Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motor Temizligi  (Okunma sayısı 9221 defa)

Ynt: Motor Temizligi
« Yanıtla #14 : 03 Kasım 2008, 12:57:49 »
       Ben önce pas sökücü spreylerle  bi pasını alıyom.Sonra  mazot alıp   püskürtmeli bir plastiğin içine koyup bi daha motora girişiyom mazotla :) Sonra sabunlu suyla iyice durula. En sonunda da tazzikli suyu mutlaka yiyo tabi motor.Yoksa o mazot gitmez.

« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2008, 13:12:05 »
distribitör kapağını naylon gibi bişeyle kapatın sonra verin tazyikli suyu hiç bişey olmayacaktır.6 senedir bende problem olmadı

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2008, 15:51:08 »
abs, ebd vs elektronik sistemler zarar görürse ne olacak.

motor arada bir nemli bezle silinirse yıkamaya da gerek kalmaz.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2008, 15:54:09 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2008, 16:51:45 »
suya karşı gerekli malzemelerle izole edilmişler o sistemler rahat ol kardeş

« Yanıtla #18 : 04 Kasım 2008, 12:32:49 »
Aracımı bakıma götürdüğümde hava tabancası ile mazot tutturuyorum. Çil çil parlıyor  :tamamdir Ama iyice kurumadan pek dolaşmamak lazım çok da toz kapabiliyor.

« Yanıtla #19 : 04 Kasım 2008, 14:44:45 »
suya karşı gerekli malzemelerle izole edilmişler o sistemler rahat ol kardeş

Ugur kardes sana başımdan geçen bir olayı anlatayım zaten bu konuyu açmamın sebebide bu eski arabamda motoru yıkattım ilaç felan sürdüler peşinden tazzikli suyu dayadılar neyse tam bitecegi sırada araba vitesde idi ve el freni cekik idi marşa basmaya başladı ve araba haliyle kendını ileri dogru attı arabaya yetişip arabayı boşa almasam araba oto temizlecinin duvarına giriyordu hemen akünün kutup başlarını söktük susturduk arabayı sonra elektrikci vardı tam yanda onu cagırdık adam yaptı elektrik ile ilgili bana sorun cıkardı ve ufacık birsey bana cok büyük hasara sonuc olacakdı arabanın beyni felan sarılmıstı poşet ile iyice ama elektrik aksamında bir yere su ulaştıgı anda olay bitiyor ve şu da bir gerçek su akacagı yeri bulur ;)

« Yanıtla #20 : 27 Kasım 2008, 21:42:09 »
arkadaslar benim bildiğim motor sıcak suyla yıkanır fakat ben hiç yıkatmadım motorum ışıl ışıl tazzik zararlıdır hassas parçalar var sonuçta
WOLFSBURG STYLE ;)