaşlar,
Geçen yıl yaptırdığım ,sadece bayramlarda ve  ara sıra hafta sonları bindiğim aracın salıncakları yine bozuldu. Bu salıncakların orjinalleri yokmuş. Geçen sene yan sanayi takmıştım. Bu sene salıncaklara orjinal burç çaktırdım. Salıncaklara orjinal burç çaktırmak komple salıncak taktırmaktan daha masraflı çıkıyor. Ve inşallah çözüm olmuş olur. Salıncaklar 50 tl iken , orjinal burçlar  70 tl taktırması da 100 tl  toplam 170 e maal oldu. Arkasından da aks bilyaları problem çıkardı. oda toplamda 200 e maal oldu. şimdi paronayak oldum acaba sırada birşey varmı diyorum. Bakalım bayramda 2000 km yol yapmayı planlıyorum fakat korkmuyorum desem yeridir. Bu aralar beni çok üzdü. İnşallah bunlar ile biter.
Hayat kadere inat....

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Nedir bu salıncaklardan çektiğimiz.
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2015, 12:11:35 »
Geçmiş olsun öncelikle,kolay sök tak parçalar olmadıkları için orjinal kullanılmasını tercih edin derim ben de.Orjinalleri yok demişsiniz ama generalden ya da doğuştan getirtebilirsiniz diye düşünüyorum(fiyat pahalı olsa da)Ben de yazın başında burçları getirttim orjinalleri dediğiniz gibi 70tl mi 80tl mi neydi.Salıncaklarla birlikte fiyat sordum,400 e yakın bir fiyat verdiler.Aradada çok fark var ve siz de haklısınız muhakkak ama 50 tl de çok ucuzmuş bi sanlıncak için o yüzden yol bozukluklarında deforme olmaları çok kolay olur...Neyse yine şimdilik hallettiyseniz iyi yolculuklar  :tamamdir

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2015, 18:52:45 »
Geçmiş olsun öncelikle,kolay sök tak parçalar olmadıkları için orjinal kullanılmasını tercih edin derim ben de.Orjinalleri yok demişsiniz ama generalden ya da doğuştan getirtebilirsiniz diye düşünüyorum(fiyat pahalı olsa da)Ben de yazın başında burçları getirttim orjinalleri dediğiniz gibi 70tl mi 80tl mi neydi.Salıncaklarla birlikte fiyat sordum,400 e yakın bir fiyat verdiler.Aradada çok fark var ve siz de haklısınız muhakkak ama 50 tl de çok ucuzmuş bi sanlıncak için o yüzden yol bozukluklarında deforme olmaları çok kolay olur...Neyse yine şimdilik hallettiyseniz iyi yolculuklar  :tamamdir
malesef dışarıda bulunmuyor salıncakların orjinalleri bende 6 ayda bir salıncak değiştiriyordum ucuzdu  birazda sert kullanıyordum dağılıyordu. servisten orjinalini almak en mantıklısı ve en temizi.  piyasada satılan salıncakların boylarıda aynı değiller hep farklılar birbirlerinden bilginiz olsun

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2015, 19:08:11 »
Kardeş bnde yılda 3 kez değiştim sonunda mayle marka buldm çk iyi bulabılırsn ondan al
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2015, 15:02:19 »
S.a geçmiş olsun benim de çok çektiğim bir konuydu bu salıncak burç olayı 2 senede 2 defa salıncak 3 defa da burç değiştirdim rutin 2 ayda bir başıma geliyordu ancak en son gittiğim usta bu durumu çozdu hemde yan sanayi salıncaga burç çakarak hemde çekiçle çaktı yalnız burç üzerinde orta kısımda boşluklar var esneme yerinde normalde salıncagı alınca da çakarkende tornacılar bu boşlukları öne. Ve arkaya getiriyor bu adam boşlukları içe ve yana getirdi orjinali böyle değil diye de belirtti o ustadan sonra 1 yıl kullandım hiç sıkıntı olmadı aracını alan arkadaşla hala konuşuyoruz hala sıkıntı vermemiş 3 yıl oldu nerdeyse inşallah yardımcı olmusumdur. Aynı işlemi satın aldığım bir polo ya da uyguladım iş arkadaşıma sattım Sonuş ondada mukemmel
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2015, 15:06:02 Gönderen: mstfozkn1 »

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2015, 10:04:25 »
mstfozkn1 kardş bende meyle die marka almıştım ilk aylarda iyiydi ama şimdi yine sapıttı ses geliyor frene basınca boşluk oluyor
senin aldıgın hangı marka
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2015, 20:04:12 »
S.a uğur ince şu an aldığım markayı hatırlamıyorum ama tabla(salıncak) da burç ta kesinlikle yan sanayiydi benim sıkıntımı sona erdiren burcun takılma şekliydi burçtaki boşlukları öne arkaya getiriyorlar. Sana tavsiyem tablayı değiştirme kaliteli bir burç al taktırırkende boşluk ları içe ve dışa getirip taktır 2 arabam dada denedim sonuç mükemmel inşallah şekli gözün de canlandırabilmişimdir. Eğer takıldığınız yer olursa yine yardımcı olmaya çalısırım

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2015, 15:38:59 »
kardş  boşluk olayını tam  anlayamadım
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Aralık 2015, 10:36:32 »
              [url=http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/dCkjf.jpg]] 

resmi ekleyebildimmi bilmiyorum ama resimde kırmızı ile işaratledğim yerdeki boşlukları tablaya takarken aracın önüne ve arkasına gelecek sekilde takıyorlar ve tabla sürekli öne ve arkaya esnediği için çabuk yıpranıyor o boşlukları yana getirince dolu taraf on ve arkaya geliyor burç yıpranmıyor. ustalar sıfır tabla alınca öne arkaya gelyor diye öyle takıyor ama birebir orijinal parça bulamadığımız için dayanıksız oluyor
tablaya burcu taktırdığında boşluklar işaretlediğim yere gelecek. :) :)

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2015, 16:49:04 »
teşekkür ederim kardeş  :tamamdir
Yetişemiyosan El Salla