Gönderen Konu: Direksiyon sorunu  (Okunma sayısı 5014 defa)

Çevrimdışı Ekrem

• Profili Görüntüle
Direksiyon sorunu
« : 23 Ocak 2009, 22:29:38 »
Selam arkadaşlar, İzmir'den Ekrem ben, siteye henüz üye oldum, ve açıkçası hayran oldum, 2000 Golf IV Auto. Comfort sahibiyim. hepinizin yüreğine, emeğine sağlık muhteşem bir paylaşım merkezi yaratmışınız arkadaşlar. Böyle bir topluluğa Golf ayrıcalığı ile katılmanın gururunu yaşıyorum.
Aranıza katılma şansını ise aracımda yaşadığım bir sorunu netten araştırırken yakaladım, sorunu kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
SORUN:
Son birkaç aydır direksiyonda sorun yaşıyorum arkadaşlar, direksiyonu kısa açılarla sağa ve sola döndürdüğümde yani direksiyon sağ hareketini ilk aldığı noktada yada sol hareketini ilk aldığı noktada tak tuk ses geliyor.  direksiyonu çevirirken tekerleklere baktığımdada teker sesin çıktığı noktada kısa mesafeli bir atış yapıyo, sanki birşeyden kurtuluyomuş gibi,  bu durum özellikle soğuk havalarda ve sabahları ilk marşa bastığımda meydana geliyor, yola çıktıktan sonra sürüş esnasında herhangi bir problem yaşanmıyor ama diyelimki ışıklarda bekliyoruz yine aynı ses geliyor direksiyonu çevirince, araç harekket halinde değilken direksiyona daha fazla yük biniyor ve zorlandığında bu sesi yapıyor.
 TEŞHİS:
Bu bölümüde yorum öneri ve tavsiyelerinizle birlikte dolduralım arkadaşlar. umarım ciddi bir sorun yoktur ama bana pek öyle gelmiyor. önümüzdeki hafta baktırmam şart oldu, bu şekilde giderse daha büyk sorun açar diye endişeleniyorum

İlginize şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
Ynt: Direksiyon sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2009, 01:49:41 »
dıreksıyon pompası arızalı olabılır mı? ıslevını tam goremıyor yanı dıreksıyon kuusuna  yeterlı basıncta hidrolik pompalayamıyor ve duran araca dıreksıyonu cevırme esnasında pompaa daha cok daha cok efor sarfetme vazıfesı dustugunden dolayı pompanın bu yetersızlıgı dururken karsınıza cıkıyor olabılır mı?aklıma bu geldı bı tek bı servısınıze sormakta fayda var

Çevrimdışı mithatboun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2009, 10:44:32 »
Ekrem bey,

Aynı araç bende var. Aracınızı durur haldeyken N'ye alıp sağa sola çevirin ses gelmeye devam ediyorsa pompa büyük ihtimalle gitmiştir. Çünkü araba D'deyken ve siz frene basarken tekekleklere inanılmaz derecede yük biniyor ki sert olup bu sesi çıkarması normalidir. Amortisör kafalarını falan da bi kontrol ettirin bence oradan da extra sürtünme yapıyor olabilir eğer artık eskimişse...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2009, 14:52:59 »

Ekrem bey,

Aynı araç bende var. Aracınızı durur haldeyken N'ye alıp sağa sola çevirin ses gelmeye devam ediyorsa pompa büyük ihtimalle gitmiştir. Çünkü araba D'deyken ve siz frene basarken tekekleklere inanılmaz derecede yük biniyor ki sert olup bu sesi çıkarması normalidir. Amortisör kafalarını falan da bi kontrol ettirin bence oradan da extra sürtünme yapıyor olabilir eğer artık eskimişse...
  ardaşın dediği kontrolü yapın   ...bir de pompadan olup olmadığını anlamak için   vites nötr pozisyonda iken 1500-2000 devirde tekrar deneyin .

aracınızı kaldırıma vs.  vurdunuz mu?
  direksiyon kutusundan ,direksiyon mafsallarından vs .olabilir..çok önemli ve işlem gerektiricek bir ses olduğunu düşünmüyorum fakat kendi gönül rahatlığınız için kontrol ettirmenizde yarar var.

bence müsait olduğunuz bir zamanda size en yakın  rot balansçıya uğrayın  ön takımınızın kontrolünü ücretsiz yaptırın....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı AsKaRoGLu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2009, 11:29:29 »
Merhaba arkadaşlar bendede 99 golf 4 comfortline var. Sizin dediğiniz ses bendede araç yükteyken geliyor. Ama boşa aldığımda sorun yok. Yani bir sorundan dolayı ileri geldiğini sanmıyorum.