Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motor Subap Ayarı  (Okunma sayısı 10205 defa)

Çevrimdışı mc_exrem

• Otomobil
    G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
Motor Subap Ayarı
« : 14 Ekim 2015, 22:09:32 »
Merhabalar arkadaşlar,

aracımdaki yağ eksiltme sorununda ötürü aracımda piston sekman takımı, siboplar ve conta değişti. Değişim sonrası motordan şıkırtı sesi geliyo soğukken de sıcakken de aynı sesi yapıyor. Usta golf 4 lerde subap ayarı olmadığını bu yüzden böyle biraz kullan o geçecektir zmanla düzelir dedi. ancak benim içime sinmedi geçiştirme bi cevap gibi geldi. Hakikaten bu araçlarda subap ayarı yok mu? :-\
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2015, 01:57:05 Gönderen: mc_exrem »
Ekrem KILIÇER

Ynt: Motor Subap Ayarı
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2015, 23:11:52 »
Merhaba benim araçta da yağ yakma problemi var maliyeti ne oldu size ustalar 2500 ila 3500 lira masrafın olur diyor
golf 4 olsun çamurdan olsun

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2015, 07:42:43 »
Sesi kaydetseydiniz rölantide ve farklı devirlerde, o zaman belki birşey söylenebilirdi.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2015, 21:30:18 »
Hidrolik supap iticilerin yağ sızdırmazlık elemanlarında aşınma olduğu için şıkırtı yapıyor olabilir. Aynı zamanda yağ pompası kontrol edilmemiş, öncelikle kontrol edilmeli ve tahmin ediyorum değiştirilmesi gerekecektir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı mc_exrem

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2015, 00:02:08 »
ses sorunu kalmadı motor çok şükür sıfır araba sesszliğinde çalışıyor bu da beni çok mutlu ediyor :D Parçaları ben temin ettim usta topladı toplam bin 700 lira tuttu 2 tane de ceza geldi hepsi üst üste gelir ya :) toplam 2 bin liraya temizlendik  :tamamdir
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı mc_exrem

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2015, 00:04:06 »
Merhabalar arkadaşlar,

aracımdaki yağ eksiltme sorununda ötürü aracımda piston sekman takımı, siboplar ve conta değişti. Değişim sonrası motordan şıkırtı sesi geliyo soğukken de sıcakken de aynı sesi yapıyor. Usta golf 4 lerde subap ayarı olmadığını bu yüzden böyle biraz kullan o geçecektir zmanla düzelir dedi. ancak benim içime sinmedi geçiştirme bi cevap gibi geldi. Hakikaten bu araçlarda subap ayarı yok mu? :-\

Benim sorunum düzeldi ama motor yağ yakıyo diye hemen motor yaptırma. Önemli olan kaç km de kaç lt yağ yakıyor. Benim hem su hem yağ eksiltiyordu ve bunlar aşırı derecedeydi artık mecbur kaldım yoksa yağın litresi kaç kuruş antifirin kaç kuruş :)
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2015, 18:48:32 »
Yapılan işlemleri ve değişen parçaları da paylaşabilir misiniz ? Daha sonra aynı sorunu yaşayanlar için kılavuz olur.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2015, 21:55:59 »
Geçmiş olsun,hallolduysa probleminiz güzel  :) bir de  1700tl yi işçilik hariç nereye,hangi parçalara verdiniz?Neler değişti vs. açıklarsanız sonradan bu tip problemler yaşayan arkadaşlara fikir verir  :tamamdir

Çevrimdışı mc_exrem

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2015, 01:05:52 »
Teşekkürler geçmiş olsun dilekleiniz için... Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim. Ustanın istediği parçaları yazdım. 7 kalem falandı. Ankaradaki VW yedek parçacılarına (oto ümit, oto özlem, türkyılmaz ve atılgan. Gerisi tırı vırı) fax çektim veya bi şekilde ulaştırdım. hepsi hemen hemen aynı fiyatları verdi (aynı markalarda)ama oto ümit biraz daha uygun olduğu için onu tercih ettim. Parçaları tam hatırlamıyorum ama subap piston takımını ve takım halinde contaları hatırlıyorum. Taşlamaya 150 gitti. Parçacıya  750 ve işçiliğe 800 verdim. ama herşeyi gidip kendim aldım usta hiçbir parçayla ilgilenmedi sadece topladı. ama o namotonun değiştirdiği triger hala gıcırdıyor.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2015, 01:13:21 Gönderen: mc_exrem »
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2015, 11:42:55 »
Teşekkürler geçmiş olsun dilekleiniz için... Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim. Ustanın istediği parçaları yazdım. 7 kalem falandı. Ankaradaki VW yedek parçacılarına (oto ümit, oto özlem, türkyılmaz ve atılgan. Gerisi tırı vırı) fax çektim veya bi şekilde ulaştırdım. hepsi hemen hemen aynı fiyatları verdi (aynı markalarda)ama oto ümit biraz daha uygun olduğu için onu tercih ettim. Parçaları tam hatırlamıyorum ama subap piston takımını ve takım halinde contaları hatırlıyorum. Taşlamaya 150 gitti. Parçacıya  750 ve işçiliğe 800 verdim. ama herşeyi gidip kendim aldım usta hiçbir parçayla ilgilenmedi sadece topladı. ama o namotonun değiştirdiği triger hala gıcırdıyor.
oto ümit uygun bende oradan yuklu malzeme almistim triger siyirdigim zaman. Digerleriyle arasinda bariz fiyat farki vardi ve malzemeleride guzeldi