Gönderen Konu: MotorSilk  (Okunma sayısı 5908 defa)

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
    • Profili Görüntüle
MotorSilk
« : 08 Ocak 2010, 16:26:58 »
Yağ Katkı Maddesi Deneyenler Var Mı.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: MotorSilk
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2010, 11:37:13 »
Ben yaklaşık 20 bin km önce yağ değişimi sonrası eklettim,  motorun kılcal çatlaklarını kapatıp aşınmalarını yokederek verimliliğini artırıyormuş, bence faydası oldu..

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2010, 22:05:01 »
borpower kullandım.Pek bişey farkedemedim.Gerçi 6-7 aydır araba kullanıyordum.Belki o yüzden farkına varamadım.Ama her yağ değişiminde kullanıcam.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2010, 22:33:10 »
Motor silk gibi ürünler genelde aracın motorunda aşınmalar oluştuğunda faydası olan katkılar... Çok ürününü kullanan arkadaşlarım var.. Sebebleride 100bin i devirmiş ve LPG kullanan motorlardaki yağ eksiltme ve üfleme gibi sorunları minumuma indirmek için kullanıyorlar... 5 TL den 50TL ye kadar garip garip markalar var.. Benim aracım 290bin KM de ve ne yağ eksiltme nede üfleme var, benden önce rektefe görüp görmediğini bilmiyorum ama ben bu katkı malzemesinden 1 kere kullandım ve pişman oldum.. Aracımın motoru başlarda ralatma olmuş gibi hissettirsede 300-500km sonra sanki zorlanmaya başladı ve yağı değiştirmek zorunda kaldım şimdi huzurlu sessiz bir şekilde devam ediyorum...

BorPower ile ilgili yakınımda bir gözlem yaşamadım sadece nette uzun süredir araştırma yapıyorum.. BorPower da en ilgimi çeken unsurlar NANO ürün olması ve aşınmayı önleyici bir sistem olması.. Çoğu tecrübeli kişi bu ürünün motor ömrünü uzatması için kullanılmasını öneriyor. Yani BorPower kullanıcam aracım yağ yakıyordu gene yakıyor yada üfleme yapıyordu hiç faydası olmadı gibi yazılanlar ürünü kötülemek için yanlış düşünceler...

Yapılan çoğu testler sıfır araçlar üzerinde yapılmış ve bunların doğrultusunda aracın yakıt ve hareret değerleri göz önüne alınmış...

Ben aracımda castrol magnatech 10/40 kullanıyorum ve bu yağıda baya araştırdım bu yağdada birçok zengin karışım var ve motor korumasında baya faydalı ve katkı malzemesine ihtiyaç duymuyorum ama motorunda sorun olan kişilerin çoğu Motorsilk gibi ürünlerde yağ yakmanın ve üflemenin azaldığı konusunda hemfikirler...

BorPower ı ise sadece motorum ömrü açısından düşünmüyor değilim ama biraz daha tecrübe edinilmesini bekliyorum..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2014, 20:56:06 »
Konuyu hortlatalım bakalım...özellikle motor silk ürününde birşey dikkatimi çekti;adamlar 40 tl civarına satıyor ve 150 bin km ömrü olduğunu söylüyorlar,eğer çok ticari düşünselerdi her yağ değişiminde derlerdi bundan dolayı samimi buldum firmayı.ayrıca referans olarak çok önemli araba markalarını isimleri verilmiş.yağ eksiltmesi olan araçlarda işe yarar mı acaba....

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2014, 15:17:53 »
ben dewamlı kullanırım her yag değişimnden sonra ama ne faydasını nede zararını görüyorum
borpower
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2014, 17:33:34 »
işte benim motorsilk te dikkatimi çeken şey,konulduğu zaman 150 bin km etkili olması,adamların dediği bu yani.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2014, 00:44:33 »
eğer çok verimli işe yarar bişey olsaydı yıllardır motor yağı üreten firmalar başta castrol mobil gibi bilindik firmalar kendi isimleri altında bu ürünleri piyasaya sürerlerdi kaybedicek bişeyleride yok sonuçta yağ değişiminde yağla birlikte konulan birşey hem yağını hem katkısını satardı kılcal çatlakları vs kapatıyormuş motordaki birtakım parçalarda honlama çizgileri vardır bu çizgiler motor yağının aralarında tutunup ilk çalışma sırasında sürtünme oluşumunu engellemek adına vardır şimdi seramik etkisi yaparak motoru onaran (sözde)bu bor katkısı bu çizgileride doldurucaktır belli bir km sonra motorda çamurlaşma yağ kanalları tıkanıklığı yağ pompası süzgecini özelliklede süzgecini sözde onarcı özelliği olduğundan tıkıyacaktır çok faydalı mademki ağır şartlar altında yapılan motorsporlarında neden sponsor değiller senelerdir var bu ürünler resmen arabalara torna tezgahı dikiş makinesi muamelesi yapıyorlar vw yetkili servis dahil birçok yetkili servisin onarım mekanik bölümlerinde belli başlı sıvılar(silecek suyu antifriz vs) sergilenir faydalı birşey olsa bu bor ürünleride sergilenir hiçbir servis otomobil üreticisi bunu tavsiye etmezken isterse uzay üssü gibi bir laboratuarda geliştirilmiş olsun bu arabayı yapan adamdan daha iyi tanıycak değiller motor yapısını vs kullandığımız yağlar çok yüksek standartları karşılayan gerçek testlerden geçmiş gerekli onayları almış maksimum verime yönelik hazırlanmış yağlardır siz araç için uygun olan yağı kullandıktan sonra gerisi şöföre kalmıştır soğuk motoru zorlarsanız gereksiz aracı sıkıştırırsanız yada ölü devirde kullanırsanız o motora ne koyarsanız koyun aşınır verimi düşer bu iş 5 ton çeken kamyona nasılsa tartıyo diyip 8 ton ezbere yük vurup sonra ilk rampada aks kestirip sağa çekmeye benzer şehir efsanesi bu katkılar
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2014, 00:46:15 Gönderen: serhat »
WOLFSBURG STYLE ;)