Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motor ömrü  (Okunma sayısı 65133 defa)

Ynt: motor ömrü
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2010, 22:16:20 »
valla arkadaşlar doğuş otoda servisteki bi arkadaşım bizim golflerin motorunun 1000000 km ye kadar sorunsuz gidebilleceğini söyledi (bakımlar eksiksiz ve zamanın da yapılırsa)

« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2010, 00:10:23 »
SR motor özellikle diğerlerine nazaran daha sağlamdır. öyle durup dururken sorun çıkarmaz. düzgün kullanımda ve bakımda bence en az 500 bin km der. ömrünü tüketir insanın.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2010, 20:47:52 »
bende 118 binde almıştım 110 binde ağır bakımı yapılmış bende her 8-10 binde yağ yağ filtresi felan değiştiridm tık sorun çıkmadı 183 bine geldim bende triger seti devir daim bujiler v kayışı yağı yağ filtesi ağır bakımını yaptırım motor hala saat gibi çalışıyor.nazar değmesin :)

« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2010, 20:55:35 »
2001 model. Şu an 180binde bakımları yapıldığı sürece sıkıntı çıkmıyor.
maaşallah. Allah bozmasın.Cümlemize kazasız problemsiz yolculuklar.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2010, 16:53:30 »
Arkadaşta 360.000'de var. Oldukça da agresif kullanır, sonunda motor yapıldı.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #19 : 20 Kasım 2010, 19:16:31 »
Fuar için İstanbul'a gittiğimde ticari taksiye bindim, tabi otomobil hastalığı olduğundan bindiğim aracı yokluyorum şöyle bir göz ucuyla iyi bakmış mı diye :D ;D ;D, bir accent eranın km si dikkatimi çekti, 524 bin km, kaç model dedim, 2009 dedi, 24 saat, 3 sürücüyle sürekli çalışır dedi, bakımları dışında motorda sorun yok dedi adam, ALTIN KELİME BAKIM arkadaşlar, bakarsan bağ, bakmazsan dağ..

« Yanıtla #20 : 21 Kasım 2010, 11:00:34 »
arkadaşın 2000 bora tdı vardı 325 000 km idi daha anahtar vurulmadı dedi motora...

sanırım bakımları zamanında yapılırsa en az 400 bin gider..

« Yanıtla #21 : 21 Kasım 2010, 11:08:35 »
deiğimiz gibi bakımlar zamanındaysa vw de bize bakar:) :melek:

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #22 : 21 Kasım 2010, 11:48:14 »
Fuar için İstanbul'a gittiğimde ticari taksiye bindim, tabi otomobil hastalığı olduğundan bindiğim aracı yokluyorum şöyle bir göz ucuyla iyi bakmış mı diye :D ;D ;D, bir accent eranın km si dikkatimi çekti, 524 bin km, kaç model dedim, 2009 dedi, 24 saat, 3 sürücüyle sürekli çalışır dedi, bakımları dışında motorda sorun yok dedi adam, ALTIN KELİME BAKIM arkadaşlar, bakarsan bağ, bakmazsan dağ..

burdaki esas mesele şu bence bakım tabi öenmli ama sürekli çalışan araç la haftada bir çalışan aracın motoru bir olmaz. İŞLEYEN DEMİR PAS TUTMAZ :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #23 : 21 Kasım 2010, 17:14:39 »
burdaki esas mesele şu bence bakım tabi öenmli ama sürekli çalışan araç la haftada bir çalışan aracın motoru bir olmaz. İŞLEYEN DEMİR PAS TUTMAZ :D

değişik  bir bakış açısı. ama şöyle bakınca mantıklı : araçlarımımzın motorları en çok soğukken yıpranır. daha araç soğukken gaza basar da basarsan sen tabii yıpranır. Dolayısıyla soğumaya vakti olmayan motor için bu sözkonusu olmaz. :D
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #24 : 21 Kasım 2010, 18:26:42 »
Kesinlikle öyle bu nedenle takside araç 500 bin yapar sende 200 bin bunun bir çok değişik sebebi vardır.

Mesela bir kullanıcı aracına yağı benzincide ücretsiz yağ değişiminde koydurur. Ozaman ne filitre değişir nede başka şey akumla yağı çekerler yenisini koyarlar. Filitren kirli olduğu için pompana zarar verir motorun yatak sarar vs. vs. böyle uzar gider bakımlı motor 300.000 + gider bence...
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ